Nové video zachytáva Tupaca tesne pred smrťou v Las Vegas

2Pac

2Pac a nové zábery (Zdroj: Facebook/tupacshakur)

#S opätovným vyšetrovaním smrti Tupaca sa objavili aj zatiaľ nezverejnené zábery tejto legendy. Nový, 45-sekundový klip ukazuje Shakura obklopeného ženami v MGM Grand v Las Vegas, kde sa zúčastnil zápasu Mikea Tysona a Bruce-a Seldona, v osudový deň, 7. septembra 1996.

Neskôr v ten večer, po tom, ako sa zapojil do bitky v hoteli a kasíne, bol Tupac na križovatke East Flamingo Road a Koval Lane v Las Vegas niekoľkokrát postrelený v aute. Je až mrazivé, že o niekoľko minút neskôr naskočí Tupac do čierneho BMW ako spolujazdec Suge Knighta a na križovatke ulíc Flamingo-Koval ho opakovane postrelí neznámy páchateľ z bieleho Cadillacu.

Tento mesiac vydala polícia v Las Vegas súdny príkaz na prehľadávanie v neriešenej vražde Tupaca, keďže po smrti rappera 13. septembra 1996 neboli vykonané žiadne zatknutia. Orlando Anderson, ktorý bol obvinený z účasti na Shakurovej smrti, zomrel v máji 1998 vo veku 23 rokov. Po vydaní súdneho príkazu polícia v Las Vegas prehľadala dom Duanea Keitha Davisa, prezývaného "Keefe D," strýka Andersona. V Davisovom dome v Hendersone (Nevada) polícia zhabala fotografie z 90. rokov, na ktorých boli osoby, ktoré by mohli byť zapletené do Shakurovej vraždy, spolu s kópiami Davisovej knihy z roku 2019, Compton Street Legend, v ktorej sa zaoberá smrťou rappera.

Polícia obnovila vyšetrovanie Tupacovej vraždy: Čo ich k tomu po takmer 30 rokoch priviedlo?

Detektívi a vyšetrovatelia pochybujú, že tieto predmety sú priamo spojené so Shakurovou vraždou, pretože niektorí veria, že neznámy strelec je už dávno mŕtvy. Shakurov vplyv a odkaz však naďalej pokračujú, keďže on a jeho matka Afeni Shakur, boli stredobodom nominovanej dokumentárnej série Dear Mama, ktorá mala premiéru na streamovacej platorme FX v máji tohto roku.

Drake kúpil 2Pacov prsteň za 1 milión dolárov

Shakurov prsteň s diamantmi a rubínom, ktorý navrhol sám raper a herec, bol tiež v tomto mesiaci na aukcii Sotheby's predaný za neuveriteľný 1 milión dolárov. Prsteň je vyrytý na vnútornej strane, kde sa píše "Pac & Dada 1996," na oslavu jeho zasnúbenia s Kidada Jones, dcérou legendárneho hudobníka Quincyho Jonesa a sestrou herečky Rashidy Jones. Shakur nosil prsteň len niekoľko dní pred svojou smrťou na MTV Video Music Awards v roku 1996. Z tejto aukcie ho odkúpil Drake, ktorý sa ním pochválil na Instagrame. V tomto kontexte 2Paca nesmierne cení a vzdáva mu hold.

Drake kúpil 2Pacov prsteň
Drake kúpil 2Pacov prsteň (Zdroj: IG/@champagnepapi)

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame