O čom by mohol byť „PEROXID 4“: Chystá Pil C pokračovanie série?

Pil C (Zdroj: IG/pil_c)

#Pil C-ho séria songov „PEROXID“ patrí v našich rapových končinách, čo sa obsahu týka, medzi najvýživnejšie. Doposiaľ vyšli tri tracky s týmto názvom, pričom viackrát sa už špekulovalo o tom, že by sme sa v tomto kalendárnom roku mohli dočkať čísla štyri. My sme sa zamysleli nad tým, o čo by „PEROXID 4″ mohol byť.

Tém je viac, než dosť

Ako veľmi dobre viete, séria „PEROXID“ je zameraná predovšetkým na situáciu v slovenskej spoločnosti, pričom prím hrajú situácie a momenty, ktoré otriasajú politickým životom v našej malej republike a zasahujú aj do aktuálneho diania pod Tatrami. Vzhľadom na to, že zatiaľ posledný, a teda, „PEROXID 3″, vyšiel koncoma kalendárneho roka 2019 na Pilovom albume 2086, môžeme konštatovať, že tém je odvtedy viac než dosť. S úvodom roka 2020 totiž prišiel na Slovensko koronavírus, niekoľko vĺn celosvetovej pandémie a nariadenia či očkovanie s ňou spojené zmenili našu spoločnosť prakticky natrvalo. Niet sa však čo čudovať, boli to silné momenty, ktoré (nielen) občanov SR poriadne vyformovali.

K tomu môžeme pridať parlamentné voľby vo februári 2020 a preskupenie síl na politickom poli. Dovtedajších lídrov, premiéra či ministrov, nahradili noví, na ktorých čele v tom čase stal predseda hnutia OĽANO Igor Matovič. Našou úlohou nie je byť politickí, ani vám na našom webe písať podrobné analýzy na túto tému. Avšak, meno vyššie spomínaného človeka určite všetci detailne poznáte a myslíme si, že ak Pil C skutočne vytvorí „PEROXID 4″, pán Matovič sa v texte nájde hneď niekoľkokrát. Zatiaľ posledným veľkým bodom politického diania v Slovenskej republike je pád vlády, ktorý prišiel pred Vianocami. Momentálne nikto presne nevie, čo sa bude diať, i keď najreálnejšie ostávajú predčasné voľby. Inými slovami, ďalšie a ďalšie námety. Na druhej strane, nebudeme si klamať, pokojnejšiemu obdobiu by sme sa dozaista nebránili.

K tomu môžeme pripočítať ohýbanie zákonov, zneužívanie moci, paragrafov, zvyšovanie nenávisti medzi obyvateľmi, celkový tlak v spoločnosti a v neposlednom rade, ruskú inváziu na Ukrajine, ktorá taktiež do výraznej miery ovplyvňuje aj našu malú krajinu. Keď to tak píšeme, Lukáš si nad to skutočne bude musieť sadnúť a vyfiltrovať, čo sa tu deje, pretože sme boli svedkami toľkých záležitostí, že by z toho mohol byť celý „peroxidový“ album.

„PEROXID“ doposiaľ nikdy nesklamal 

Je na mieste si myslieť, že keď Pil C vydá „PEROXID 4″, nech už to bude kedykoľvek, rozhodne nesklame. Či už po hudobnej stránke, ale predovšetkým po tej lyrickej a obsahovej. Všetky tri skladby, ktoré pod týmto názvom doposiaľ vyšli, boli plné faktov, pútavých informácií a neraz až krutých právd a momentov, ktorým musela Slovenská republika v priebehu jednotlivých rokov čeliť. Nebudeme si klamať, niekedy vám zo spomínaného diania ostane smutno, ale to je zároveň dôkazom toho, že to Lukáš vie fantasticky vystihnúť.

Pre lepšiu predstavu vám všetky 3 „PEROXIDY“ pripájame.

Tu je prvý, pôvodný.

Tu je druhý, v ktorom je vyslovene neskutočný flow.

Tu je tretí, ktorý je tak dobrý, že si po jeho vypočutí uvedomíte, že to naozaj v našej malebnej krajine nie je úplne optimálne.

Tak čo Pil C, kedy budeme môcť písať o songu „PEROXID 4″?

Viac rapových noviniek a analýz nájdeš na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame