Nový slovenský film rezonuje za hranicami: Kto je ďalší? zaujal kontroverznosťou a autentickosťou

Zdroj: Bontonland

#Nový slovenský film „Kto je ďalší?“ je nakrútený podľa skutočných príbehov z viacerých krajín sveta. Zobrazuje osudy mladých ľudí, ktorých internet priviedol až na hranicu života a smrti. Kontroverzný film režiséra Mira Drobného (RYTMUS Sídliskový sen, OVCE.sk) získal pred premiérou v slovenských kinách 22. augusta 2019 už dve víťazstvá a viaceré nominácie na zahraničných festivaloch.

Víťazné ocenenia si film odniesol z medzinárodného festivalu v Minsku a v Moskve. Medzi ďalšie ocenenia patria nominácie na 21. ročníku Medzinárodného festivalu v Barcelone, 12. ročníku Medzinárodného festivalu v škótskom Glasgowe, 20. ročníku Medzinárodného filmového festivalu vo francúzskom Aubagne. Ďalšie ocenenia prišli z festivalov v Bukurešti, Istanbule, Mumbai, Lagose či amerického Kentucky. „Záujem medzinárodnej odbornej verejnosti nás príjemne potešil. Na festivaloch zaujala aktuálnosť a kontroverznosť tém, autentickosť a emocionálnosť príbehov,“ povedal režisér Miro Drobný.

Zdroj: Bontonland

„Inšpiráciou filmu sú tri skutočné prípady mladých ľudí zo Slovenska, Kanady a Ruska. Sú vyrozprávané jazykom mladej generácie,“ povedal režisér a zároveň autor scenárov Miro Drobný. Autentickosť prostredia podtrhli aj reálne lokality, v ktorých sa príbehy v skutočnosti udiali. Filmoví protagonisti tak postupne pracovali vo Francúzsku, Číne, Honkongu, Južnej Kórei, Českej republike a Slovensku.

Hudobná stránka filmu má rovnako medzinárodný rozmer. Britský spevák Liam Adams vytvoril pre film skladbu Don´t let me fall, titulná skladba Voicelless pochádza z pera populárnej autorky Celeste Buckhingham, raperka Aless pridala skladbu Tisíc dôvodov, a svetoznáma speváčka a herečka Demi Lovato poskytla jeden zo svojich hitov Skyscaper.

Film do slovenských kinách 22. augusta 2019 prinesie distribučná firma Bontonfilm. Mediálnymi partnermi sú Hashtag.sk a Zoznam.sk.

Ocenenia a nominácie zo zahraničných festivalov:

  • Víťaz, Cinema Perpetuum Mobile ISFF, Minsk, Belarus
  • Víťaz, TRAVEL FILM по-русски, Moskva, Russia
  • Finalista, 9th Short to the Point, Bucharest, Romania
  • Nominácia, 21st Mecal Pro Barcelona International Short Film Festival, Barcelona, Spain
  • Nominácia, 12th Glasgow Short Film Festival, Glasgow, Scotland
  • Nominácia, 3rd Chambal International Film Festival, Mumbai, India
  • Nominácia, 20th MUSIC&CINEMA Festival International du Film d’Aubagne, Aubagne, France
  • Nominácia, 5th UPIKE, Pikerville, Kentucky / USA
  • Nominácia, 14th Akbank Short Film Festival, Istanbul, Turkey
  • Nominácia, InShort Film Festival, Lagos, Nigeria
Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame