TEST suchých šampónov: Zachránia vlasy v každej chvíli, ktorý ti dodá aj väčší objem?

test suché šampóny

Otestovali sme suché šampóny (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

#Zrejme každá žena či muž s dlhšími vlasmi už zažil mastné vlasy. Niekedy sa nám skrátka nechce tráviť v kúpeľni niekoľko minút navyše, umývať ich a sušiť. Našťastie, existujú suché šampóny, ktoré veľmi jednoduchou aplikáciou premenia mastné a mdlé vlasy na znovuzrodené. A to bez vody a gélového šampónu. My sme si na túto vychytávku posvietili v našom teste. Ako to dopadlo?

Výhodou suchých šampónov tiež je, že nielen odstránia nežiadúci vzhľad, ale ešte ich aj pekne prevoňajú. Ako sa rozhodnúť pre ten správny suchý šampón? V našom teste vyskúšali štyri značky, ktoré sú bežne dostupné. Hodnotili sme ich v niekoľkých kategóriách a vďaka tomu sme spoznali produkt, ktorý vám s pokojným svedomím môžeme odporučiť.

Nivea Fresh Volume

Orientačná cena: 4,55 eur
Objem: 200 ml
Zloženie: butane, isobutane, propane, oryza staiva starch, alcohol denat., polyuaternium-11, cetrimonium chloride, parfum

Niveu netreba špeciálne predstavovať. Je stálicou v rade rôznych kozmetických produktov, ako napríklad sprchové šampóny, klasické šampóny na vlasy, deodoranty, krémy na telo a iné. Aký je teda ich suchý šampón?

Nivea suchý šampón
Suchý šampón Nivea Fresh Volume (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

Po nanesení sa takmer okamžite vlasy zmenia na biele. Je to trochu komické, trochu desivé. Šampón sme nechali chvíľu pôsobiť, následne sme ho najskôr rukami zapracovali ešte hlbšie ku korienkom a potom sme ho vyčesali. Z vlasov pri česaní vypadávali mini čiastočky šampónu.

Aj po vyčesaní sa nám však zdalo, že vlasy mali stále sivý nádych zo šampónu, najmä pri korienkoch. Pri veľmi pozornom skúmaní tiež možno stále badať drobné čiastočky šampónu vo vlasoch. Efekt je ale dobrý, vlasy pôsobia ako umyté. Výrazne väčší objem, ktorý sľuboval výrobca na obale, sme bohužiaľ nezaznamenali. Na druhej strane, s týmto šampónom vydržali vlasy ako-tak fresh takmer ďalšie dva dni.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Blue Beetle od DC neurazí, ale ani nenadchne: Potrebovali sme latino superhrdinu?

Naše hodnotenie

Efekt:⚫⚫⚫⚫⚫
Ľahkosť vyčesania: ⚫⚫⚪⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

Batiste Original Classic Fresh

Orientačná cena: 4,25 eur
Objem: 200 ml
Zloženie: butane, isobutane, propane, oryza sativa (rice) starch, alcohol denat., parfum (frangrance), limonene, linalool, geraniol, benzyl benzoate, distearyldimonium chloride, cetrimonium chloride

Asi najznámejšou značkou spomedzi suchých šampónov je Batiste. Pochádza z Veľkej Británie, kde si v tejto oblasti dlhodobo udržiava prvú priečku obľúbenosti. Ponúka širokú škálu produktov a vôní. Aby sme boli čo najviac objektívni, rozhodli sme sa použiť ich základný produkt.

suchý šampón batiste
Suchý šampón Batiste Original Classic Fresh (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

Sprej sme poriadne pretrepali a nastriekali na vlasy. Zaujalo nás, že vlasy v porovnaní s Niveou až tak veľmi nezafarbil na bielo, čo hodnotíme ako plus. Vôňa je neutrálna a povedali by sme, že pripomína klasickú vôňu lakov na vlasy. Efekt bol vcelku dobrý, avšak nič ohromujúce  nás rozhodne nečakalo. Cenovo bol tento suchý šampón veľmi podobný prvému produktu.

