Polícia obnovila vyšetrovanie Tupacovej vraždy: Čo ich k tomu po takmer 30 rokoch priviedlo?

Tupac

Polícia obnovila vyštrovanie tupacovej vraždy (Zdroj: dailychela.com/Brandon Loran Maxwell)

#Písal sa 7. september roku 1996, keď sa v uliciach Las Vegas odohrala prestrelka, ktorá navždy zmenila dejiny hip-hopovej muziky. Počas tejto prestrelky bol totiž 4-krát postrelený legendárny Tupac, ktorý následne po šiestich dňoch strávených v nemocnici týmto štyrom strelným ranám podľahol. Od tejto tragickej udalosti uplynulo už takmer 27 rokov, pričom po tom všetkom čase sa tento azda najznámejší prípad v rapových dejinách znovu otvoril. Čo bolo dôvodom? Čítaj ďalej.

Prečo polícia obnovila vyšetrovanie?

Štát Nevada, v ktorom sa mesto Las Vegas nachádza, po takmer 27 rokoch od Tupacovej vraždy jej vyšetrovanie opäť obnovil. Policajné oddelenie v Las Vegas tento utorok potvrdilo, že bol vydaný príkaz na prehliadku domu práve v súvislosti s neslávne známou vraždou jednej z najväčších ikon rapovej hudby ako takej.

Napriek tomu, že zatiaľ ešte stále nevieme, že čo ich k tomuto kroku doviedlo alebo čo v rámci tohto prípadu po toľkých rokoch v dome, v blízkosti ktorého sa daná prestrelka odohrala, vlastne hľadajú… Budeme sa určite tento prípad snažiť sledovať, aby nám ani tebe nič nové v rámci neho neuniklo. 

Zaspomínaj si na legendu

Každý, kto sleduje rapový priemysel prizná, že Tupac bol iba jeden. Bol to interpret a tvorca, ktorý svojou hudbou ovplyvnil nejednu generáciu a pokračuje v tom ďalej aj viac ako štvrťstoročie po svojej smrti. Dnes by, civilným menom Lesane Parish Crooks, oslavoval 51 rokov. Narodil sa 16. júna 1971 v New Yorku, konkrétne v East Harleme. A ako sme písali vyššie, svet tragicky opustil v roku 1996, keď ho 7. septembra postrelili a 13. septembra odišiel.

Mal vtedy iba 25 rokov a okolo jeho smrti bolo veľa nejasností, pričom dodnes narazíte na teórie, že Tupac v skutočnosti neumrel, ale žije v úzadí spolu s osobnosťami ako Elvis Presley či Amy Winehouse. Jasné, nejdeme konšpirovať a to ani nechceme, ale skutočne existujú ľudia, ktorí tomu veria. Každopádne, 2Pac opustil svet veľmi mladý.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zamysleli sme sa: Je Wiz Khalifa klonom Snoop Dogga?

Nikdy nezistíme, akým smerom by sa jeho život a kariéra uberali, keby sa dožil staroby. Na druhej strane, treba si uvedomiť, že existencia amerických rapperov, predovšetkým v 90.rokoch uplynulého storočia, sa v istom bode skôr či neskôr pretkala s kriminálnymi živlami a stretmi s gangami. Niekto z toho vyviazol, iní skončili za mrežami, ďalší nemali toľko šťastia.

Ak by Tupac žil dodnes, môžeme sa len domnievať, že jeho hudba by vyryla ešte hlbšiu brázdu do dejín a predovšetkým do rapovej histórie. Tupac totiž nielen tvoril svojským a jedinečným spôsobom, on tak aj žil. Krásne to vystihol Majk Spirit v songu „Hviezdy“: „Tupac Amaru Shakur zvaný Makaveli, rebel jak sa patrí odmietal byť zaradený. Bol odpoveďou na svoju dobu, len Boh ho môže súdiť, čierny panter, čo prestal v džungli blúdiť.“

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame