Saudská Arábia naliala do PFL 100 miliónov dolárov! Chystá sa konkurencia pre UFC?

PFL

PFL (zdroj: YouTube/PFL MMA)

#Organizácia PFL sa snaží naďalej expandovať a upevniť si svoje miesto na trhu, pričom dlhodobým cieľom je vytvoriť poriadnu konkurenciu UFC. Teraz, s finančnou injekciou zo Saudskej Arábie, by to mohlo byť reálne. 

PFL sa môže tešiť saudskoarabskej podpore

Organizácia PFL pred niekoľkými dňami oficiálne potvrdila finančnú injekciu zo saudskoarabského Public Investment Fund, ktorý vlastní spoločnosť SRJ Sports Investments. Dostupné reporty zo Spojených štátov amerických pojednávajú o tom, že PFL môže vďaka sponzorskému príspevku počítať až so 100 miliónmi dolárov. 

Americká televízia ESPN, ktorá je vysielacím partnerom PFL, túto čiastku potvrdila. Súčasťou dohody je, že niektoré najväčšie akcie tejto organizácie budú prebiehať v roku 2024 v Saudskej Arábii, pričom už v tomto kalendárnom roku bude Francis Ngannou, jedna z vlajkových lodí PFL, bojovať na Arabskom polostrove.

Niekdajší šampión UFC v ťažkej váhe nastúpi v Saudskej Arábii v boxerskom zápase proti žijúcej legende tohto odvetvia Tysonovi Furymu. PFL má aj ďalšie smelé plány, v budúcnosti by sme na jej turnajoch mali vidieť aj YouTubera a dnes už aj boxera Jakea Paula. 

„Misiou PFL je stať sa globálnym spolulídrom vo svete MMA,“ povedal popredný predstaviteľ organizácie Donn Davis. „Investícia zo strany SRJ pomôže monumentálnemu rastu PFL naprieč touto planétou. Neexistuje lepší globálny partner ako SRJ,“ nechal sa počuť. 

Saudská Arábia pokračuje vo veľkých investíciách vo svete športu. Už teraz sú Saudi dôležitým hráčom vo svete golfu, pričom stále viac počuť aj o futbalovej lige z tejto krajiny, kam v lete 2023 putovali hviezdy ako Cristiano Ronaldo, Neymar či Karim Benzema. Nie je tajomstvom, že Saudská Arábia sníva o organizovaní futbalových majstrovstiev sveta či olympijských hier. 

Sleduj náš Instagram   

Zdroj: hashtag.sk, mmajunkie.usatoday.com
Odporúčame