P.A.T. v novom videosingli rapuje v rómčine. Na feate sú Vladoboys

P.A.T.

P.A.T. a Vladoboys (zdroj: https://www.youtube.com/@poulicnyautortonov_official)

#Biela alebo čierna? Je to jedno

P.A.T. sa nikdy nehanbil povedať, odkiaľ pochádza a ako niekedy žil. Nemal to v živote ľahké, ale napriek tomu si vytvoril cestu, ktorá mu umožnila živiť sa hudbou a žiť na inej úrovni. Na tejto ceste sa stretol s rôznymi prekážkami, akými sú urážky, osočovanie, nedôvera a aj rasizmus. Preto veľakrát ponúkol vo svojich skladbách pohľad na túto problematiku, ktorú rieši aj v najnovšom tracku Sa o Roma, ktorý znamená v preklade „všetci cigáni“.

V tejto skladbe dokonca rapuje v rómčine, čo je určite zaujímavý prvok pre všetkých poslucháčov. Na spoluprácu si zavolal kapelu VladoBoys, ktorí do skladby priniesli typické prvky ich hudby. Čo sa týka obsahu, tak obidvaja interpreti popisujú niektoré hodnoty „cigánov“, či už sú dobré alebo zlé.

P.A.T. sa na IG vyjadril k vydaniu skladby nasledovne: Milí moji fanúšikovia. Už strašne dlho som uvažoval nad tým, že urobím takýto track. Od začiatku mojej kariéry mám fanúšikov bielych aj čiernych. Vážim si každého jedného z vás rovnako. Tentokrát vám ponúkam náhľad do našej rómskej kultúry a v tomto tracku ma môžete počuť rapovať aj v mojom rodnom jazyku – v rómštine. Okorenil som to tak, že som pozval na refrén VladoBoys. Prajem vám krásne sviatky a týmto trackom by som ukončil tento rok. Pekný večer. Váš Franto.

Ak sa bojíte toho, že nebudete rozumieť, tak nemusíte mať obavy. V klipe sú zakomponované aj titulky, ktoré sú preložené do slovenského jazyka.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame