Poznáme rebríček najlepšie platených osobností zábavného priemyslu za rok 2022: Prvé miesto prekvapilo!

rebríček najlepšie platených osobností – koncert kapely

Rebríček najlepšie platených osobností za rok 2022 vedú hudobníci (Zdroj: Unsplash/Spencer Davis)

#Ako každý rok, aj teraz Forbes zverejnil rebríček najlepšie platených osobností zábavného priemyslu za rok 2022. Prekvapivé prvé miesto a pre bežného smrteľníka nedosiahnuteľné príjmy, ťa možno zdvihnú zo stoličky. Mnohí z nich sú ostrieľané stálice, ale do rebríčka prenikli aj nováčikovia.

Jediná žena v TOP 10 zozname najlepšie platených osobností

Podľa Forbes boli toky príjmov z predaja fyzických nosičov, streamovania, digitálneho sťahovania, licencovania a synchronizácie hlavným zdrojom príjmov celebritných osobností v minulom roku.

V tomto zozname sa na deviatom mieste umiestnila Taylor Swift s celkovým zárobkom 92 miliónov dolárov. Ten dosiahla po minuloročnom vydaní albumu „Midnights“ v októbri a po následnom predaji vstupeniek na jej nadchádzajúce turné “Eras“. 33 – ročná hviezda sa v zozname objavila už šiestykrát, pričom na vrchole sa jej meno objavilo v roku 2019.

Nováčik z Portorika

Možno trochu prekvapivé meno, ale na desiatom mieste sa umiestnil raper Bad Bunny s príjmom 88 miliónov dolárov. Podľa Forbes, môže veľkú časť svojho úspechu pripísať masívnemu turné Último Tour Del Mundo a The World’s Hottest Tour, spolu s podporou od spoločností Corona, Cheetos a Adidas.

Hudobníci majú početné zastúpenie v rebríčku

Kapela Roling Stones sa umiestnila na siedmom mieste so zárobkom 98 miliónov dolárov, zatiaľ čo Sting sa stal najlepšie zarábajúcim sólovým umelcom tohto rebríčka so ziskom 210 miliónov dolárov. Druhé miesto mu patrí najmä preto, že minulý rok predal svoje sólové skladby a repertoár The Police spoločnosti Universal Music Group.

S o niečo vyšším zárobkom za rok 2022 sa na prvom mieste prekvapivo umiestnila kapela Genesis s 230 miliónmi dolárov. Kapela minulý rok predala svoj repertoár Concord Music Group. Dohoda zahŕňala vydavateľské práva a výber hudobných nahrávok od skupiny, ako aj sólové príjmy od Phila Collinsa.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vieš, čo je päntsdrunk? Fínska filozofia domácej pohody s fľašou v ruke je nové hygge!

Nechýba ani svet filmu

Prvá desiatka zahŕňa aj mená ľudí z iných oblastí showbiznisu. Režisér James Cameron, herec Brad Pitt a herec, režisér a scenárista Tyler Perry zastupujú svet televízie a filmu. Tyler Perry je jediným človekom v rebríčku, ktorého odhadovaný majetok má 1 miliardu dolárov.

Vyššie pozície v rebríčku si zaslúžili tvorcovia South Parku, Trey Parker a Matt Stone vďaka zmluve s Paramount v hodnote 900 miliónov dolárov. A tvorcovia Simpsonovcov, James L. Brooks a Matt Groening zarobili vďaka dohode o streamovaní všetkých tridsiatich sezón na Disney+. Celkovo títo umelci zarobili v minulom roku spolu viac ako 1,3 miliardy dolárov.

TOP 10 najlepšie platených osobností za rok 2022

1. Genesis – 230 miliónov dolárov
2. Sting – 210 miliónov dolárov
3. Tyler Perry – 175 miliónov dolárov
4. Trey Parker & Matt Stone – 160 miliónov dolárov
5. James L. Brooks & Matt Groening – 105 miliónov dolárov
6. Brad Pitt – 100 miliónov dolárov
7. The Rolling Stones – 98 miliónov dolárov
8. James Cameron – 95 miliónov dolárov
9. Taylor Swift – 92 miliónov dolárov
10. Bad Bunny – 88 miliónov dolárov


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame