Smack v novom songu rozoberá prezidentské voľby v ČR: Bývalí komunisti neexistujú

Smack One x Andrej Babiš (Zdroj: IG/Smack One, Andrej Babiš)

#V Českej republike prebehne dnes a zajtra prvé kolo prezidentských volieb. K sledovanej téme u našich západných susedov sa v novom tracku vyjadril Smack One. A poriadne to štípe!

Smack One nevidí situáciu ružovo

Najväčšími favoritmi na nahradenie dosluhujúceho prezidenta ČR Miloša Zemana sú Andrej Babiš, Petr Pavel a Danuše Nerudová. Je veľmi pravdepodobné, že dve z týchto troch mien postúpia do druhého kola, v ktorom sa rozhodne o novej hlave štátu Českej republiky. Smack nie je z tohto výberu nadšený, o čom dáva vedieť v songu „Molotow 2″, ktorý vyšiel na jeho YouTube kanále ARCHETYP 51.

„Moja krajina nespí,“ dáva najavo a pokračuje: „Pred nami ďalšia Sophiina voľba. Nech vyhrá ktokoľvek, bude to prehra. Rád by som zdôraznil fakt, že neexistuje pojem bývalý komunista,“ ide Smack skutočne tvrdo, pričom v texte sa objavuje naozaj veľa štipľavých bars, ktoré politikov dostávajú do naozaj negatívneho svetla.

Smack One nie je naivný a uvedomuje si, čo môže v Českej republike nastať. „Veľa sľubov, ale zmena sa nekoná. Moc je nebezpečná, keď je nekontrolovaná. Letíme do tmy, doba bude ľadová,“ znie v tracku, pričom neopomína ani svetové problémy. Každopádne, opäť sa ukazuje, že rap je v mnohom hlas ľudu, pretože neexistuje veľa hudobných žánrov, v ktorých by sa politika riešila do takej miery.

Viac rapových noviniek a analýz nájdeš na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame