Prečo musíš vidieť zápas Separ vs Spirit?

Podujatie Fight Night Challenge 2 sa blíži a s ním aj očakávaný duel Separ vs Spirit. Člen skupiny DMS si v hlavnom zápase večera zmeria sily s kolegom rapperom. Ak si niekto myslí, že sa bude jednať o akúsi „priateľskú oťukávanú“, tak je na poriadnom omyle. Nebude prekvapením, ak uvidíme 3.júna KO.

Ak ťa zaujíma, čo si obaja rapperi hovorili na tlačovej konferencii, prečítaj si náš článok, ktorý tomu venujeme.

Separ o zápase so Spiritom: Nedá sa trískať do hlavy niekomu, koho máš rád

Poďme sa spoločne pozrieť na dôvody, prečo si zápas Separ vs Spirit pozrieť.

1. Kto vyhrá?

Prvý dôvod je prostejší, ako by sa mohlo zdať. Všetci sme zvedaví na to, kto vyhrá. A teraz nezáleží na tom, že ako pre Separa, tak aj pre Spirita sa jedná o vôbec prvý boxerský zápas v živote. Je to typ duelu, v ktorom sú ľudia prirodzene zvedaví na vývoj. A zároveň si všetci budeme pamätať konečný výsledok niekoľko rokov. Ruku na srdce, istotne veľmi dobre viete, kto vyhral v dueloch Attila Végh vs Karlos Vémola, Rytmus vs Marpo, Conor McGregor vs Khabib Nurmagomedov či Jake Paul vs Tyron Woodley.

2. Prestíž

Viete si predstaviť, že sa pohybujete v neúprosnom biznise, akým rap game dozaista je, pobijete sa s niekým pred zrakom obrovského množstva ľudí a napokon prehráte? V odvetví, ktoré sa nedá robiť bez sebaistoty a ega, by sa jednalo o ranu do psychiky, z ktorej sa nebude zotavovať ľahko. Separ aj Majk Spirit môžu hovoriť, že chcú box predovšetkým vyskúšať a pôsobiť, že sú nad vecou. Avšak, keď už človek vstúpi do ringu a ide proti nemu súper, ktorého cieľom je poriadne trafiť, všetko ostatné ide stranou. V hre je veľká prestíž a netreba zabúdať na to, že sa jedná o hlavný duel galavečera.

3. Trash talk 

Zatiaľ je ten trash talk medzi Separom a Majkom Spiritom taký, nuž, nijaký. Obaja si vymenili niekoľko „zdvorilostných“ podpichovačiek. Tých bude s pribúdajúcim časom viac a viac. Dokonca, rapperi otvorene priznali, že medzi nimi nie je nevraživosť, a že sa musia prinútiť dočasne na chvíľu nemať sa radi. Dá sa však skutočne preprogramovať a na niekoľko týždňov nemať v láske niekoho, s kým inak nemáte nijaký problém? Uvidíme. Asi skôr nie. Každopádne, fight game je neúprosná. Videli sme to aj v OKTAGON MMA či UFC. Do ringu skrátka nejdete s niekým, koho nechcete zbiť. Je teda možné, že trash talk sa časom rozbehne. Nechajme sa prekvapiť. Priateľský box zakončený pivkom? To rozhodne nie. Jasné zlá krv a nevraživosť nie je potrebná. Zdravá súťaživosť a chuť „natrieť to“ tomu druhému? To nesmie chýbať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ronald Weedman: 2-metrový raper, ktorý nepustí brko z ruky (ROZHOVOR)

4. Reakcie

Žijeme v digitálnej dobe, kde sú reakcie častokrát sledovanejšie ako samotné udalosti, na ktoré sa reaguje. Zápasy celebrít v našich končinách stále nie sú také zaužívané ako v zahraničí, pričom stále sa vedie debata, či sú poodobné match-upy pre bojové športy v skutočnosti dobré alebo platí pravý opak. Duel Separ vs Spirit bude ďalším lakmusovým papierikom. Toho, do akej miery obecenstvo na Slovensku a v Českej republike prijme fighty osobností. Jedná sa totiž o ľudí, ktorí nie sú profesionálnymi športovcami. Bude zaujímavé to sledovať. Koniec koncov, čísla málokedy klamú. Štatistiky nám poskytnú jasný pohľad na to, či sa jednalo o úspech. A ruku na srdce. Čo, kde sa objavil v uplynulom období Separ, nemalo úspech?

Photo credits: Majk Spirit, Separ, Fight Night Challenge, IG

 

Odporúčame