Kto je Hero Fiennes Tiffin? Zbožňovaný Hardin zo série After má silné puto s filmovým Voldemortom

Hero Fiennes Tiffin

Hero Fiennes Tiffin sa nám vryl pod kožu ako Hardin (Zdroj: Instagram/aftermovie)

#Má len 25 rokov a už si získal srdcia miliónov mladých ľudí po celom svete. Ako komplikovaný Hardin z filmových sérií After, ktoré vznikli podľa rovnomennej knižnej predlohy, zamotal hlavu vzornej študentke a slušne vychovanej Tesse. Aktuálne môžeš v kinách vidieť záverečnú štvrtú časť s podtitulom Navždy (v knižnej verzii Puto). Zoznám sa, toto je Hero Fiennes Tiffin.

VIZITKA
Celé meno:
Hero Beauregard Faulkner Fiennes Tiffin
Dátum a miesto narodenia: 6. november 1997, Londýn
Charakteristika: herec, model, producent

Narodený v slávnej rodine

V mene tohto fešáka sa možno pozastavíte nad časťou priezviska Fiennes. V rodnej Británii je fakt extrémne známe najmä vďaka dvom hereckým legendám – Ralphovi a Josephovi Fiennesovcom. Kým Joseph sa pred takmer 20 rokmi preslávil v snímkach Nepriateľ pred bránami či Zamilovaný Shakespeare a najnovšie v seriáli Príbeh služobnice, Ralpha veľmi dobre pozná aj súčasná generácia ako obávaného Lorda Voldemorta z čarodejníckych filmov o Harrym Potterovi.

A čo s nimi má spoločné Hero? Obaja sú jeho strýkovia – bratia jeho matky, menej známej britskej režisérky Marthy Fiennes. Otcom je kameraman George Tiffin. Hero používa v mene priezviská obidvoch rodičov, ale bez spojovníka, pretože sa nikdy nezosobášili. Zrejme vieš, že meno tohto mladého herca v preklade znamená Hrdina, s mýtickými menami však vstúpili do života aj jeho súrodenci, starší brat sa volá Titan a mladšia sestra Mercy (Láskavosť).

Hero Fiennes Tiffin so psom
Hero so svojím milovaným psom (Zdroj: Instagram/hero_ft)

Hessa romanca

Zlí chlapci boli odjakživa príťažlivým námetom spisovateľov i filmových tvorcov. Anna Todd ako autorka kníh After stavila na spoľahlivú ľúbostnú drámu medzi dobrým dievčaťom a nebezpečným chlapcom. Tessin život plynie pokojne dovtedy, kým sa na vysokej škole nestretne s tajomným a démonickým Hardinom – vzplanie medzi nimi vášeň a problémový vzťah je na svete.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dejepis: Po páde Veľkej Moravy prišla nadvláda Uhorska, z moháčskej katastrofy sa dodnes Maďari nespamätali!

Keď sa režisérka Jenny Gage rozhodla túto knižnú predlohu sfilmovať, nemohla si pre úlohu Hardina vybrať lepšie. Hero a jeho herecká kolegyňa Josephine Langford (Tessa) mali medzi sebou natoľko dokonalú chémiu, že sa zrodil kultúrny fenomén s názvom Hessa romanca. Tržby za prvú časť After vo výške 70 miliónov dolárov volali po ďalšom pokračovaní aj na filmovom plátne.

Hardin a Tessa
S Josephine Langford alias Tessou vytvorili nezabudnuteľný pár (Zdroj: Instagram/aftermovie)

Bolo v tom rodinkárstvo?

Keď Hero získal rolu Hardina, mal v tom čase už zopár hereckých skúseností za sebou. Po škole, samozrejme, pracoval podobne ako iní mladí ľudia – pomáhal napríklad v cateringovej spoločnosti. Prvýkrát si herectvo vyskúšal v roku 2008 v čiernej komédii Väčší než Ben (Bigga than Ben) o dvoch mladých ruských prisťahovalcoch v Londýne. Hero tú získal len vedľajšiu rolu Spartaka.

