Domov » Všetky » Kultúra » Odhaľte krásu legendárnej Lanovky v srdci Tatier: Unikátna akcia spojí umenie s nezvyčajným miestom

Odhaľte krásu legendárnej Lanovky v srdci Tatier: Unikátna akcia spojí umenie s nezvyčajným miestom

Odhaľte krásu legendárnej Lanovky v srdci Tatier: Unikátna akcia spojí umenie s nezvyčajným miestom

Zdroj: Spots

#Lanovka v Tatranskej Lomnici kedysi držala svetový rekord vo svojej dĺžke. Postavili ju v 30. rokoch 20. storočia a na svoju dobu bola skutočným unikátom. O jej architektonický návrh a projekčné práce sa postaral jeden z našich najvýznamnejších architektov, Dušan Jurkovič. Vďaka projektu Spots, ktorý spája umenie a neobvyklé priestory budete môcť vidieť nielen toto unikátne miesto už 17. februára.

Jedna z najzaujímavejších akcii tejto zimy sa teda udeje v legendárnej lanovke v srdci Tatier. Spots #13 sa uskutoční túto sobotu po prvýkrát za hranicami hlavného mesta a to v Tatranskej Lomnici. Priblíži silnú atmosféru pôvodnej a momentálne zakonzervovanej údolnej stanice starej visutej lanovky na Lomnický štít, ktorá stále čaká na svoj ďalší osud.

Zdroj: Erik Tomašák

Akcie s názvom Spots oslavujú umenie na tých najbizarnejších miestach. Tešiť sa môžete na vernisáž slovenskej snowboardovej a freeski fotografie v priestoroch najlegendárnejšej lanovky, ktorá v týchto dňoch oslávila 80 rokov. Stanicu tajuplných príbehov tak táto akcia na chvíľu prebudí a budete mať skvelú príležitosť pozrieť sa na toto nedotknuté miesto plné vzrušujúcej histórie.

V priestoroch starej lanovky nebude chýbať dávka netradičného umenia od fotografov Petra Kubaláka a Matúša Rendeka zo sveta snowboardingu či freeski jazdcov v podaní Natálie Šlepeckej a Erika Tomašáka, s ktorým sme vám nedávno na stránke Hashtag.sk priniesli aj rozhovor.

Zdroj: Matúš Rendek

Všetkému bude sekundovať výstava prvých slovenských snowboardových dosiek, chýbať nebude ani Hafnerova talkshow, kde vyspovedá priekopníkov týchto športov. Samozrejme chýbať nebude ani večerný snowboard a freeski jam. Snowboardový ošiaľ neskôr vystriedajú a o hudbu sa na párty postarajú DJs Hafner a Ľudo Snovák. Yanko Kral povedie DJ-ský set na afterke v klube Switch v Tatranskej Lomnici.

Neprestávajte loviť nové zážitky a príďte podporiť ďalšiu akciu Spots, ktorá tentokrát prepojí najväčšiu legendu svojho druhu v Tatranskej Lomnici so zaujímavým umením. Viac info nájdete na FB akcie alebo na FB Spots.

Zdroj: Peter Kubalák

Autor: #Denis