„Cigánsky sen“ v maďarčine? Toto skrátka musíš počuť (VIDEO)

Rytmusov song „Cigánsky sen“, ktorý vznikol v roku 2006 poznáme všetci. Je to skladba, ktorá vyryla hlbokú brázdu a dostala sa do myslí veľkého počtu rapových poslucháčov. Patrí do pôvodného slovenského rapu, do začiatkov, kedy sa budovali piliere súčasnej scény. Legendárna záležitosť s osobitým štýlom, no nie? Teraz tento track oživil Boki, ktorý ho preložil do maďarského jazyka. Áno, toto jednoducho musíš počuť. 

„Cigánsky sen“ po maďarsky

Boki sa na sociálnej sieti TikTok rozhodol, že oživí legendárny Rytmusov hit. „Cigánsky sen“ vyvoláva v mnohých rapových fanúšikoch nostalgiu. A nazrieť naň iným pohľadom, doslova iným jazykom, je originálna alternatíva. Nebudeme ďalej naťahovať, posúďte sami. Nižšie prikladáme video:

@boki_officialLedžendery CIGÁNSKY SEN v maďarčine Je to len zábava priatelia každopádne skúste mi do komentu napísať nejaký SK trek čo by ste chceli aby som preložil do maďarčiny ‍♂️

♬ Into the Sky – RNDR

Myslíme si, že Boki si zaslúži za tento počin kredit, je to podarená iniciatíva, ktorú v sekcii komentárov chvália aj ľudia. Samozrejme, ak hovoríte plynulo po slovensky aj po maďarsky, v texte a jeho význame je jemná odchýlka.

Na to ale koniec koncov upozornil aj samotný interpret. Nie všetko sa dá od slova do slova preložiť. Ešte k tomu tak, aby to dávlao zmysel aj po hudobnej stránke. Ktovie, či bude Boki v podobných songoch pokračovať. Ak sa tak stane, budeme to samozrejme pozorne sledovať.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: TikTok/Boki, Instagram/Rytmus

Odporúčame