Rytmus: Zvolil som si pekný život, plný naháňania šťastia

Keby Rytmus do konca kariéry už nevydal ani jeden nový riadok, neabsolvoval už ani jeden koncert a nebol ani v jednom článku alebo by s ním už nikto nehovoril rozhovor, aj tak by sa o ňom hovorilo ešte veľmi dlho. Dôvod je prostý, v rape je tri dekády, bol pri tom, keď na Slovensku vznikala rapová scéna, keď sa tento žáner dostával do povedomia. A aj keď ho viacerí z rôznych príčin nemajú radi, treba dodať, že fanúšikov má ďaleko viac ako neprajníkov. 

Rytmus je jeden z tých, kto prispel mierou vrchovatou k tomu, že slovenský rap je dnes naplno etablovaný, máme tu množstvo stálic aj talentov, žáner ako celok je rešpektovaný a uznávaný aj v zahraničí, pričom nemáme na mysli iba okolité štáty. Bola to poriadna cesta, počas ktorej sa nevyvíjali iba rap a hip-hop, ale aj samotný Rytmus ako interpret a aj ako človek. „Zvolil som si pekný život, plný naháňania šťastia,“ napísal aktuálne na svojom profile na sociálnej sieti Instagram, kde má skutočne veľmi silnú základňu priaznivcov, s ktorými komunikuje či už prostredníctvom príspevkov alebo IG stories každodenne.

Už počas minulého roka sme dostali informácie, že Rytmus pripravuje sólový album, ktorého vydanie kvôli koronavírusu odložil na tento rok, i keď presný časový údaj nemáme. K tomu pridajme, že nový album chystá aj skupina Kontrafakt, ktorej je Rytmus spolu s Egom a Anysom dlhodobým členom. Treba si preto uvedomiť, že aj keď má Rytmus po štyridsiatke, stále je veľmi aktívny a rap ho baví, i keď sa už naňho pozerá inak ako v začiatkoch a aj skúša nové prvky, ktoré majú new schoolovú príchuť, čo sa časti jeho podporovateľov nepáči, pretože sú zvyknutí klasiku. Progres nezastavíte.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Mega M sa vracia na scénu s produkciou od P.A.T (VIDEO)

A v neposlednom rade, Rytmus sa snaží ľudí inšpirovať, podobne ako napríklad nedávno spomínaný Majk Spirit. Píše, že si váži, čo má, že nikdy neopustí svoju manželku a ratolesť, že si praje, aby niektoré momenty trvali večne. Je vďačný a niet sa mu čo čudovať, dostal sa do fázy života, v ktorej ťaží z toho, čo rokmi budoval. Počas minulého týždňa a Dňa detí zas ľuďom odkázal, aby v sebe nezabíjali kus dieťaťa, ktorý v sebe majú, i keď tlak okolia je veľmi veľký a spoločnosť najradšej osekáva kreativitu a hravosť, aby ľudia zapadli do priemeru. „Najcennejšie veci sú zadarmo.“

„Zariaď si život tak, aby si ho mohol oslavovať každý deň.“ Touto myšlienkou zakončíme tento text, pretože myslíme si, že práve to, aby bol človek so svojím životom vyrovnaný každý jeden deň je niečo, čo je podceňované, pričom práve v tom sa skrýva pravé šťastie. Jedná sa o problematiku, o ktorej by sme mohli polemizovať prakticky donekonečna.
Foto: Rytmus, profil na Instagrame
Odporúčame