Naše hodnotenie

Efekt:⚫⚫⚫⚫⚪
Ľahkosť vyčesania: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

Balea Classic

Orientačná cena: 2,65 eur
Objem:
200 ml
Zloženie:
butane, propane, alcohol denat., oryza sativa starch, cetrimonium chloride, parfum, limonene, linalool

Povedali by sme, že Balea je akousi lacnejšou verziou suchého šampónu od Batiste. Tiež ponúkajú širokú škálu produktov, či už na svetlé alebo tmavé vlasy, poprípade rôzne limitované edície. Aj v tomto prípade sme siahli po základnom produkte.

Vôňa je svieža a príjemná. Vlasy boli po nanesení veľmi zafarbené na bielo, čo sa však vyčesaním úplne minimalizovalo. Ak sa zameriame iba na výsledný efekt, v podstate nie je zlý, ale zdá sa nám, že v porovnaní s produktom Nivea je výsledok horší.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dejepis: Stredoveká spoločnosť bola rozdelená do troch skupín, nositeľkou kultúry bola výlučne cirkev
Balea suchý šampón
Suchý šampón Balea Classic (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

Aj preto by sme povedali, že tento produkt sa hodí na menej mastné vlasy a skôr ako nejaký refresh než úplnú záchranu. Kvalita je napriek tomu stále vyššia ako cena.

Naše hodnotenie

Efekt:⚫⚫⚪⚪⚪
Ľahkosť vyčesania: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

TRESemmé Day 2 Volumising

Orientačná cena: 4,95 eur
Objem:
200 ml
Zloženie:
butane, isobutane, propane, alcohol denat., tapioca starch, aqua isopropyl myristate, parfum, silica, alpha-isomethyl ionone, benzyl alcohol, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, linalool

Pre nás je Tresemmé pomerne neznáma značka, ktorú sme v regáli často prehliadali. Aj preto sme nevedeli odhadnúť naše očakávania. Isté však je, že ide o najdrahší produkt spomedzi všetkých testovaných.

Tresemmé suchý šampón
Suchý šampón TRESemmé Day 2 Volumising (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

Nastriekanie na vlasy bolo plynulé a veľkým prekvapením pre nás bolo, že suchý šampón nezanechal na vlasoch žiadne biele fľaky. Naopak, do nosa nám takmer okamžite udrela vôňa, ktorá bola absolútne nádherná. Pripomína nielen čerstvo umyté vlasy, ale aj parfum vo vlasoch. Táto vôňa vo vlasoch pretrvávala po zbytok dňa, čo je pre nás obrovským plus.

Vyčesanie bolo veľmi jednoduché, keďže vo vlasoch neboli stopy po šampóne. Napriek tomu sa nám zdá, že na dokonalý efekt by bolo potrebné aplikovať oveľa viac šampónu ako u konkurenčných značiek. Vlasy však získali na objeme, čo sľuboval aj výrobca podľa obalu.

Naše hodnotenie

Efekt:⚫⚫⚫⚪⚪
Ľahkosť vyčesania: ⚫⚫⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

Výsledok

Nájsť dokonalý suchý šampón dalo zabrať. Produkty sme testovali niekoľko týždňov, ale každý má svoje pre a proti. Napríklad, Balea presvedčí cenou, TRESemmé nádhernou vôňou a Nivea objemom, ktorý dodá vlasom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Herný newsfilter: Novinka Baldur's Gate 3 by sa mohla stať najlepšou hrou tohto roka

Podľa pridelených bodov by sa pomyselným výhercom stala značka TRESemmé, ktorá stratila najmenší počet bodov. Je na mieste zopakovať, že zabodovala najmä vďaka famóznej vôni a jednoduchosti vyčesania.

Je však na mieste dodať, že každý z nás má iné vlasy a to, čo vyhovovalo nám, nemusí sedieť vám a zas naopak.

Spoznali sme víťaza spomedzi suchých šampónov (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame