Odhaľte krásu legendárnej Lanovky v srdci Tatier: Unikátna akcia spojí umenie s nezvyčajným miestom

Spots

#Lanovka v Tatranskej Lomnici kedysi držala svetový rekord vo svojej dĺžke. Postavili ju v 30. rokoch 20. storočia a na svoju dobu bola skutočným unikátom. O jej architektonický návrh a projekčné práce sa postaral jeden z našich najvýznamnejších architektov, Dušan Jurkovič. Vďaka projektu Spots, ktorý spája umenie a neobvyklé priestory budete môcť vidieť nielen toto unikátne miesto už 17. februára.

Jedna z najzaujímavejších akcii tejto zimy sa teda udeje v legendárnej lanovke v srdci Tatier. Spots #13 sa uskutoční túto sobotu po prvýkrát za hranicami hlavného mesta a to v Tatranskej Lomnici. Priblíži silnú atmosféru pôvodnej a momentálne zakonzervovanej údolnej stanice starej visutej lanovky na Lomnický štít, ktorá stále čaká na svoj ďalší osud.

Erik Tomašák

Akcie s názvom Spots oslavujú umenie na tých najbizarnejších miestach. Tešiť sa môžete na vernisáž slovenskej snowboardovej a freeski fotografie v priestoroch najlegendárnejšej lanovky, ktorá v týchto dňoch oslávila 80 rokov. Stanicu tajuplných príbehov tak táto akcia na chvíľu prebudí a budete mať skvelú príležitosť pozrieť sa na toto nedotknuté miesto plné vzrušujúcej histórie.

V priestoroch starej lanovky nebude chýbať dávka netradičného umenia od fotografov Petra Kubaláka a Matúša Rendeka zo sveta snowboardingu či freeski jazdcov v podaní Natálie Šlepeckej a Erika Tomašáka, s ktorým sme vám nedávno na stránke Hashtag.sk priniesli aj rozhovor.

Matúš Rendek

Všetkému bude sekundovať výstava prvých slovenských snowboardových dosiek, chýbať nebude ani Hafnerova talkshow, kde vyspovedá priekopníkov týchto športov. Samozrejme chýbať nebude ani večerný snowboard a freeski jam. Snowboardový ošiaľ neskôr vystriedajú a o hudbu sa na párty postarajú DJs Hafner a Ľudo Snovák. Yanko Kral povedie DJ-ský set na afterke v klube Switch v Tatranskej Lomnici.

Neprestávajte loviť nové zážitky a príďte podporiť ďalšiu akciu Spots, ktorá tentokrát prepojí najväčšiu legendu svojho druhu v Tatranskej Lomnici so zaujímavým umením. Viac info nájdete na FB akcie alebo na FB Spots.

Peter Kubalák

Odporúčame