RECENZIA Známy komediant sa opäť vracia na Netflix: Druhá séria After Life ťa pobaví a zároveň emocionálne totálne rozdrtí

Druhá séria After Life. Zdroj: Netflix

#Streamovací gigant Netflix sa momentálne raduje s enormného nárastu predplatiteľov. Niet sa čomu čudovať, spoločnosť ponúka bezkonkurenčne najväčšie množstvo obsahu spomedzi ostatných hráčov na trhu. To však na druhú stranu môže znamenať aj to, že ľudia si nevedia vybrať, čo sledovať.

Pokiaľ patríš k nim a hľadáš seriál, ktorý si môžeš bez problémov pozrieť s pizzou v ruke za jediný deň, máme pre teba fantastický tip. Je ním britská satirická dramédia After Life, ktorá po roku dostala svoju druhú sériu. Podarilo sa tvorcom nadviazať na veľký úspech tej prvej?

Keď život zmení tragédia

Tony Johnson mal dokonalý život. Pracoval síce pre miestny denník, ktorý v podstate nikto nečítal, no aspoň robil to, čo ho baví. Omnoho dôležitejšie však bolo, že vo svojom živote stretol Lisu. Jeho celoživotná láska bola presne taká, o akej sníva každý z nás – oddaná, milujúca a sarkastická rovnako tak, ako Tony. Keď však zomrela na rakovinu prsníka, jeho svet sa zrútil ako domček z karát.

Stratil zmysel života, zatrpkol a okrem alkoholu, svojho psa a otca bez pamäte nemal na svete nič, na čom by mu naozaj záležalo. Práve hľadaniu samého seba a jeho miesta v spoločnosti sa venovala prvá séria seriálu After Life. Aj vďaka náhodným stretnutiam v malom mestečku sa s Tonyho začal stávať lepší človek.

Druhá séria After Life. Zdroj: Netflix

Priestor pre vedľajšie postavy

No ani to netrvá večne. Nová séria, nové problémy a starosti a v neposlednom rade rovnaká bolesť v srdci, ktorú očividne nikto nedokáže naplniť. Ricky Gervais, predstaviteľ hlavnej postavy a zároveň aj scenárista a režisér celého projektu, nám naservíroval novú porciu drobných príbehov, s ktorými sa môžeme v živote kedykoľvek stretnúť.

To všetko s humorom jemu typickým. Je ale treba povedať, že práve ten ide v druhej sérii mierne do pozadia. Samozrejme, pri seriáli sa stále poriadne zabavíš, no rozhodne sa už nebudeš chytať za brucho tak, ako v tej prvej. Môže za to aj rozvíjanie charakterov vedľajších postáv, ktoré ukazujú, že nielen Tonyho život stojí takpovediac „za hovno.“

Druhá séria After Life. Zdroj: Netflix

Každý z hercov si svoju úlohu splnil dôstojne, no hlavným ťahúňom je stále Gervais, ktorý dal postave Tonyho značnú časť zo seba a vytvoril tak geniálne a cynické alter ego, ktoré svoj ohromný smútok vo svojom vnútri zakrýva porciou uštipačných poznámok.

Nič pre „depkárov“

Druhá séria vsádza omnoho viac na emotívnu stránku, čo vo výsledku znamená, že ani jedno oko pred obrazovkou nezostane suché. Gervais sa dokázal s našimi citmi pohrať nenútenou cestou a väčšia hĺbka dodáva projektu to, čo mu v prvej sérii chýbalo. Úprimne musím povedať, že niekoľko scén ma totálne emocionálne rozsekali na malé kúsky a trvalo hodnú chvíľu, kým som sa z nich pozviechal.

Druhá séria After Life. Zdroj: Netflix

Pokračovanie fantastickej prvej série má mnoho pozitívnych aspektov, no vo výsledku mierne zaostáva za svojou predchodkyňou. Rozumiem argumentom ľudí, ktorí ju považujú za lepšiu a dokážem sa stotožniť aj s tými, ktorým v nej „niečo“ chýba. Naozaj veľmi záleží aj na tom, čím si človek v živote predtým prešiel. Prvé séria bola jasne za 5 #, tentokrát to bude o jeden menej.

Hodnotenie: #####

PS: Ricky Gervais potvrdil aj tretiu sériu. Rozhodne sa teda máme na čo tešiť! 

Zdroj: Netflix
Odporúčame