Petra patrí medzi najkrajšie Slovenky: Navrhuje vlastné šperky a vďaka súťaži miss osobnostne narástla

Peťa je nádherná a inteligentná žena (Zdroj: https://www.instagram.com/p/CxU1aGQNQtC/?img_index=1)

#Vo svojich 22 rokoch má za sebou niekoľkoročné skúsenosti s modelingom, a pracuje v oblasti marketingu sociálnych sietí. Modeling ju dostal na svetové fashion weeky, kde pracovala s najprestížnejšími značkami. Prvá Vicemiss Slovensko 2023, Petra Siváková, je nielen misskou, ale aj modelkou či šperkárkou.

Mladá, ambiciózna a sebestačná. Taká je Peťa Siváková, ktorú môžeš poznať ako víťazku tohtoročnej súťaže Miss Slovensko. Odhalila nám časť svojho súkromia, a prezradila mnoho zaujímavého. Stíha popri kariére aj osobný život, aké má plány do budúcnosti, alebo ako vyzerá jej pracovný deň?

Ľudia ťa poznajú zo súťaže Miss Slovensko 2023, kde si získala titul prvej vicemiss. Aké si mala očakávania od súťaže vo chvíli, keď si si podávala prihlášku?
Vždy sa ma niekto pýtal, prečo sa do takejto súťaže neprihlásim. Myslím si, že práve tým mi nasadili chrobáka do hlavy, pretože odvtedy som nad tým sama často uvažovala. Keď som si podávala prihlášku, nemala som žiadne očakávania – chcela som si len vyskúšať, aké je to byť v takejto súťaži.

Posledný ročník miss mal úplne iný koncept než predošlé súťaže. Oslovil ťa aj tento fakt, alebo si prosto len chcela vyskúšať šťastie v súťaži krásy?
Zmena konceptu ma, úprimne, oslovila najviac. Keďže z modelingu som bola zvyknutá byť súdená len na základe zovňajšku, veľmi sa mi páčilo, že práve súťaž miss sa zaujíma aj o to, kto sa pod tým zovňajškom nachádza, aká skutočne som. V uplynulom ročníku sa naozaj stretlo 12 silných osobností. Každé z dievčat ma niečo naučilo…

Peťa už od začiatku patrila medzi favoritky súťaže (Zdroj: Instagram/petrasivakova)

Ako vníma tvoje okolie fakt, že si absolvovala takúto súťaž a umiestnila sa v prvej trojici najkrajších žien?
Samozrejme, podporujú ma. Predsa len, najväčšiu podporu som mala v mojom najbližšom okolí. Sú to ľudia, ktorí cestu súťažou so mnou prežívali od samého začiatku. Našťastie som vo svojom okolí nestretla nikoho, kto by reagoval nejakou negatívnou odozvou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST suchých šampónov: Zachránia vlasy v každej chvíli, ktorý ti dodá aj väčší objem?

Modeling nie je pre teba žiadna neznáma, venuješ sa mu už niekoľko rokov. Myslíš si, že by si sa prihlásila do súťaže aj v prípade, že by si nemala takéto skúsenosti?
Myslím si, že skúsenosti s modelingom mi pomohli. Vo väčšine vecí som sa cítila ako doma. Ťažko povedať, či by som sa prihlásila aj vtedy, keby som tieto skúsenosti nemala – to sa už nikdy nedozvieme (smiech).

Účasť v miss ma určite naučila, ako pôsobiť a rozprávať na kamery. To je niečo, v tom čom si verila najmenej. Mala som z toho vždy najväčší stres, no práve to využijem vo svete modelingu najviac.

Peťa už má bohaté skúsenosti s modelingom (Zdroj: Instagram/petrasivakova)

Aké najčastejšie klišé sa podľa teba traduje o modelkách či krásnych ženách?
Tak asi taká tá klasika – že modelky nejedia, prípadne, že sú úplne hlúpe. Ale vidím, že už ako spoločnosť sme sa posunuli ďalej než kedysi. Takže sa s týmito názormi stretávam čoraz menej.

Zmenil sa tvoj život po súťaži? Máš dostatok času na svoj súkromný život, ktorý si viedla predtým, prípadne hobby?
Život sa mi nezmenil, iba bol obohatený o viac skúseností. A ja ako osoba som sa trošku zmenila a posunula. Mám čas sa aj naďalej venovať všetkému, čomu som sa venovala pred súťažou, a taktiež aktivitám, ktorým sa ako jedna z víťaziek venujem po súťaži. Na svoj súkromný život čas mám – ten je u mňa na prvom mieste.

Peťa získala titul prvej vicemiss (Zdroj: Instagram/petrasivakova)

Tvoj instagramový profil má nemalý počet fanúšikov. Pomáha ti pri tom, že pracuješ ako social media marketer v anglickej digital a talent agentúre?
K tejto práci som sa dostala práve vďaka Instagramu, kde ma z mojej agentúry aj oslovili. Veľmi rada tvorím a venujem sa kreatívnym veciam, takže ma to veľmi napĺňa.

Získala si vďaka súťaži ešte viac sledovateľov? Čo ďalšie ti to do života prinieslo?
Áno, počet sledovateľov určite trochu narástol práve počas súťaže. Samotná súťaž mi toho priniesla veľa, keďže sme mávali v priebehu niekoľkých mesiacov počas sústredení mnoho workshopov. Hlavne mi však priniesla môj osobnostný rast. Keď som videla video ženy, ktorá prišla na semifinále, a ženy, ktorá stála pred ľuďmi na finále, je to niečo neporovnateľné…

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je Hero Fiennes Tiffin? Zbožňovaný Hardin zo série After má silné puto s filmovým Voldemortom
Peťa si buduje aj vlastný Instagram (Zdroj: Instagram/petrasivakova)

Zažila si už aj závisť? Čo ti pomáha odfiltrovať hate komentáre?
Úprimne, ani nie. Nezvyknem mávať ani nejaké negatívne správy či komentáre na svojom instagramovom profile. Takže som veľmi vďačná za komunitu ľudí, ktorú mám. Samozrejme, nejaké negatívne komentáre boli na víťazky miss – to už tak býva každý rok. S tým musí človek počítať, ak do niečoho takého ide.

Na svojom profile sa často objavuješ aj so svojím priateľom, s ktorým tvoríte už na pohľad pekný pár. Máte na seba dostatok času aj po súťaži?
Ďakujeme. S priateľom sa obaja vieme zariadiť tak, aby sme spolu trávili čo najviac času. Práve on mi bol najväčšou podporou počas súťaže, aj po jej skončení.

Peťa sa za svoje krivky rozhodne nemusí hanbiť (Zdroj: Instagram/petrasivakova)

Nakoľko je pre teba dôležitý support zo strany tvojich blízkych?
Support zo strany blízkych je pre mňa najdôležitejší. Keby som ho nemala, tak by som asi stratila aj vieru k sebe samej. Neviem si predstaviť, že by moji blízki mali negatívny pohľad na niečo, a ja by som to dokázala aj tak robiť. Veľmi by ma to demotivovalo… Preto som veľmi rada, že mám u svojich blízkych najväčšiu podporu pri všetkom čo robím a čomu sa venujem.

Prezradíme o tebe, že si veľmi aktívna žena a máš dokonca vlastnú značku šperkov. Ako vznikla?
Vďaka modelingu som mala možnosť spoznať ľudí z rôznych odvetví a práve šperky ma oslovili najviac. Vždy som chcela mať čosi vlastné, kde môžem vložiť svoju kreativitu. Celý tento nápad vznikol tak rok a pol až dva dozadu, odvtedy na ňom aktívne pracujem.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vybrali sme sa do Ríma aj Florencie: Cestuj radšej mimo leta, vychutnáš si ich ešte lepšie!
Má aj vlastnú značku šperkov (Zdroj: Instagram/petrasivakova)

Kde berieš inšpiráciu na tvorbu?
Tak rôzne – všade ma čosi zaujme. Niekedy však len tak kreslím, kým nevznikne niečo, čo sa mi páči a čo by som chcela zrealizovať.

Zaujímalo by nás, ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň?
Keď som modelka, môj pracovný deň vyzerá väčšinou tak, že ráno vstanem, dám si kvalitnú skincare (keďže moja pleť bude v ten deň čeliť vrstvám make-upu), prídem na dané miesto a tam už je to vždy individuálne.

Po práci si idem zacvičiť, ak mám ešte nejakú energiu. Potom je na programe už len oddych s priateľom a naším psíkom. Som veľký introvert, takže vždy po práci s ľuďmi potrebujem ticho a pokoj.

Ak sa venujem šperkom, môj pracovný deň je momentálne naplnený „final touch ups“ – robím webku, dizajn na stránku a jednotlivé produkty, aby bolo všetko perfektné a mohlo to ísť čím skôr von.

Aké máš plány do budúcna? Čo zaujímavé ťa čaká v práci či súkromí?
Momentálne sa chcem najviac venovať šperkom. Vidím to tak aj do budúcna. Samozrejme, stále je tu aj modeling, ale ten už u mňa nie je na prvom mieste. Taktiež sa pripravujem na svetovú súťaž Miss Supranational, na ktorú idem budúci rok. Takže to ma čaká v najbližšej budúcnosti…

Máš čas popri svojom programe aj na to, aby si spomalila a venovala sa sama sebe? Čo považuješ za svoju psychohygienu?
Áno, milujem tráviť čas sama so sebou. Mojou psychohygienou sú jednoznačne nočné jazdy autom a popritom počúvanie hudby. Alebo pozeranie seriálu len tak doma s priateľom. Vtedy viem úplne vypnúť a oddýchnuť si.

Peťa si rada vychutná nočnú jazdu v aute (Zdroj: Instagram/petrasivakova)

Máš nejaké životné krédo či motiváciu, ktorá ťa posúva vpred?
Ja sa vždy riadim tým, že sa máme k druhým správať tak, ako chceme, aby sa správali oni ku nám. Myslím si, že je to dôležité a riadim sa tým celý život. Ako dievča z malého mesta na východnom Slovensku som mala veľké šťastie na ľudí, ktorí ma v živote posunuli tým správnym smerom.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame