Zvolenský mladík Marks a jeho výnimočný album Kontrast

Všetci sme si mohli všimnúť, že byť raperom je dnes jednoducho IN. Deň čo deň môžeme na sociálnych sieťach natrafiť hneď na niekoľko nových mien. Väčšina nových, mladých raperov sa však snaží ísť s trendom a produkovať to, čo je dnes v móde, zahrňujúc hlavne skladby bez nejakej extra výpovednej hodnoty. Nájdu sa tu však aj tí, čo sa usilujú o niečo iné.

Medzi nich by sme mohli zaradiť aj mladého, sotva 19-ročného chalana zo Zvolena, ktorý sa tretí rok venuje hudbe pod menom Marks. Po vypočutí jeho skladieb si môžete všimnúť, že hlavným pilierom jeho tvorby sú texty s výpovednou hodnotou. Mladý Zvolenčan v týchto dňoch, po dvoch rokoch práce, dokončil svoj jedinečný a vskutku prepracovaný album s názvom „Kontrast“, ktorý pozostáva z 16 na seba nadväzujúcich videoklipov tvoriacich jeden veľký celok, respektíve film. Témou tohto diela sú ľudské hodnoty a vývoj človeka. Od čiernej k bielej, od zlého k dobrému, od tmy ku svetlu.

Album Kontrast pred pár mesiacmi vyšiel na CD. Sám Marks sa netajil tým, že si na zrealizovanie tohto projektu musel brať nemalú pôžičku. Aj napriek tomu si však toto CD môžete objednať za ľubovoľnú sumu podľa vlastného uváženia, pričom celý výťažok putuje na charitatívne účely, presnejšie rodičom chorých detí.

Pár dní dozadu bol celý tento projekt vydaný vo forme „Limitovanej CD-DVD Edície“, ktorá vrátane CD Kontrast obsahuje aj DVD s kompletným hodinovým filmom a knižku so všetkými informáciami a zaujímavosťami o tomto projekte, ktorý je podľa všetkého prvý svojho druhu V prípade záujmu, kontaktujte priamo Marks na jeho fanpagei – Marks /Fanpage/, prípadne emaily – marksofficial11@gmail.com. V týchto dňoch môžeme nájsť Film Kontrast dokonca už aj na YouTube.

Samozrejme, viac informácií sa dozviete na jeho facebookovej fanpage. Na záver pridávame to najdôležitejšie, a to je link, na ktorom si môžete klip po klipe prezrieť tento jedinečný album. Veríme, že si nájdete aspoň trocha svojho času a podporíte mladého umelca minimálne zhliadnutím, zaslúži si to!

Titulná foto: Štoky Design

Odporúčame