Rap je v roku 2020 podľa Spirita povrchný. Raperi sa boja rapovať o kontroverzných témach

Foto: majkspirit Instagram

Rok 2020 ostane už navždy poznačený pandémiou koronavírusu, ktorá ovplyvnila životy všetkých, vrátane interpretov. Kultúra utrpela veľkú ranu a mnohým úspešným raperom vypadol hlavný zdroj príjmu. S rozvíjajúcou situáciou sa však objavuje čoraz viac otáznikov, na ktoré nikto nedostáva odpovede.

Speezy bol vždy známy tým, že sa nebál ísť do akejkoľvek témy, aj keď to často znamenalo ísť do nepopulárnych záležitostí. Inak to nie je ani v aktuálnej situácii a svoj názor jasne vyjadril v skladbe Nebojím, o ktorej sme vám písali len nedávno. Už pri vydávaní tejto skladby popísal svoje pocity z toho, ako sa aktuálne mnohí ku sitácii stavajú.

Majk sa dnes vyjadril opäť, tentokrát prostredníctvom Instagram stories. Vo vyjadrení píše o tom, že ak by sa podobná situácia udiala v 90-tych rokoch, písal by o tom každý raper. Snaží sa poukázať na to, že v tej dobe sa interpreti nebáli vyjadriť svoj názor, nech už bol akýkoľvek. Raperi písali o všetkom, čo ich trápilo a čo trápilo aj spoločnosť, aj keď sa to nemuselo stretnúť s pochopením a podporou. Ako smutný paradox uvádza fakt, že ku aktuálnej situácii sa vyjadril takýmto štýlom pravdepodobne ako jediný a celé to vníma tak, že sa raperi boja o svoju fanbase.

Zdroj: majkspirit Instagram

Najmä v povrchnosti vidí Spirit veľký problém aktuálneho rapu, pričom práve tento žáner by mal byť ten „bez limitov“, nech sa už sa jedná o čokoľvek. Nuž, nám neostáva nič iné, len dať Speezymu vo väčšine jeho tvrdení za pravdu. Celá situácia by mala prinútiť ľudí sa zamyslieť, overovať si fakty a rozhodovať sa podľa seba. Z akého uhla si to poslucháči a fanúšikovia vezmú, je už na nich.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Uličný rap, z ktorého mrazí. Michajlov je späť (VIDEO)

 

 

 

 

Odporúčame