Žijeme paralelne, ale každý svoj život, a preto je nám tak ohromne (Reminder)

Dame

Sme späť s našou pravidelnou rubrikou Reminder, v ktorej sa venujeme skladbám, ktoré síce nie sú aktuálne, ale z rôznych dôvodov sa oplatí si ich pripomenúť. Dnes bude reč o tracku, ktorý sa dostal do povedomia v roku 2017 a dovolíme si tvrdiť, že keby vyjde von v tomto kalendárnom roku, bol by okolo neho ďaleko väčší hype. Poďme si pripomenúť spoluprácu trojice Dame, Matej Straka a Fejbs.

Teda, rapovo je ne skladbe „Nepočujem“ zastúpená trojica, ktorú sme vyššie spomenuli, ale netreba zabúdať na Smarta, člena DMS, ktorý sa na tomto tracku postaral o hudbu. A je to cítiť. Smart sa v priebehu rokov vyprofiloval na jedného z najlepších producentov v našich končinách a dovolíme si tvrdiť, že to platilo už aj v roku 2017. Približne štyri roky dozadu bolo obdobie, kedy Dame vydal svoj prvý sólový album s názvom Selfmade.

Paradoxne, keď Dame minulý rok publikoval CD s názvom 100RY, fanúšikovia písali, že 100RY je viac self-made album ako SelfmadeSamozrejme, to je vec na debatu, ale čo sa týka oboch albumov, Dame do nich vložil nielen svoju hudobnú kvalitu, ale v neposlednom rade aj časť svojej duše. Proces bol dlhodobý a postupný, pričom tento člen skupiny DMS dokázal, že je lyricky aj hudobne na tom skutočne výborne.

A potvrdzuje to aj tento track, na ktorý si dnes spomíname. „Nepočujem“ k dnešnému dňu počulo viac ako 1,3 milióna ľudí, čo je veľmi zaujímavé číslo, ale myslíme si, že sa jedná o song, v ktorého prípade to mohlo byť aj výraznejšie. Dame má neuveriteľný nástup, zadelí fakt výbornú slohu, na ktorú nadviaže Matej Straka vynikajúcim refrénom. Toto kombo dopĺňa šikovná rapperka Fejbs, ktorá celú vec posúva ešte o úroveň ďalej.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Je to len rap, je to len sranda: Keď DMS v roku 2015 vydali skvelý album

Výsledkom je kombinácia, ku ktorej sa priaznivci vracajú aj s odstupom času. Celkovo, song je o tom, že niektorých ľudí vyslovene musíme brať tak, že si vypočujeme, čo povedia, jedným uchom dnu a druhým von, pričom najlepšie to podčiarkuje refrén, v ktorom Matej Straka hovorí o tom, že žijeme paralelne, ale každý svoj život, a preto je nám tak ohromne.

Skrátka, sú v našich životoch ľudia, s ktorými žijeme v tej istej dobe, ale pre našu aj ich spokojnosť je lepšie, že keď sa nestretávame, nekomunikujeme a nechávame si vzájommný priestor. Nepochybujeme o tom, že presne viete, o čom hovoríme. 

Photo credits: Dame, profil na Instagrame Dame

Odporúčame