ROZHOVOR Zjavenie menom Alex Wortex: Keby išli chlpy dole, potopila by som sa

Alex Wortex (foto: El/Hashtag.sk)

#Alex Wortex ľudia milujú, alebo nenávidia. Svoju ženskosť prezentuje na Daybyme, Instagrame, ale aj v skutočnom živote vyzývavými outfitmi, ktoré sa naozaj nedajú prehliadnuť. A hoci na prvý pohľad ju mnohí zaraďujú do rôznych nelichotivých škatuliek, v skutočnosti sa v Alex skrýva oveľa viac. Svojím pohľadom na život, zdravie či sex  si zrejme získala aspoň toľko fanúšikov, ako odviazanými módnymi kreáciami…

Väčšina tvojich outfitov je veľmi originálna a výrazná. Ako na ne reagujú ľudia?

Ľudia môj imidž vnímajú čudne, spájajú ho s niečím zlým. Niektorí si o mne myslia, že musím byť štetka alebo feťáčka a že keď sa človek divoko oblieka, musí aj divoko žiť. Mňa ale outfity bavia ako hobby. Keby ma bavil sex, to neznamená, že som prostitútka. Inde vo svete sa práve takáto nápaditosť cení. Stačí, že prekročím hranicu s Maďarskom alebo Rakúskom, a tie pohľady sú hneď iné, aj u staršej generácie. Usmievajú sa, lichotia mi, chodia sa so mnou fotiť aj 70-ročné babky, dedkovia… Na Slovensku  vyjdem na ulicu a už do seba drgajú, ukazujú si na mňa…

Neprekáža ti to?

Nie, ja to úplne milujem. Venujú mi pozornosť a zanechávam v nich stopu. Je mi jedno či dobrú alebo zlú. Viem, že keď nabudúce uvidia človeka, ako som ja, už nebudú takí pohoršení. Lebo je to aj o zvyku. Keď v Anglicku vidí babička potetovaného punkáča s čírom, nie je z toho „hotová“, lebo niekoho podobného už videla x-krát. V Londýne je taký každý druhý. Ale u nás sa začnú prežehnávať.

Takže robíš vlastne tak trochu osvetu?

Možno aj áno, aj keď to nebol cieľ ani plán. Vidím to podľa reakcií ľudí na Instagrame. Jedna baba mi napríklad písala, že videla Nórku s chlpatými nohami a aj preto, že pozná mňa, ju kvázi „neodsúdila“. Chlpy vôbec netvoria ani nereprezentujú charakter človeka, napriek tomu ho mnohí automaticky považujú za humusáka.

Alex Wortex (foto: El/Hashtag.sk)

Dnes nemáš s problém s pozornosťou, ktorú ti na ulici ľudia venujú, ale bolo to tak vždy? Nikdy si nemusela zbierať odvahu?

Už v 15 som sa obliekala divokejšie, behala som v podväzkoch, aj keď skôr v Anglicku. Keď som sa vrátila na Slovensko, všetko som utlmila – farby, doplnky… Neodvážila sa len tak ísť MHD v noci v podväzkoch. Prežila som aj pár rokov, počas ktorých som bola akoby strnulá, zastavená vo fashion vývoji. Môj šatník a móda celkovo ma vtedy vôbec nenapĺňali. Potom som sa úplne uvoľnila. Oblečiem si to, na čo mám chuť – pokojne aj vrece na smeti previazané opaskom. Je mi to fakt úplne jedno.

Kedy nastala tá zmena? Čo ju spôsobilo?

Pre mňa išlo o ventil po rozchode. V krátkom čase som sa dvakrát rozišla a bolo mi tak nejako všetko jedno. Potom som sa odviazala v šatníku, prestala som sa holiť. To som vlastne chcela ešte počas posledného posledného vzťahu, ale priateľ nebol z toho nadšený. Keď sme sa rozišli, už mi nič nebránilo a s holením som úplne prestala.

Čiže naposledy si sa oholila v deň rozchodu? Kedy to bolo?