Významnejší part získal o rok neskôr vo filme Harry Potter a Polovičný princ, kde si zahral detskú verziu obávaného Lorda Voldemorta, 11-ročného Toma Riddlea. O rolu sa údajne uchádzali tisícky mladých hercov, ale získal ju práve Hero. Hoci protekciu odmietala celá rodina Fiennesovcov, objavili sa informácie, že skutočne zafungovalo príbuzenstvo so strýkom Ralphom, ktorý hral samotného Voldemorta. Režisér David Yates však trval na tom, že to bolo najmä vďaka hercovej schopnosti bravúrne na konkurze preukázať svoju „temnú stránku“. Navyše vraj zafungovala aj podobnosť s jeho vlastným ujom.

Od tínedžera k otrokárovi

Aj napriek „veľkej“ role malého Voldemorta Hero pomerne veľa bojoval o to, aby sa presadil aj na iných filmových kastingoch. Postupne sa však aj naňho usmialo šťastie. Okrem štyroch filmov After sa Hero objavil aj v menších snímkach či seriáloch. V roku 2017 si strihol rolu v britskej televíznej sérii Safe podľa autora kriminálok Harlana Cobena. Hero prepožičal svoju tvár postave tínedžera Ioana Fullera, ktorý bol zapletený v záhadnom zmiznutí spolužiaka.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nevieš, čo s košeľou? Ukradni trebárs aj priateľovu a vytvor z nej sexi outfity!

V júli 2020 sa na filmovom plátne objavil vo filme Smrtiace ticho (Silencing), kde si zahral spolu s Nikolajom Coster-Waldauom (známym aj zo série Hra o tróny) či Annabelle Wallis, ktorú si mohol vidieť v seriáli Gangy z Birminghamu (Peaky Blinders).

Pred rokom prišla do kín aj snímka Bojovníčka (The Woman King), v ktorej sa Hero ukázal ako portugalský otrokár Santo Ferreira. Aktuálne je v post produkcii aj triler The Ministry of Ungentlemanly Warfare, kde sa objaví aj Hero Fiennes Tiffin. Má ísť o príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami z druhej svetovej vojny. Snímku režisérsky zastrešil Guy Ritchie a v hlavnej úlohe sa predstaví filmový Superman, Henry Cavill.

Santo Ferreira Bojovníčka
Hero ako Santo Ferreira vo filme Bojovníčka (Zdroj: Instagram/hero_ft)

Tvár módnych značiek

V súčasnosti ho zaraďujú medzi najsľubnejšie mladé talenty Hollywoodu. Hero však rozhodne nepatrí medzi tých, ktorým sláva príliš stúpla do hlavy. Režiséri aj hereckí kolegovia ho popisujú ako veľmi disciplinovaného a zodpovedného.

Ľudí si dokáže získať svojím šarmom, ale za veľa vďačí aj príťažlivého výzoru. Ten mu medzičasom zabezpečil tiež sľubné príležitosti v modelingu. Hero sa objavil v kampaniach popredných značiek a módnych domov, ako Dolce Gabbana, Dior, Hugo Boss, Superdry či H&M. V roku 2019 sa tiež stal tvárou parfumu Salvatore Ferragamo.

Čo si o ňom možno nevedel?

  • Hoci chémia medzi ním a Josephine Langford vo filmoch After fungovala skvelo, v súkromí nikdy netvorili pár.
  • Meria 1,88 cm a nemá ani jedno tetovanie. Vo filmoch After (spolu ich bolo 33) mu ich dotvoril skutočný tetovač, jeho tela sa však ihla nikdy nedotkla.
  • Má psa menom Diesel.
  • V rozhovoroch uviedol, že ešte nikdy nemal vážny vzťah.
  • Jeho dobrým priateľom je skater, surfista, model a fotograf Evan Mock.
  • Zastupuje ho britská modelingová agentúra Storm Management, ktorá objavila aj Kate Moss, Caru Delevingne či Anju Taylor-Joy.
  • Na Instagrame má 7,5 milióna sledovateľov, ale svoje súkromie si stráži.
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Blue Beetle od DC neurazí, ale ani nenadchne: Potrebovali sme latino superhrdinu?
herec Hero Fiennes Tiffin
Hero sa stal idolom mnohých mladých ľudí (Zdroj: Instagram/aftermovie)

Si fanúšikom tohto mladého britského herca?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, elle.com, popsugar.com, wikipedia.com, wonderlandmagazine.com
Odporúčame