THROWBACK Keď Suvereno rozbíjal klub za klubom: Pamätáš si tento legendárny banger?

Suvereno

Keď Suvereno vydal legendárny banger (Zdroj: Facebook.com/Suvereno)

#Začal sa nám nový pracovný týždeň a my pre eba tradične makáme na nových článkoch. Dnes konkrétne pokračujeme v našej (ne)pravidelnej rubrike Throwback, ktorá už zo svojho názvu definuje, že sa v nej zaoberáme skladbami, ktoré sú hodné toho, aby sme si ich pripomenuli. Prevažne sa zameriavame na dva typy trackov. Tým prvým sú piesne, ktoré sú o niečo staršie, ale zaslúžia si shout out, pretože sa napríklad ide o super spoluprácu alebo text, ktorá má veľkú výpovednú hodnotu.

Druhým typom sú skladby, ktorým sa svojho času nedostalo toľko pozornosti ako by si zaslúžili. Dnes bude reč podľa nášho skromného názoru… O tracku, ktorý sa síce výrazne dostal medzi ľudí, ale mohol pokojne aj o dosť viac! Čo to konkrétne bude? Čítaj ďalej!

Atmosféra páli, páli jak wasabi

Ako ti už mohol naznačiť samotný titulok, hlavným aktérom dnešného throwbacku bude starý známy Suvereno. Dnes už možno nie je tak na očiach, ako tomu bolo kedysi, ale to nemení nič na tom, že nám tu po sebe zanechal tracky, ktoré sa oplatí pripomenúť si aj po rokoch!

Keď si ešte aj teraz v roku 2024 spomenieš na uvedomelý hip-hop, spomedzi slovenských raperov medzi najzásadnejšími zástupcami musí dominovať jedine Suve. Avšak nielen, že tomu tak v jeho tvorbe nebolo úplne, že vždy… Ale takisto samozrejme aj do dnešného dňa u neho nájdeme skladby, ktoré sú proste určené na zábavu. A presne jednou z takých bol aj hit „Clubbanger“, ktorý si svoje právoplatné miesto našiel na albume Kráľ vs. Joker z roku 2010.

Tento nefalšovaný banger produkoval DJ Wich a aj keď nedostal klip, na YouTube má takmer 800 tisíc views!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nehanbia sa rapovať a spievať o Bohu: Títo chalani na Slovensko prinášajú Gospel Rap

Klubová rhapsódia

Pokiaľ Suveho tvorbu sleduješ do súčasnosti, asi si registroval, že nám v uplynulých rokoch uvaril svoju albumovú trilógiu s názvom Prometheus. V jej prvej časti v roku 2019 sa okrem iných skladiebb v trackliste ukázalo dokonca aj pokračovanie zmieňovaného hitu „Clubbanber“! Podľa názoru niektorých, bola táto dvojka dokonca ešte lepšia, ako pôvodný track, pripomeň si aj toto vydarené lyrics video spolu s nami!

Nový album je na ceste

To však na dnešný článok stále nie je všetko, pretože Suvereno pre nás len celkom nedávno pripravil aj svoju novú skladbu a chystá si aj ďalšie novinky, ktorých by sme sa teoreticky mali dočkať už čoskoro!

Tá spomínaná albumová trilógia Prometheus, ktorá bola rozhodne definíciou všetkých princípov jeho dlhoročnej tvorby. Jeho lyrické schopnosti v marci tohto roku využil aj v skladbe s názvom „FREEE“, ktorá je predzvesťou jeho prirpavovaného nového albumu na tento rok. Tento track má opäť veľmi pozitívny náboj a nesie nadčasový odkaz slobody, ktorá by pre nás všetkých mala byť jedným z tých najzákladnejších stavebných kameňov života. 

Poď si túto príjemnú záležitosť vypočuť spolu s nami aj ty a teš sa na chystaný projekt!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame