Spider-Man a slovenská skladba? Toto ti možno ušlo (VIDEO)

Momentálne sa vo veľkom rozoberá filmový trhák Spider-Man: No Way Home. Niektorí z nás ho už videli, iní si ho stiahli v kino verzii a niektorí čakajú, kým sa konečne otvoria v našej krajine kiná. Každopádne, nemusíte sa obávať nebezpečných spoilerov (alebo hej?) a môžeme pokojne čítať ďalej.

V tomto prípade totiž nebude reč o Spider-Man: No Way Home, treťom filme o Spider-Manovi, ktorý zapadá do MCU (Marvel Cinematic Universe). Vrátime sa do roku 2019, kedy sa k ľuďom dostal Spider-Man: Far From Home. Ako samotný názov nasvedčuje, príbeh sa neodohrával v americkom New Yorku, kde je komiksový pavúči hrdina doma, ale v Európe.

A to hneď vo viacerých krajinách. Mohli sme vidieť Holandsko, Taliansko, Nemecko, Anglicko, Rakúsko a aj Českú republiku. Práve pri presune hlavných hrdinov do českej metropoly Prahy zažili slovenskí priaznivci nevídané prekvapenie. Vo filme od Marvelu, jednom z najsledovanejších svojho druhu, totiž hrala v pozadí slovenská skladba.

Skalní fans rozhodne vedia, o čom je reč, ale nie každý to zaregistroval, respektíve niektorí z vás si to už možno nepamätajú. Aj keď v tomto prípade nejde o rap, rozhodli sme sa, že si to zaslúži priestor. V Spider-Manovi hrala skladba „Slnko“ od ikonickej slovenskej speváčky Marcely Laiferovej.

Laiferová a Spider-Man

Akokoľvek divne to môže znieť, skutočne, spojenie Marcela Laiferová a Spider-Man existuje. Pre Slovensko je to super reklama, i keď môžeme len ticho závidieť bratom Čechom, ktorí dostali v tejto filmovej snímke naozaj slušný priestor. Nuž, Praha je Praha, o tom niet pochýb.

Ktovie, či ešte niekedy v Spider-Manovi budeme počuť slovenský track, rozhodne by sme sa tomu nebránili a najlepšie, keby to bol rap. (Čo by na to povedal taký Strapo?) Na záver, pevne veríme, že ak ste ešte No Way Home nevideli, vyhli ste sa spoilerom. Avšak, film je von už čoskoro mesiac, čiže ak sa vám to darí, tak zrejme netrávite čas na internete, a teda sa k vám nedostane ani tento článok.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Detailné zábery Slnka, aké si ešte nevidel: Veď to vyzerá ako zlatý koberec!

Nezabúdajte, všetko so všetkým súvisí.

Toto si prečítaj tiež: Ako skončí slovenská rapová vojna?

Photo credits: Spider-Man, IG

Odporúčame