Prestížna hairstylová súťaž pozná svojich víťazov: O Zlaté nožnice bojovalo 160 Slovákov

DIVINE PICTURES

Koncom minulého roka sa konal samostatný ročník súťaže v odbornej kaderníckej a vizážistickej oblasti pod názvom Zlaté nožnice. V DK Ružinov sa tak stretla elita medzi porotcami a to najlepšie zo škôl z celého Slovenska!

Súťaž Zlaté nožnice roku 2016 odštartovala v rámci výstavy v Inchebe svoj nultý ročník. Ten sa hneď zaradil medzi top profesionálnych súťaže v oblasti kaderníctva a vizáže. Dvadsaťšesť odborných škôl a vyše 160 súťažiacich sa zapojilo aj v roku 2017 o dvadsať karátové ocenenie, ktoré je vo svojom obore považuje za kadernícky a vizážistický Oscar.

“Pri nultom ročníku som si uvedomil, že táto súťaž má zmysel nielen pre mladých hairstylistov, ale aj pre dospelých. Pre tie nižšie ročníky to znamená motivácia napredovať, a pre tie skúsenejšie zasa cenné ocenenie za svoje remeslo. Každý deň spoznávam talentovaných ľudí a som nesmierne rád, že môžem pre nich a ich vášeň spraviť aspoň niečo. Tento ročník je pre mňa o to významnejší, pretože sme mali samostatne organizovaný event pod taktovkou produkčnej spoločnosti ProEvent a za mediálne podpory TV JOJ, Fun Rádia a Zoznam.sk. Veľmi si vážim svojich partnerov, ktorí stáli pri mne od začiatku myšlienky súťaže, ale aj tých ktorí podporili rozvoj nových talentov už za pochodu. Keď som otváral svoje vlastné kaderníctvo mal som víziu spraviť súťaž, ktorá podporí mladých ľudí a dá im šancu ukázať sa. Som niesmierne rád, že sa mi to podarilo so svojím skvelým tímom, a že oproti minulému ročníku sme to posunuli na vyššiu úroveň,” hovorí mnohonásobný hairstylový majster Slovenska, Česka, Maďarska a držiteľ čestného uznania za reprezentovanie republiky vo svete Polat Elalmis, zakladateľ súťaže Zlaté nožnice.

Samotná súťaž pozostávala z troch hairstylových kategórií ako trend cut, pánsky klasický účes, svadobný účes a jednej vizážistickej kategórie, ktorou bola ústredná téma – víla. “Zlaté nožnice ako samostatná súťaž tu na Slovensku chýbala. Bolo mi cťou byť súčasťou takého zoskúpenia, ako sme sa za porotcovským stolom stretli. Pri hodnotení sme dbali najmä na techniku prevedenia, strih nožnicami, detailnosť, kreativitu pri návrhu stylingu a finálny styling,” vysvetľuje podmienky hairstylovej kategórie porotca a profesionálny barber Martin Pešek, majiteľ prvého tradičného pánskeho holičstva Gentleman’s World.

Štýl bodovania a hodnotenia súťaže sa konalo pod záštitou medzinárdnej organizácie OMC HAIRWORLD, ktorá od roku 1946 určuje svetové trendy v oblasti kaderníctva a vizáže a spolupracuje s vyše 50-timi krajinami sveta a 2 000 000 odborníkmi. Okrem strihov sa súťaž zamerala aj na samotnú vizáž, kde nádejní vizážisti predviedli svoje schopnosti na tému: víla.

DIVINE PICTURES

“Najväčší rešpekt som mal paradoxne pred samotnými súťažiacimi, chcel som, aby si z akcie odniesli čo najviac dojmov a skúseností. Cieľom bolo ukázať čaro remesla a podľa spätných reakcií viem, že sa mi to podarilo. Tento ročník bol o to zaujímavejší, že vystúpila aj moja klientka a skvelá kamarátka, speváčka Mamba Dáša a chalani zo skupiny Terapia, ktorí aktuálne dokončujú svoj nový album. Ďakujem aj za túto umeleckú podporu. Už teraz riešim ďalší ročník, ktorý prinesie ďalšie veľké veci nielen v tejto profesií, ale i mladých ľuďom, ktorí chcú naplno prejaviť svoj talent,” uzatvára organizátor súťaže Polat Elalmis.

ZLATÉ NOŽNICE VÝHERCOVIA:

TREND CUT- kategória žiaci
Študenti, 1.miesto – Martin IŠTOK, Stredná odborná škola, Bratislava
Dospelí, 1.miesto – Xénia GNAĽOVÁ, Stronoway Salón, Bratislava
MODERNÝ PÁNSKY ÚČES
Študenti: 1. miesto : Martin Miškolci, SOŠ Obchodu a služieb, Trenčín
Dospelí : 1.miesto:Patrik Múčka, Stredná odborná škola obchodu a služieb, Trenčín
SVADOBNÝ ÚČES:
Študenti: 1, miesto: Martin JANKULA, SOŠ, Nitra
Dospelí: 1. miesto : Zuzana HUDÁKOVÁ, SOŠ, Prešov
VIZÁŽ / VÍLA:
Študenti: 1.miesto Karina Hnilova, SOŠ Obchodu a služieb, Púchov
Dospelí: 1.miesto Miroslava KOVÁČOVÁ, SOŠ Svätoplukova 2 , Humenné
Absolútny víťaz:
Študenti, 1.miesto – Martin IŠTOK, Stredná odborná škola, Bratislava
Dospelí: 1. miesto : Zuzana HUDÁKOVÁ, SOŠ, Prešov

DIVINE PICTURES
DIVINE PICTURES

 

Zdroj foto a video: DIVINE PICTURES

Odporúčame