Pred dvomi rokmi. Začala som sa fotiť pre radosť na Dnes nosím, ktoré sa neskôr sformovalo na Daybyme. Ľudia ma tam hrozne hejtili a mňa to bavilo. Rada posúvam hranice. Každý víkend sme išli s kamoškou niečo nafotiť s tým, že čím väčšiu blbosť odfotíme, tým viac hejtu bude mať. A začalo sa to veľmi šíriť. Cez Daybyme si ma všimol aj bulvár a už to išlo.

Chlpy sú dnes jednou z tvojich poznávacích značiek a fanúšikom by asi na tebe chýbali…

Veru, keby teraz išli chlpy dole, tak by som sa potopila. Niekedy sa aj zľaknú a píšu mi: „Alex, ty si sa oholila?!“ Keby aj, je to, myslím, moja vec. Ale uvedomujem si, že sú súčasťou toho hypu okolo mňa.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alexandra (@alexwortex69),

Čo ťa vlastne motivovalo? 

Prvotne som začala s pazuchami – mala som premyslený outfit a vedela som, že s chlpmi bude úplný hrot. Už som mala pod postami 500 komentárov, ale dúfala som, že teraz bude ešte viac. Trvalo niekoľko mesiacov, kým narástli tak, že ich bolo aj vidieť.

A vyšlo to? Chytili sa hejteri?

Áno, bolo tam určite viac ako 500 komentov.

Dalo by sa vlastne povedať, že kariéru máš sčasti postavenú na hejte?

Prvé stovky mojich followerov boli hejteri. Hocičo som postla, dostala som desiatky správ v ktorých ma chceli ukrižovať, ukameňovať. Stredovek bol oproti tomu celkom pohodička.

Muselo to byť dosť veľa negatívnej energie, ako si sa k tomu postavila?

Úprimne som sa na tom zabávala. Ja o sebe viem, že som krásna, dokonalá, šťastná, zdravá. Keď som začínala s prvými outfitmi, ešte neboli také šialené. Aj tak som mala stovky komentárov, že mám anorexiu. Nikdy som nič také nemala, aj pri ich čítaní som niečo chrumkala a bavila sa na tom. Ale pre ľudí, ktorí niečím takým naozaj trpia, alebo majú nejaký komplex menejcennosti, to musí byť ťažké. Keďže mám 27 rokov a všetko v sebe ukotvené, nedotýkalo sa ma to negatívne. Veď aj zlá reklama je dobrá reklama. Aj preto mám dnes 36 tisíc fanúšikov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alexandra (@alexwortex69),

Dnes sa s tebou ľudia chcú fotiť, niečím ich oslovuješ. Ako nastala táto zmena?

Keď mi prišli prvé pozitívne komentáre, nechápala som, čo sa deje. Natoľko som bola stotožnená s tou negativitou. Ale ľudia postupne uvideli v Alex Wortex niečo viac. Možno zacítili ženskú energiu. Začala som riešiť duchovno, dosť často dávam raw vegánske recepty a sledujú ma aj ľudia, ktorých vôbec nezaujíma móda, ale skôr môj lifestyle.

Platí podľa teba ešte aj v dnešnej dobe, keď je sexu a nahoty veľa, že sex predáva?

Áno, určite. Pre mnohých ľudí je inak zvláštne, že všetko mám popretkávané sexom, pritom som dva roky v celibáte a sex mi nikdy nechýbal. Keby som bola panna, ani si to nevšimnem. Niekto to raz celkom priliehavo nazval, že robím trolling na sex.

Spomínala si, že celibát prospieva kreativite. Čo sa stane s Alex Wortex, ak sa zamiluje?

Sexuálna energia je veľmi silná a keď ju človek správne pretransformuje, dokáže veľké veci. Ale sexom sa míňa. Veľa ľudí tomu neverí, ale ja som veľmi citlivý človek a viem, ako to funguje. Aj preto sa do vzťahu nehrniem. Nebránim sa mu úplne, ale teraz po ňom netúžim. Určite by som sa zamerala viac na partnera a neviem, ako by to dopadlo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alexandra (@alexwortex69),

A čo deti? Vieš si samú seba predstaviť ako maminu?

