Slovenský tanec má novú kráľovnú: Rebeca ovládla parket a ide nás reprezentovať na svetové finále

Foto: https://www.redbullcontentpool.com

#Druhý ročník tanečného battlu, Red Bull Dance Your Style, bol spontánny, energický a miestami takmer nerozhodný. Šestnástka tanečníkov súťažila o miestenku na svetové finále v Paríži. Všetci predviedli fantastickú šou, bavili dav a svojimi vystúpeniami si získali srdcia divákov. No iba jeden z nich si domov odniesol celkové víťazstvo.

Divácka porota v hlasovaní rozhodla, že kráľovnou parketu sa stala Rebeca „Rebis“ Kmeťová. Mladá dancerka sa venuje štýlu lockin a tancuje už osem rokov. Prebojovala sa na parížske finále, ktoré ju čaká už o tri týždne a battle si veľmi užila: „Dnes som to chcela vyhrať, ako každý tu, ale nečakala som, že sa dostanem až do finále a ozaj vyhrám! A úprimne najviac som sa tešila, že som porazila T-Boya (Tomáš Drafi, pozn.red.), lebo jeho beriem ako inšpiráciu. Všetkých tu beriem ako inšpiráciu.“ A aké pocity má čerstvá víťazka, ktorá pôjde Slovensko reprezentovať do Francúzska? „Zo svetového finále mám aj troška stres, ale dám to, idem si to tam užiť!“

Red Bull Dance Your Style je o nečakaných hudobných peckách, o mixe tanečných štýlov, ktoré sa bežne v battloch na jednom parkete nestretávajú, a najmä o výnimočných osobnostiach tanečníkov. Na Fakulte architektúry STU v Bratislave sa toto všetko dokonale prepojilo v niekoľkých hodinách toho najlepšieho, čo slovenský street dance ponúka.

Red Bull Dance Your Style je celosvetovým konceptom, ktorý oslavuje street dance a jeho spontánnosť v spojení s nečakanou hudbou. Na Slovensku sa battle vrátil už po druhýkrát, víťazom v roku 2018 sa stal Miroslav „Spunkey“ Balogh. Zodpovedná úloha porotcov v tejto súťaži patrí jedine divákom. V hlasovaní s červenými a modrými kartami rozhodujú o postupe tých najlepších do ďalších kôl a určia aj absolútneho víťaza. Red Bull Dance Your Style tento rok prebehol vo viac ako tridsiatich krajinách a po prvý raz sa tanečníci stretnú aj na svetovom finále, ktoré bude 12. októbra 2019 v Paríži.

Odporúčame