Spomíname: Keď chcel byť Zverina nový slovenský prezident

Zverina a jeho kandidatúra na prezidenta (Zdroj: Youtube/@Zverina)

Zverina a jeho kandidatúra na prezidenta (Zdroj: Youtube/@Zverina)

#Písal sa 8. január 2014, keď na Facebooku oznámil raper s podtatranskými koreňmi, že ide kandidovať na prezidenta SR. Prvé kolo volieb končilo 15. marca, a tak mal Zverina len 2 týždne na to, aby vyzbieral 15 tisíc hlasov od ľudí alebo hlasy poslancov.

Aké sú teda podmienky, ak by si chcel byť prezidentom/tkou? ,,Kandidáta na prezidenta navrhuje najmenej 15 poslancov NR SR alebo aspoň 15 000 občanov, na základe petície. Návrh sa musí odovzdať predsedovi NR SR najneskôr 21 dní od vyhlásenia volieb. Za prezidenta môže byť zvolený každý občan, ktorý je voliteľný do NRSR a v deň voľby dosiahol vek 40 rokov,“ píše ujo Google.

Zverky prekvapil svojich fans takýmto statusom:

Zverina Prezident
Zverina a jeho status o prezidentovi (Zdroj: facebook.com/Zverky)

Fanúšikovia mu pod status písali podporné komentáre a tešili sa, že môžu voliť niekoho, kto im je bližší než štandardní politici. Háčik bol v tom, že ľudia si nezistili podmienky, ktoré musia byť splnené na kandidatúru za prezidenta a o ktorých píšem na začiatku článku. Ak sa nemýlim, v roku 2014 mal Zverina iba 31 rokov, takže nesplnil hneď prvú, základnú podmienku o stanovenom veku. Tí bystrejší, ktorí počúvali jeho najnovší album Umelecké Delo, ktoré vyšlo 5.novembra 2013 pod Spirit Music Labelom, vedeli, že na albume sa nachádza skladba s názvom „Prezident“.

Takže celá kampaň na kandidatúru prezidenta Slovenskej republiky, bola vlastne kampaň na nový videoklip, ktorý je na rovnakú tému. Určite ostali niektorí fanúšikovia sklamaní, ale dostali aspoň dobrú náplasť v podobe vtipného videoklopu, o ktorý sa postaral Sule. Na skladbe mu vtedy zahosťoval aj Supa zo skupiny Moja Reč. 

Najviac ma však tešili všetky tie marketingové aktivity ohľadom „kandidatúry“, pretože z nich vzniklo aj napríklad takéto video, v ktorom jeho hudobní kolegovia, ale aj zabávači, vyjadrujú svoj názor na Zverinu a v podstate aj na našu krajinu. Vo videu sa objavia ľudia ako Michal Nemtuda, Jano Gordulič, Supa, Bekim, Yanko Kráľ, Vec či Roman Zámožný.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zo sekuriťáka sa stal bojovník a potom aj raper: Toto je Jaroslav Kotlár

Ďalší content z „kampane“ bavil nielen mňa, ale aj širokú verejnosť.

Zverina
Zverina vs Fico (Zdroj: facebook.com/Zverky)

Zverina si dal vyrobiť aj logo ku kampaňi, ktoré hrdo prezentoval na sociálnych sieťach. Nechýbal ani úryvok zo skladby, ktorý sľubuje swingers párty na námestí.

Zverina
Zverina a jeho kampaň (Zdroj: facebook.com/Zverky)

Musíš oceniť aj Zverinov prezidentský photoshooting. 

Zverina a jeho kampaň (Zdroj: facebook.com/Zverky)
Zverina a jeho kampaň (Zdroj: facebook.com/Zverky)
Zverina a jeho kampaň (Zdroj: facebook.com/Zverky)

Samozrejme, žiadna kampaň sa nechystala a išlo teda len o promo pre hudobného „Prezidenta“. Po rokoch má videoklip takmer 680 tisíc videní, čo je celkom slušné číslo. Keby prišiel takýto nápad v dnešnej dobe, tak verím, že ľudia to ocenia o trochu viac. V roku 2014 porazil Andrej Kiska v druhom kole volieb Róberta Fica a ostatné je už história. Musím však pochváliť Zverinu za originálne promo a spracovanie videoklipu, na ktorý sa aj dnes, takmer po 9 rokoch, rád pozriem. Ktovie, ako dnes vyzerá modelka Simonka, ktorá sa vlnila na Zverinovi na zadnom sedadle v limuzíne… pretože tie implantáty nevyzerali práve najlepšie.

Na záveri ti už len odporúčim, aby si si pustil/a album Umelecké Delo, pretože sa na ňom vysktujú naozaj hudobné a lyrické delá. Uvidíš, neoľutuješ.

Odporúčame