Slovenský film svetového formátu? V októbri príde do kín film Malá Ríša, pozri si jeho prvý trailer

Malá ríša

#Slováci sa vo filmovom priemysle nechcú nechať zahanbiť a tvorba, ktorú produkuje naša malá krajina je často pozoruhodná. Slováci sa neboja pustiť aj do ťažkých tém a filmy tvoria kvalitne. Výnimkou nebude určite ani film Malá ríša, ktorý do kín dorazí už o mesiac. Dej zachytáva obdobie druhej svetovej vojny a na striebornom plátne uvidíme film v angličtine.

Na filme spolupracovali producenti z viacerých krajín, v hlavnej úlohe sa predstaví Švédka Alicia Agneson, ktorú budú mnohí priaznivci seriálu Vikingovia určite poznať. Herecké obsadenie je prevažne britské a slovenské. Zo slovenských hercov sa môžeme tešiť napríklad na Attilu Végha, Jána Jackuliaka, Mariána Labudu ml. alebo Ondreja Kaprálika. 

Film bol natáčaný vo viacerých slovenských lokalitách, čo mu jednoznačne dodáva na autentickosti. Silný príbeh snímky sa točí okolo hlavnej hrdinky Evy. Tá sa snaží privyrobiť si počas vojny v továrni arogantného Bara, kým čaká na návrat svojho manžela z vojny. Ten však dezertuje a do svojej dediny sa vracia s nádejou, že všetko bude ako predtým. Boj o prežitie však núti ľudí robiť veľa vecí. To inšpiruje k činom aj Cat, záhadnú ženu, ktorá prichádza do dediny a minulosť Evinho manžela pozná až veľmi dobre.

Odporúčame:
Aj keď tento článok nie je žart, tých môžeš zažiť množstvo na stand up šou Temné kecy. Lístky nájdeš jedine na Predpredaj.sk.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame