Chýbajú ti spolužiaci? Toto je výber TOP Netflix seriálov, ktoré ťa okamžite prenesú do školských lavíc

dievča pozerá Netflix na posteli

Len tak leňošiť a pozerať seriály (Foto: Freepik.com)

#Možno by to väčšina z nás nikdy nepovedala, ale mnohí by sme sa do školy už najradšej vrátili. Nie je to len kvôli učeniu. Na chodbách a medzi spolužiakmi sa toho vždy veľa udeje a nuda rozhodne nehrozí. Aby si nezabudol na atmosféru strednej školy, prinášame ti výber tých najlepších seriálov z práve tohto prostredia.

Elite

Španielska produkcia nezaháľa a priniesla na Netflix skvelý seriál, ktorý v sebe nesie poriadnu dávku drámy. A práve to je na ňom skvelé. Odohráva sa na súkromnej prestížnej škole, na ktorú po nešťastnej udalosti dostanú traja obyčajný študenti štipendium. Najskôr na nich deti z elity pozerajú z vrchu, to sa však zmení, keď sa Samuel zblíži s charizmatickou rebelkou Marinou. Príbeh je plný intríg, sexu, drog a študentov, ktorí sú ochotní urobiť všetko preto, aby si udržali svoju spoločenskú pozíciu. Zahŕňa to ale aj vraždu?

Dare me

Mal si pocit, že cheerleading nie je šport a robia ho len dokonalé barbiny? Tento americký seriál ťa vyvedie z omylu. Mapuje život mladých dievčat, ktoré sa pod vedením novej trénerky snažia dostať v súťaži roztlieskavačiek čo najvyššie. Bude to chcieť tréning prinajmenšom tak tvrdý ako atléti, slzy, veľa potu a kus sebazaprenia. Podarí sa im to nakoniec?

Sex Education

Otis je dospievajúci chalan, na ktorom nie je nič nezvyčajné. Až na to, že jeho matka je sexuálna poradkyňa. Mladý tínedžer je jej profesiou ovplyvnený a čo-to sa už z tejto oblasti priučil. Avšak, zatiaľ iba teoreticky. Keď jeho talent objaví spolužiačka Maeve, nahovorí ho, aby spolu rozbehli sexuálnu poradňu pre zvyšok školy. Chodia za ním takmer všetci, lebo každý skrýva nejaký problém, ktorý treba riešiť. A to aj sám Otis.

Riverdale

V mestečku Riverdale za veľmi záhadných okolností zomrie prominentný mladý muž Jason Blossom. Ako v každom malom meste, aj tu takáto správa poznačí životy všetkých obyvateľov. Keď sa k tomu všetkému pridajú ďalšie záhadné udalosti, poriadna dráma je na svete. Postupne každý odhaľuje svoju pravú tvár a škaredé tajomstvá.

13 Reasons Why

Samovraždy sú medzi mladými čoraz bežnejšie. Začína to problémami v škole, doma, s kamarátmi, láskou, drogami či alkoholom… Potom často chýba už len kúsok a aj na pohľad šťastné dievča skončí mŕtve. Tak sa to stalo aj v seriáli 13 Reasons Why. Jediné, čo po dievčine zostalo, sú kazety. Na nich objasňuje dôvody svojho činu. Tento seriál od Netflixu rozdeľuje ľudí na dva tábory: zarytých fanúšikov a večných hejterov. Na ktorú stranu sa postavíš ty?

My Mad Fat Diary

Ray je úplne typická tínedžerka. Od rovesníkov ju ale odlišuje nadváha a fakt, že sa práve vrátila z liečenia. Pokúsila sa totiž spáchať samovraždu. Hlavná hrdinka svoje problémy však perfektne zakrýva naozaj dobrým zmyslom pre humor a skvostným hudobným vkusom. Po čom môže najviac túžiť dievča v jej veku? Predsa po chlapcovi, ktorý ju bude milovať presne takú, aká je. Seriál My Mad Fat Diary patrí medzi oddychovky a štýlom sa podobá na Denník Bridget Jonesovej.

American Vandal

Satirický seriál nemá ďaleko od dokumentu a mapuje problém s vandalizmom na stredných školách. Je plný vtipu a tak trošku paroduje Making a Murder. Dvaja filmári sa v ňom snažia rozlúsknuť záhadu, kto nasprejoval na auto penis. Obvinený vtipkár Danny tvrdí, že je nevinný. Ale niekto to predsa urobiť musel!


V čase, keď médiá zasiahla kríza, chceme v Hashtagu naďalej prinášať zaujímavé články, videá a podcasty. Podpor našich autorov a náš magazín na Patreone. Každé euro sa počíta!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame