Separ je výborný raper, ale nemenej kvalitný umelec

Multitalentovaný čávo – tak sa vznikne hovoriť viacerým šikovným ľuďom, ktorí dokazujú svoje kvality vo viac ako jednom odvetví. Myslíme si, že bez väčších okolkov môžeme do tejto kategórii zaradiť aj Michaela Kmeťa, ktorého istotne všetci poznáte pod menom Separ.

To, že je vynikajúci raper, to už všetci dávno vieme. V poslednom období sme zistili, že je najnovšie aj veľkým futbalovým fanúšikom. Kto ale sleduje jeho počínanie si na sociálnych sieťach, v tomto momente rozhodne vie, o čom bude reč. Tento článok ale vzniká preto, aby o ďalšej Separovej umeleckej stránke vedeli aj ostatní ľudia, ktorí sa zaujímajú slovenskú hudbu.

„Ja neviem, ale fakt mám byť skromný? Dnešná robota,“ napísal Separ k tejto fotografii na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. Áno, člen legendárnej rapovej skupiny DMS je vynikajúci grafik, sprejer, autor grafitov, skrátka nazvite si ako je vám po vôli – autor umeleckých doslova obrazov. Nie je to prvý a rozhodne ani posledný raz, čo Separ dal o sebe vedieť aj týmto štýlom. Poďme si pozrieť jeho ďalšie podarené kresby, o ktoré sa podelil zo svojimi priaznivcami. Tejto žabe doslov nič nechýba, Separ má talent.

A túto gorilu poznáte? „Dosť som sa zacyklil na charakteroch, asi sa na chvíľu vyd*bem na písmená,“ napísal úspešný raper nedávno. Na tejto kresbe môžeme vidieť gorilu menom Harembe, ktorej neslávne slávny príbeh sa stal symbolom boja za práva zvierat v Spojených štátoch amerických. Keď sa na to pozrieme laickým okom, Separ skutočne vie, čo robí.

https://www.instagram.com/p/Bwe7P-zlQkS/

„Som dosť dobrý, o tom sa ani nebavme. Stena je vysoká, ako keby som stále sám sebe na ramenách,“ opäť sa dá len súhlasiť. Kto dlhodobo sleduje a počúva Separa, vie, že grafiti sú jeho súčasťou už niekoľko rokov a venuje sa im od mladého veku, kedy začal zisťovať, aký je život ulice. Momentálne sa jeho tvorba nedá označiť inak ako „masterpiece“.

Tak či onak, je len dobré vidieť, že v rapovej brandži sú osobnosti, ktoré vynikajú aj v niečom inom ako v tvorbe textov, klipov či hudieb. Ktovie, keďže Separ nedávno prepadol futbalu, možno niekedy o pár mesiacov budeme svedkami kresby Lionela Messiho.

Odporúčame