REWATCH: H16,CBG- JA VERSUS CELÝ SVET. Časy, keď Pil C bojoval o rešpekt

Nezaháľame, práve naopak. Prinášame vám nový diel rubriky REWATCH, v ktorej sa venujeme skladbám spred niekoľkých rokov, ktoré boli svojho času poriadnymi bangrami, avšak niektorí ich možno ani len nepoznajú. Preto si ich treba pripomenúť a od tohto sme tu my. Dnes bude reč o tracku JA VERSUS CELÝ SVET, na ktorom spolu spolupracovali Otis z H16 a mladý Pil C. Písal sa máj 2015 a člen labelu Comebackgang mal ešte ďaleko od jedného z najviac rešpektovaných raperov v Československu.

Skladba, ktorá vznikla, ako píšeme vyššie, v máji 2015, má viac ako osem miliónov pozretí na YouTube a rapujú na nej Otis z H16 a Pil C z Comebackgangu. Track je doprevádzaný zaujímavým videoklipom, ktorý vás zaujme už po pár sekundách. S odstupom času je možno paradoxom, že známejším interpretom z tohto featu je Otis, ale päť rokov je naozaj dlhá doba, nielen v rape.

Pil C, ešte s extravagantnými copmi a svojím pôvodným rapovým hlasom hovorí o tom, že majú z neho mindráky, pretože o ňom napísal jeden zo slovenských portálov, ktoré sa venujú aj rapu. Pil C bol v prvej polovici roka v pozícii mladých raperov a bol braný ako new schooler, a teda zástupca novej školy.

Viacerým ľuďom ležal v žalúdku, nevedeli si na jeho štýl zvyknúť. V tom istom roku publikoval svoj prvý sólový album Hype a jeho hviezda začala ísť prudko nahor. Môžeme sa domnievať, že mu k tomu pomohol aj tento feat, veď aj keď Otisa všetci nemusia, tak jeho miesto na rapovom poli je nespochybniteľné a okrem toho, H16 patrí medzi legendárne slovenské rapové skupiny.

Skladba neskôr, konkrétne dva mesiace po publikovaní, skladba dostala svoj remix, na ktorom sa objavil napríklad aj člen Mojej Reči Delik. Tak či onak, skladba JA VERSUS CELÝ SVET vie zaujať dodnes a aj preto sme sa rozhodli, že je vhodný čas na to, aby sme si ju takýmto spôsobom pripomenuli.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
„Cigánsky sen" v maďarčine? Toto skrátka musíš počuť (VIDEO)

Dodnes sa jedná o jeden z trackov, ktoré nasmerovali Pil C-ho kariéru tam, kde sa nachádza dnes.

Foto: JA VERSUS CELÝ SVET, YouTube videoklip

Odporúčame