Selena Gomez natáča klipy na iPhone: Video na úrovni Hollywoodskej produkcie dokážeš natočiť aj ty

Zdroj: Instagram/selenagomez.com

#Časom, keď si potreboval množstvo kamier, ľudí a veľké množstvo techniky na to, aby si dokázal natočiť a vyprodukovať k svojej piesni dych vyrážajúce video, už zrejme odzvonilo. Presvedčila nás o tom americká speváčka Selena Gomez, na ktorej hudobný comeback fanúšikovia čakali štyry roky. Čakanie sa vyplatilo, pretože bývalá Disney hviezda španielského pôvodu prišla s niečim naozaj novým. Rozhodla sa, že iPhonom natočí klip nie k jednému, ale hneď dvom svojim singlom naraz.

Technický zázrak alebo šikvní osvetlovači?

Sama speváčka priznáva, že so spolupráce s firmou Apple bola najprv vystresovaná: “Apple ma oslovil s touto ponukou, prišlo mi divné ako niečo tak malinké, ako kamera na mobile, dokáže nahradiť všetky tie stožiare s obrovskými kamerami. Vyskúšali sme a fungovalo to. Použili sme asi 20 iPhonov, prilepili sme ich páskou kam sa dalo, na zem a na steny…” Pravdou je, že v roku 2019 má veľa smartfónov kamery, ktoré dokážu nahrávať video vo veľmi vysokom rozlíšení a vo vysokej kvalite.

Prečo ale video z môjho mobilu nevyzerá tak ako to Selenino?

Treba si uvedomiť, že za týmito dvoma videoklipmi stojí šikovný tím odborníkov, ktorí presne vedeli, čo robia. Obe videá od Seleny sú natočené v štúdiu pod umelým svetlom a v správnom uhle. Nie je to náhoda, ale veľmi dobre zvolená taktika tvorcov, ktorí vedia, že pod slnečným alebo nepriamym svetlom vonku alebo v horších svetelných podmienkach by kvalita videa mohla byť oveľa nižšia. 

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame