Separ, Kali, Dame, Plexo, Majself. Pamätáte si POMOC? (Reminder)

Pri našej rubrike Reminder vás budeme hostiť po novom pravidelne každú stredu. Tento raz bude reč o spolupráci, ktorá jemne zapadla prachom, ale zaslúži si, aby sa o nej hovorilo aj v roku 2021. Pripomíname si skladbu POMOC, ktorá, keby vznikne dnes, tak by pravdepodobne mala vyslovene virálny potenciál. Nuž, keby bolo keby, no nie? Poďme sa pozrieť na tento song zblízka. 

Táto skladba sa dostala na video platformu YouTube koncom februára 2017. Niekoľko priaznivcov zaujala samozrejme už vtedy, ale môžeme konštatovať, že práve track ako je tento by si dozaista zaslúžil viac pozornosti. Nielen vtedy, ale aj teraz. Poďme sa pozrieť na to aj číselne.

 POMOC si k dnešnému dňu vypočulo cez tento kanál viac ako 1,9 milióna ľudí. Nie je to zlé číslo, ale ako píšeme v úvode, keby tento feat vznikne v roku 2021, tak by sme sa pravdepodobne rozprávali o tracku, ktorý trhá rebríčky trendov nielen na Slovensku, ale aj v Česku.

Veď si len predstavme, aké mená sa nachádzajú na tejto skladbe a aké je ich postavenie v hierarchii českého či slovenského rapu. To je niečo, čo by chcel počuť pravdepodobne každý. Ešte k tomu pridajme fakt, že by tento track mal prepracovaný videoklip. To by bolo jednoducho odsúdené na úspech a rozhodne nepreháňame.

Na tejto spolupráci sa stretla nesmierne zaujímavá zmes rapperov. Jedná sa o song, ktorý má na svojom albume Plexo. Doplnili ho Majself, Separ, Dame a Kali. Výsledkom je track, ktorý je nabitý energiou a silnými barmi od začiatku do konca. Beat pre POMOC zložil Mugis, ktorý s Plexom pracuje dlhodobo a tejto dvojičke to funguje ako málokomu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Post Malone spadol z pódia. Má zlomené rebrá? (VIDEO)

Plexo s Mugisom majú na našej scéne dlhodobobé postavenie, ale ktovie, možno keby je táto dvojka viac, ako sa dnes zvykne hovoriť, vyhypeovaná, mali byť ešte väčší úspech, pretože ich tracky majú hlavu aj pätu a sú kvalitné či už po hudobnej alebo po rapovej stránke.

Zaujímavosťou je, že tento track, aj keď má skoro dva milióny pozretí, má iba 600 označení „nepáči sa mi to“, čo je výborná bilancia. Ak náhodou neviete, čo je POMOC zač, odporúčame, aby ste si to pustili, pretože to vyslovene stojí za to. Na chvíľu sa zastavte a predstavte si, že by táto zostava dala spomínaný song naživo na nejakom letnom festivale. Uff, viac ako príjemná predstava.

Niekto sa môže zamyslieť aj nad tým, že sa jedná o rapperov, ktorí spolu často netvoria, o to cennejšie je ich mať na jednom tracku. Chalani z DMS, Kali, Majself a Plexo. Ono, celkovo sa málokedy stáva, že by sme na jednom songu mali taký počet interpretov.

V súčasnosti sa to už príliš nenosí a možno je to škoda. Niekoľko rokov dozadu sa jednalo o častejší prvok, pričom teraz ho môžeme vidieť predovšetkým v labeloch ako napríklad Ty Nikdy či Milion Plus.

 To už ale necháme na vaše posúdenie. Odporúčame si POMOC vypočuť aj viackrát, pretože od viacerých je to poriadny náklad a je možné, že všetky myšlienky na prvý šup nezachytíte. Aj v tomto prípade totiž platí, že v tracku je povedaného viac ako sa na prvé počutie môže zdať.

Foto: Plexo, Plexo Instagram

Odporúčame