Nastal čas obnoviť Maxihru! Legendárna hra Crash Bandicoot sa vracia v novom šate

Youtube

#Všetci, ktorí vyrastali v 90. rokoch museli aspoň raz pri prepínaní naraziť na televíznu reláciu menom Maxihra. A pravda je taká, že ak ste na ňu narazili, program sa už menil veľmi ťažko. V podstate išlo o to, že deti, ktoré mali v rámci pevnej linky telefón s tónovou voľbou, mohli naživo v televízii hrať hru Crash Bandicoot. Táto relácia fičala nielen na STV, ale neskôr aj na Markíze, moderovali ju aj Andrej Bičan, Lucia Siposová alebo Dagmar Didiana Dianová.

Absurdita Maxihry a mnohým zapísala do pamäte a so zdravou nostalgiou a slzou na krajíčku si celá generácia môže spomínať, aké to bolo sledovať cez televíznu obrazovku inú deti, hrajúce sa hru na PlayStation. A tiež na to, že mohli za hranie získať spoločenské hry, plyšové hračky a iné veci, ktoré už by dnes neoslovili asi žiadne dieťa.

Teraz sa však píše rok 2017 a hra Crash Bandicoot, ktorá aj kvôli Maxihre získala minimálne na Slovensku kultový štatút, sa vracia. Dvadsaťjeden rokov po prvej verzií tak bude Crash, v Maxihre prekrstený na Bendyho, opäť zbierať jabĺčka, atakovať príšery. Dobrou správou je, že hra dostala len modernejší vzhľad, inak sa v podstate nezmenila.

Crash sa tak vezie na nostalgickej vlne, ktorá v posledných mesiacoch priniesla na rôzne platformy nové verzie Pokémonov alebo SuperMaria. Vynovený Crash nazvaný Crash Bandicoot N.Sane Trilogy vyjde ešte tento rok a bude sa dať hrať na PS4-ke. Z prvého traileru vyzerá jednoducho super.

No my, sentimentálne naladení dúfame, že túto hru uvidíme na obrazovkách niektorej z našich televízií! Bendy, Micuš, štartuj, Cicuš!

Odporúčame