Ronald Weedman rapuje o domácom násilí na ženách: V klipe padla aj facka (VIDEO)

Ronald Weedman

Ronald Weedman (Zdroj: Instagram/ @edypeto)

#O 2-metrovom raperovi sme napísali už niekoľko článkov. Veríme, že Ronald Weedman má pred sebou peknú budúcnosť, a tak ho radi podporíme na jeho ceste. Viac o ňom si prečítaš v tomto rozhovore.

Ronald Weedman debutoval na hudobnej scéne minulý rok s EP, ktorý nieslo názov “Lucky Chilldren”. Po menšej odmlke prináša skladbu rovno s videoklipom, ktorý podčiarkuje dôležitú tému, ku ktorej by spoločnosť nemala byť ľahostajná. Chytľavý track “Pohľady” obohatila svojim nezameniteľným hlasom na refrénoch Barbora “Barb” Hazuchová!

Hoci sú témy v reggae väčšinou nadľahčené a ponúkajú fanúšikovi tohto štýlu hudobný pocit chill & relax, v tomto prípade nejde ani o jednu z vyššie uvedených charakteristík. Jedna z najnáročnejších životných tém je fyzické násilie, súbežné s psychickým. Čím ďalej, tým viac sa ukazuje mnoho takýchto prípadov, preto aj v tracku “Pohľady” chcel Ronald nielen upozorniť, ale aj apelovať na všetkých, aby si uvedomili, že nezhody sa neriešia násilím a treba nato trochu iný pohľad na riešenie ako siahnuť po tejto nerozvážnosti.

Ronald Weedman
Ronald Weedman (Zdroj: Instagram/ @edypeto)

“Je to téma, o ktorej treba určite hovoriť. Deje sa to na bežnom poriadku, a to, bohužiaľ, úplne na celom svete. Ženy nie sú a nikdy nebudú menejcennejšie ako muži, aj keď sa stále nájdu jedinci, ktorí si myslia opak. Okrem toho ma už nebaví počúvať dookola tie plytké rapové texty o ničom. Riešme aj silné témy, hudba má moc a ľudia si to cez ňu vedia viac uvedomiť , keď sa ich to takto dotkne!“

„Správny muž by mal byť v prvom rade žene oporou a ochrancom. Mal by poznať slovo kompromis a vedieť ženu rozosmiať či potešiť. A to nielen, keď má sviatok alebo zlý deň. Som nesmierne rád, že mám v tomto songu ženu a ešte s takým hlasom, aký má Barb. Potreboval som do pesničky ženský pohľad a najmä trefný refrén, tak som ju oslovil a úplne to sadlo tak ako som si predstavoval”, opisuje skladbu Ronald.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vražda ústami: Martin Matys vydal nový klip a ohlasuje album

O príbehový videoklip sa postaral clipmaker Adrián Kutný, v ktorom si zahrali herci Eva Kučíková a Matej Struhár. Okrem nich sa v klipe ukáže aj samotná speváčka Barb, ktorá aktuálne hviezdi svojimi coverami hitov ako Flowers od Miley Cyrus, či skladba od Weekenda a Shakiry. A ako vzniklo toto nečakané spojenie s Ronaldom a čo hovorí samotná speváčka na domáce násilie?

“Spoloční známi nás dali dokopy. A som za to rada. Popravde, páčil sa mi jeho vibe. Jeho nadšenie pre hudbu a tvorbu. Má v sebe obrovský elán, ktorým ma oslovil. A chcela som vyskúšať niečo nové. A k tejto téme sa mi ťažko vyjadruje. Ešte som niečo také v živote nezažila, takže je jednoduché radiť, keď nechodíš v tých istých botách. Každopádne, nenechať si to! Povedať to okoliu, aj keď sa človek hanbí. Pretože NIKTO nemá právo oberať ťa o čokoľvek z tvojho života. Právo na to, im dávaš len ty. Ak si sa nechcene dostala do situácie, kedy nie si šťastná a zažívaš bolesť (fyzickú či psychickú) partner ťa neľúbi a treba z toho vzťahu odísť. Inak by robil všetko preto, aby si sa cítila šťastná. Problémy sa majú riešiť komunikáciou, nijak inak., apeluje speváčka Barb.

Skladba “Pohľady” vznikla v spolupráci s Barb a v hudobnej produkcii Lukieho Forwarda. Týmto trackom však Ronald Weedman nekončí a svojim fanúšikom posiela ďalší odkaz. “Ľudia sa môžu tešiť na ďalší track už teraz. Ja osobne som naň čakal celý život, teda odvtedy, čo som spoznal kapelu Medial Banana a samotného frontmana, veľkého dread reggae majstra Pokymana. Bol mojím vzorom a ďalší track bude, samozrejme, s ním. Bude to poriadny vizuál a obrovské roots
reggae. Takže bude pohoda, klídek a tabáček”, uzatvára Ronald Weedman.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zomrel spoluzakladateľ tria De La Soul: Raper Trugoy the Dove

Instagramy:
https://www.instagram.com/ronaldweedman/
https://www.instagram.com/barbhazuchova/
https://www.instagram.com/adriankutny/

Zdroj: hashtag.sk, Jana Trellová
Odporúčame