SAIMONSA OŽIVILA V NOVOM KLIPE “CLEO”  LEGENDÁRNÚ KLEOPATRU!

Kleopatra! Žena, ktorej príbeh pozná celý svet. Prepísala dejiny Egypta, podmanila si najmocnejších mužov Ríma a to všetko vraj nielen kvôli kráse, ale hlavne svojim vychýreným intelektom. Mladá raperka SAIMONSA v novom klipe “CLEO” / / sa nechala inšpirovať egyptskou tématikou a novým vizuálom od uznávaného režiséra vzdala poctu myšlienke, ktorú kedysi kráľovná razila v svojom starovekom “gete”. 

Len 2 roky dozadu sa na slovenskej, hudobnej scéne objavilo meno SAIMONSA. Jej skladba “skrr skrr” vyvolala veľký ohlas i diskutabilnosť, keďže samotná raperka si nedáva servítku pred ústa a trefne slová adresovala mužom, ktorí sa snažia ohúriť ženu majetkom či lacnými trikmi.

Po dvoch ďalších skladbách a menšej pause však prináša vizuál, ktorý podčiarkol jej raperský dôvtip a talent. O takmer fimlový klip sa postaral jeden z najuznávanejších filmakerov a osobnosť česko-slovenskej hip-hopovej scény Michal “ROMEO” Dvořák, ktorý sa podpísal pod dokumentárne filmy ako RYTMUS sídliskový sen, EGO: Precedens či Tatry, nový príbeh. „Když mě oslovila LaGata Producción ještě při natáčení Precedens netušil jsem, že nato kývnu, protože mám rozjeté projekty a nevěděl bych se plně soustředit na celou dramaturgii klipu. Baby však přišli s hotovým scénářem a vizí klipu, takže jsem nakonec souhlasil, že to odrežíruji. Líbila se mi egyptská tematika, tak doufám, že jsme ji vizuálem jen dokonale vyzvedli, hovorí uznávaný režisér Romeo. 

Zdroj foto: Zuzana Venere

Myšlienka celkovej skladby sa opiera o samotný príbeh Kleopatry ako silnej a rešpektovanej žene v časoch, kedy boli v úcte len muži. „Pre mňa sú silné ženy veľkou inšpiráciou. Kleopatra bezpochyby patrí medzi ne. Už vtedy si vedela vydobyť rešpekt nielen u mužov, ale i v celej krajine. Ako prvá v tej dobe zo žien si okolo seba vytvárala komunitu a bola tzv. vodkyňa geta. V jej súkromných komnatách sa stretávali jej slúžky a rozoberali politické, verejné či ženské témy. Uznávala ženskú silu, no na druhej strane bola vždy obozretná pred ženskou zákernosťou. Skladba „CLEO“ vytvára obrazovo prechod od starovekej ku súčasnej Kleopatre, no myšlienku som zanechala rovnakú – vydobyť si rešpekt! Som rada, že žijeme v dobe, kedy nás mužský hlas či zákernosť blízkej osoby neutláča, ale práve naopak…dodáva nám väčšiu silu vydobyť si rešpekt slovom“, dodáva na záver SAIMONSA.  O hudbu sa postaral producent HOODINI, finálny master zmixoval Majky Beatz a  znamenitý make up vyčarovala Michaela Janovská, umelecký styling Katarina Slivkova alias Katka Plum. 

Mohlo by ťa zaujímať:  Mega M sa vracia na scénu s produkciou od P.A.T (VIDEO)

Zdroj fotiek: Zuzana Venere

INSTAGRAM – 

https://www.instagram.com/saimonsa_diamondsai/

https://www.instagram.com/romeofilms/

FACEBOOK –  https://www.facebook.com/Saimonsa-142882883014976/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *