Sedíš doma a nevieš čo s voľným časom? Prinášame ti niekoľko tipov, s ktorými sa ti podarí vyhrať nad nudou

Foto: unsplash.com

Foto: unsplash.com

#Sedíš doma a zrazu nevieš, čo s toľkým voľným časom? Nasledujúce dni pritom vôbec nemusia byť zbytočné a nudné! V dnešnom článku ti prinášame zopár tipov, ako ich využiješ na maximum, či už na oddych alebo učenie sa niečoho nového. Pre viac inšpirácie a ďalšie nápady sleduj našu kategóriu #sme doma.

Prečítaj si dávno odložené knihy

Nahromadila sa ti ignorovaná povinná literatúra? Máš doma od Vianoc niekoľko kníh, na ktoré iba sadal prach? Práve teraz je tá správna chvíľa sadnúť si pohodlne do kresla alebo zaľahnúť do postele a vybrať sa do sveta fantázie. Nezaškodí si opäť raz prečítať všetky diely Harryho Pottera. Aspoň na pár hodín sa ocitneš naspäť v bezstarostných detských rokoch, kedy boli aj regály v obchodoch plné múky.

Pozeraj filmy a seriály

Tie seriály, o ktorých si počul od kamarátov, si môžeš teraz úplne bez výčitiek užívať. Jediné, čo ťa bude mrzieť, je koniec série. Dokonca ani za 4 hodiny na hernej konzole na teba nebudú rodičia a spolubývajúci zazerať. Rozhoď kontakty a pozháňaj tipy na dobré filmy. Podľa možnosti vyberaj radšej odľahčenú tematiku a nie postapokalyptické horory.

Foto: unsplash.com
Foto: unsplash.com

Máš kreatívnu dušu? Pusti ju na slobodu

Každý z nás má niečo, čo chcel už dlho vyskúšať, no nenašiel si čas. Práve počas pobytu doma môžeš rozvíjať buď svoje staré záľuby, alebo naopak – nájsť úplne nové. Môžeš maľovať, založiť si vlastný blog, skladať piesne, písať poviedky, mixovať hudbu, prešívať staré veci do jedinečných kúskov, skúšať nové make-up tutoriály, vyrábať domáce peelingy, …

Každý deň cvič – aj keď si to doteraz nerobil

Ak patríš k aktívnym mladým ľuďom, ktorým šport a cvičenie nie sú cudzie, tieto dni môžeš bojovať so zlou náladou. Už len kvôli tomu, že tvojmu telu chýba pravidelný pohyb a endorfíny. Cvičiť môžeš doma. Dokonca aj v prípade, že nemáš žiadne športové vybavenie. Zapni internet a nájdi si cvičenia, na ktoré vystačíš s vlastnou váhou. Žiadne kilá navyše z lenivého posedávania ťa nedobehnú!

Urob si v skrini aj v izbe poriadok

Ak ťa prepadne veľká nuda, urob to, čo už dávno odkladáš. Vyhoď zo skrine veci, ktoré si už dva roky nemal na sebe, sprav poriadok aj zásuvkách. Povysávaj, zotri 5-ročný prach pod posteľou, vyžeň všetky pavúky, a hlavne, veľa vetraj. Aj keď si možno zástancom organizovaného neporiadku, pocit čistoty a viac priestoru okolo seba upokojí aj tvoje myšlienky.

Dobehni zameškané resty zo školy

Momentálne asi nemáš žiadne povinnosti súvisiace so školou, a tak máš jedinečnú príležitosť dobehnúť všetky zameškané úlohy a učebné celky. Najmä, ak na teba za rohom čakajú maturitné skúšky, odovzdávanie diplomovky alebo bakalárky či štátnice. Skúsil si sa prihlásiť do systému tvojej školy, či tam na teba náhodou nečakajú úlohy na najbližšie týždne či informácie o presunutých termínoch?

Aktívne sa vyhrievaj na slnku

Či už máš v obľube záhradné práce, alebo nie, ber vašu záhradu pri dome ako súkromnú bezpečnú oázu, ktorú si teraz na jar treba pekne zveľadiť. Vystačíš si aj s balkónom. Ak je navyše vonku pekne, získaš z pobytu na slnku cennú dávku vitamínu D, ktorý je po náročných tmavých mesiacoch nedostatkovou látkou aj v tvojom organizme. Vitamín D pritom zohráva významnú úlohu pri podpore imunity, len sa mu nevenuje toľko pozornosti ako C-éčku.

Foto: unsplash.com
Foto: unsplash.com

Upeč si domácu pizzu

V domácej izolácie si môžeš začať cibriť aj svoje kulinárske schopnosti. Miesto donášky vyskúšaj nasledujúci recept. Na cesto, ktoré vystačí na jednu pizzu budeš potrebovať: 300 g hladkej múky, 150 ml vlažnej vody, 50 ml oleja, čajovú lyžičku cukru, 2 štipky soli a 1 čajovú lyžičku sušeného droždia (alebo tretinu čerstvého).

V malej miske zmiešaj vlažnú vodu s droždím a cukrom, povrch popráš troškou múky a nechaj 20 minút odpočívať na teplom mieste. Do múky pridaj olej, soľ a vlej pripravený kvások. Vymiešaj varechou a ak cesto lepí, pridaj ešte trochu múky. Nechaj podkysnúť 30 minút. Bochníček rozvaľkaj na do kruhu, potri kečupom a oblož obľúbenými ingredienciami. Peč v trúbe vyhriatej na 200 °C do zlatista. Vyskúšaš?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame