THROWBACK Je to len rap, je to len sranda: Keď DMS v roku 2015 vydali skvelý album

DMS

DMS album z roku 2015 (Zdroj: YouTube.com/DMS RECORDS)

#Rok 2015 je už pocitovo poriadne ďaleko. Každopádne, vrátime sa práve tých osem rokov dozadu, keď chalani zo skupiny DMS vydali po 4 rokoch pauzy svoj spoločný album s názvom MMXV. Môžeme konštatovať, že tento hudobný projekt sa stal veľmi rýchlo nesmrteľným. 

Je to len rap, je to len sranda

Môžeme tento album z produkcie skupiny DMS radiť medzi najlepšie rapové albumy slovenskej histórie? Áno, môžeme. Tento hudobný projekt spĺňa všetko, čo by kvalitný album spĺňať mal. Výborný rap, skvelý flow, prepracované hudby a rôznorodosť skladieb, v ktorých nájdete party songy, príbehovky, ale aj emočné spovede. Rozsah MMXV je naozaj obrovský. A spracovanie? O tom sa ani nemusíme baviť, to je kvalita na druhú.

Výborný album

V tomto prípade ide o projekt, ktorý DMS takpovediac vrátil do hry. Album oficiálne vyšiel 14. decembra 2015, pričom práve do tohto obdobia môžeme datovať obdobie, kedy začal otvorený útok Separa, Dameho a Smarta na vrchol našej scény. Možno to tak niekto nevníma, ale tu nastal zlom. Pretože na tomto projekte sa nachádzalo niekoľko songov, ktoré lemovali ďalšie obdobie v našej rap game.

Zoberme si ako príklad hneď prvý song, a teda „Intro“. Uletený text aj videoklip, poriadny rapový náklad od prvej do poslednej sekundy a dojem, že keď si to vypočujete a pozriete, chcete to urobiť znovu.

Skvelý song je aj ten spomínaný track „Je to len rap“, pričom nemožno zabúdať na „Idem C“, kde chalanov z DMS dopĺňa Pil C. Je to track, na ktorý sa možno trocha aj zabudlo, ale to je chyba, pretože je to vynikajúci feat vhodný aj na parties.

A potom je tu napríklad „Ďalšia špina“, neoficiálna hymna typu žien, ktorému sa radšej vyhnite, ak nechcete problémy a nepríjemné zážitky. DMS potom v ďalšom období pravidelne prinášali (a stále prinášajú) songy, ktoré sa tejto problematike venujú. A v textoch hovoria o momentoch, ktoré si možno vo svojom živote zažil už aj ty. Alebo nie? Ak nie, tak good for you, pretože to je fakt niečo, po čom netúži nikto.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Momo a Kali po prvý raz spolu na tracku: Toto je ich prvý spoločný videoklip!

Nechýbalo ani srdiečko

Rozsah tohto albumu je, ako naznačujeme vyššie, naozaj veľký. Potvrdzuje to aj skladba „T.L.A.K.“, kde sa Separ a Minimo (Tina) venujú narodeniu svojej spoločnej dcéry. Silná a nádherná skladba, ktorá rozcíti každého. Ak by sme išli track za trackom, zistíš, že sa jedná o nesmierne premakané songy. Majú taktiež zaujímavé čísla views na video platforme YouTube.

Vráťme sa otázke z úvodu článku: Patrí album MMXV medzi najlepšie v histórii slovenského rapu? ÁNO! Nejdeme písať, že je úplnym Topom, pretože do veľkej miery je to subjektívne. Ak by ste ale niekomu chcel predstaviť SK rap a ukázať mu projekty, ktoré tento žáner v našich končinách formovali, MMXV nemôžeš opomenúť.

Veď majú v klipe Sajfu a Majstra N, čo viac môžeme požadovať?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame