Populárny Masvidal nevylúčil návrat do UFC: Čo znamená opasok BMF a prečo je dôležitý?

Jorge Masvidal

Jorge Masvidal (zdroj: YouTube/UFC)

#Je možné, že sa ešte niekedy Jorge Masvidal vráti do profesionálneho kolotoča MMA a uvidíme ho niekedy v UFC? Jeden z najsledovanejších bojovníkov uplynulých rokov na túto priamu otázku nedokáže dať jednoznačnú odpoveď. 

Jorge Masvidal sa rozlúčil, ale…

Jorge Masvidal sa rozlúčil s profesionálnou kariérou vo svete zmiešaných bojových umení na turnaji UFC 287 v apríli, ktorý sa uskutočnil v americkom Miami. Na Floride vtedy na body prehral s Gilbertom Burnsom, čo bolo pre neho znakom toho, že je čas odísť do dôchodku. 

Masivdal bol prvým mužom, ktorý vyhral „BMF“ titul pre „the baddest motherfu.kera“ na planéte. Opasok ale neobhajoval, pričom teraz je jeho držiteľom Justin Gaethje, ktorý porazil Dustina Poiriera. „Mal by ten opasok obhájiť proti mne, to by sa malo stať,“ nechal sa počuť Jorge.

„Ak som sa vrátil do UFC, malo by to byť tak. Je tam veľké „ak“, ale nikdy úplne z bojových športov neodídem, pretože ich milujem. Zbožňujem to. Je to moje obľúbené hobby, môj obľúbený šport. V istom ohľade je to spôsob života. Takže, nikdy nehovor nikdy,“ uviedol na margo svojho možného návratu. 

„Myslím si, že Gaethje by mal ostať aktívny, nech pravidelne bojuje a dokazuje svetu, kto je BMF. To by mal „the baddest motherfu.ker“ robiť. Ja som nikdy súpera neodmietol len preto, že by mi typologicky nevyhovoval,“ zakončil bojovník s prezývkou „The Gamebred“. 

Sleduj náš Instagram  

Zdroj: hashtag.sk, mmajunkie.usatoday.com
Odporúčame