Pil C, Supa a Delik. Song „Dekadentný“ otvára oči dodnes

Poďme sa vrátiť do roku 2016, keď Pil C vydal svoj prvý sólový album Hype. Dodnes toto CD obsahuje veľký počet skvelých songov, ktoré sa z rôznych dôvodov stali nadčasovými. My sa zameriame na Lukášovu spoluprácu s chalanmi z ikonickej skupiny Moja Reč.

Pil C a Moja Reč o dekadencii

Áno, už určite dobre tušíte, že sa jedná o skladbu „Dekadentný“, ktorá patrí z albumu Hype medzi najhlbšie a najviac prepracované. Pil C na nej spojil sily s Delikom a Supom, a teda dvoma menami, ktoré patria do old schoolu slovenského rapu. Taktiež ich radíme do skupiny rapperov, ktorých texty vždy mali hlboký odkaz a iné to nie je ani v tomto prípade.

„Dekadentný“ má minutáž na úrovni 5:18, čo je niečo, čo je nesmierne cenné, pretože už v roku 2016 bolo trendom robiť tracky, ktoré sú kratšie. Na YouTube má tento track viac ako 1,4 milióna views, pričom sa jedná len o audio, takže ak by bol k songu klip, čísla by vystrelili pravdepodobne ešte výraznejším spôsobom.

Deep rap s výpovednou hodnotou

Táto spolupráca je kvalitná po každej stránke, pričom všetci traja rapperi idú do poriadnej hĺbky. Ak by niekto náhodou nevedel, dekadencia = úpadok. Práve o tom je tento song, ktorý chytí za srdce nejedného poslucháča. Ako Pil C, tak aj Supa a Delik uchopili tému z inej strany, ale ako celok skladba funguje vynikajúco.

„Prečo majú potrebu mi stále všetci hovoriť, že čo kur.a ja môžem. Hej Pil C, nerapuj, veď máš dvadsaťosem (máš dvadsaťosem). A povedz mi, že čo je viac real ako nechať prácu kvôli rapu (čo je viac real). Už svitá, furt nespím, ja pijem ďalší Red Bull,“ začína Pil C svoju slohu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rapové lyrics ako dôkaz na súde? Na to môžete zabudnúť

Do popredia dávame aj Delikove slová. „Padám do prázdna. Steny sa tlačia na mňa. Strop padá na mňa. Budím sa uprostred trosiek. Z výšky na stole. O päť minút opäť. Necítim svoj face. Necítim bolesť. Stala sa súčasťou mňa,…“ a to je iba ochutnávka, takýchto viet sa v songu nachádza hneď niekoľko.

Schválne sme si pripomenuli tento track, pretože si myslíme, že aj keď už má niekoľko rokov, má naozaj nadčasový charakter a veľa barov je aplikovateľných aj do súčasnosti či na životy mnohých z nás. Moja Reč a Pil C ostávajú kombináciou, ktorú si vždy radi vypočujeme.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Pil C, Instagram/Moja Reč, Koláž Rap G

Odporúčame