Biologické hodiny mi tikajú čím ďalej tým menej. Keď som bola puberťáčka, chcela som mať aj tri deti. Teraz sa mi do toho až tak nechce. Ale možno okolo štyridsiatky zmením názor – som vitariánka a na tejto strave telo funguje úplne geniálne, takže sa zdravotných problémov nebojím. Keď niekoho stretnem, určite sa moje priority zmenia a aj hormóny urobia svoje. Teraz som dva roky nebola ani na rande, takže na deti nemyslím. Ale raz v podstate asi áno.

Vitariánka si už roky, ješ teda len surové ovocie, zeleninu, orechy. Ako to zvládaš?

Jeden deň som jedla tatarák a druhý už som si dala iba šaláty. Pritom som ovocie ani zeleninu veľmi nemusela. Inšpirovala ma mamina, ktorá mala vážne ochorenie a prešla na túto stravu. Videli sme, ako sa počas pár mesiacov menila a dnes vyzerá lepšie, ako keď bola mladšia. Povedala som si, že keď to toto urobilo so staršou osobou, čo to asi spraví s mladšou.

A čo to spravilo?

Začala som a všetko sa postupne zmenilo, mala som viac energie, čistili sa mi aj myšlienky. A necítila som potrebu vrátiť spať. Prestalo ma nadúvať, nepálila ma záha, nádchu som nemala roky, o chrípke ani nehovorím.

Chýba ti občas klasické jedlo?

Asi rok som mala divoké sny o pečenej kačici alebo perkelte. Ale vyšumelo to. Je veľmi veľa jedál, ktoré sa dajú vytvoriť aj z raw stravy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alexandra (@alexwortex69),

Spomínala si rôzne energie, spôsob fungovania vecí – je ti táto oblasť blízka?

Ezotericky a spirituálne žijem od mala. Moja mamina tak poníma veľa vecí, ale pre bežnú populáciu je to nejaký mindfuck. Energie, vesmírne zákony a podobné veci ovládam a snažím sa pre ľudí spracovať aj iný pohľad na život. Moje názory sú možno niečo úplne nové, s čím sa ešte v živote ani nestretli. Veľa ľudí na začiatku protestovalo. Napríklad, že nesúhlasím s lekármi.

Nebojíš sa, že sa takéto názory či odporúčania môžu obrátiť proti tebe?

Nie, každý je za seba zodpovedný a rozhodnutie je jeho. Ja síce hejtím, ale zároveň vysvetľujem. Na raw strave som už 5 rokov a prešlo mi všetko. Alergie, bolesti pri menzese, konečne som trochu aj pribrala. K tomu som pridala meditácie, otužovanie a telo funguje skvele. Nebudem im hovoriť, choďte na vyšetrenie k lekárovi, keď tomu sama neverím.

Je nejaká téma, ku ktorej sa predsa len nevyjadruješ?

Jediné, k čomu sa vôbec nevyjadrujem je politika. Pre mňa je to zlo a veľmi negatívna energia, nechcem sa ňou obklopovať. Mávam roztržky s ľuďmi, pretože moje názory sú kontroverzné, ale politika je veľa aj na mňa.

Čo je pre teba najväčším ocenením? Kedy cítiš radosť pri srdci?

Najviac ma tešia správy od ľudí, ktorí ma sledujú a píšu, že som ich nejako ovplyvnila. Napríklad dievčinka z východného Slovenska, ktorá mi napísala, že sa odvážila a konečne si dala nejaký ten klobúčik. Alebo iná, ktorá sa roky trápila mykózami, behala po lekároch a potom sa aj mojím vplyvom prestala holiť a problémy jej zmizli. To sú najväčšie radosti.

Nezabudni, že Alex Wortex môžeš sledovať na Instagrame alebo na jej profile na Daybyme.

Odporúčame