Samey feat Tekashi, na beate Dalyb. Zabudnutý banger? (Reminder)

Prinášame vám nový diel rubriky Reminder, v ktorej sa sústreďujeme na tracky, ktoré už, obrazne povedané, poznačil zub času, a teda, sú o niečo staršie, prípadne sa jedná o skladby, ktoré sa nedočkali takej pozornosti a počúvanosti, ako by si vzhľadom na svoj charakter zaslúžili. V tomto prípade bude reč o songu z roku 2014, ktorý, keby vyšiel dnes, bez väčších diskusií by patril medzi špičku nielen v slovenských a českých trendov, ale aj v tých svetových. 

Nie, nepreháňame. Naozaj, keby táto spolupráca, ktorá sa objavila na YouTube 17. decembra 2014, vyšla vo februári 2021, jednalo by sa o banger, o ktorom by sa hovorilo aj v Spojených štátoch amerických. Teraz už možno viete, kam tým mierime. Áno, dnešný diel bude venovaný spomienke na časy, kedy bol Tekashi, alebo ak chcete 6ix9ine, mladým začínajúcim rapperom, ktorý robil prvé kroky v spolupráci s Yakshom, labelom FCK THEM či skupinou Haha Crew. V tomto konkrétnom prípade pôjde o Tekashiho spoluprácu s Haháčmi, pričom sa dostávame do obdobia, kedy Samey, Dalyb a Zayo vydávali svoj premiérový hudobný album s názvom Vlna.

Reč je o skladbe ROLLIN STONES, na ktorej sa rapovo objavujú Samey, vtedy ako nie moc známy a nie moc skúsený rapper, Tekashi, ktorého rozhodne nepoznala celá Amerika, celý svet a o tom, že bude mať problémy s väzením sa mu ešte ani nesnívalo, a Dalyb, ktorý sa postaral o track po producentskej a hudobnej stránke. Milióny pozretí? Vôbec. Tento song má na YouTube niečo málo nad 590 tisíc vzhliadnutí, čo samozrejme nie je chabé číslo, ale rozhodne to nie je cifra, ktorá by výrážala dych. Preto sa domnievame, že keby k takejto spolupráci došlo dnes, hovorilo by sa o nej všade.

Samey je etablovaný rapper, ktorý stihol vydať už dva sólové albumy a neustále zaznamenáva posun dopredu, Dalyb patrí medzi najznámejších producentov na Slovensku, Haha Crew má za sebou veľké množstvo hudobných trackov a spoluprác, ktoré rozhodne treba brať do úvahy. No a 6ix9ine, toho sleduje na Instagrame viac ako 23 miliónov ľudí, čokoľvek vydá je pozorne sledované, má za sebou väzenie, je veľkou (a dosť kontroverznou) postavou amerického rapu a na časy, kedy si krátil voľný čas hraním basketbalu na bratislavskom sídlisku, sú už dávno minulé.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali a album Nikto: Jeden zo zlomov jeho kariéry?

Preto je vhodné si tento song pripomenúť a myslíme si, že viacerí z vás si ho zaradia do svojich playlistov, pretože sa jedná o skladbu, ktorá má bangrový potenciál. Predstavte si, že by to chalani dali niekde spoločne naživo. To je samozrejme asi utopistická predstava, ale ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy. Tekashi má stále k Slovensku veľmi pozitívny vzťah a z toho, čo je známe, tak jeho vzťahy s tunajšími interpretmi ostali nadštandardné.

Foto: Tekashi, 6ix9ine profil na Instagrame

Odporúčame