Najzaujímavejšie československé rapové klipy – časť 3.

Tak a po niečo vyše dvoch týždňoch sme späť aj s našou ďalšou minisériou, v ktorej prinášame najzaujímavejšie rapové videoklipy, ktoré vznikli či už u nás, alebo u našich západných susedov. Určite je stále z čoho vyberať, takže budeme radi, keď nám v komentároch dáte tipy na ďalšie špecifické a kvalitné videoklipy, ktoré uzreli svetlo sveta.

V dnešnej časti nás nečaká ako tradične 5 klipov, ale v tomto dieli pridáme jeden klipík naviac, čiže ich bude šesť. Možno pre niekoho budú niektoré klipy kontroverzné, ale koniec koncov o to ide, a autorom zrejme išlo práve o to. Ešte pripomeniem, že stále sa budeme držať toho čo doteraz, a to je znamená, že budeme sem dávať klipy, ktoré zaujali fanúšikov, či už v pozitívnom zmysle, alebo naopak. Nejde o to sem dávať neznáme klipy, ale tie najzaujímavejšie. Samozrejme, určite sa objavia aj menej známe zaujímavé videoklipy. Poďme teda na dnešnú časť.

Paulie Garand – Penicilin ft. Boy Wonder

A začíname hneď horúcou novinkou, ktorá uzrela svetlo sveta len pred pár dňami. Paulieho klipy sú vždy niečo extra, a rozhodne to nie je prvý ani posledný krát, kedy vám sem prinesieme a pripomenieme klip práve z Garandovej dielne. Kombinácia Paulieho a zoskupenie ľudí Mystika Produkt (Aďa Štrbová a Enrik Bistika)zafungovalo skvele na skladbe Labyrint, na ktorej sa objavil aj Pil C, a nedávno teda opäť táto spolupráca, a opäť na 1*.

Logic – HVSHTHVG

Kontroverzný interpret Logic vydal v prvej polovici roku 2015 skladbu HVSHTHVG spolu s videoklipom, ktorý sa fanúšikom vryje do pamäte hneď po prvom zhliadnutí. Tak to bolo aj u mňa. Kontroverzný? Zaujímavý? Psycho? Zo všetkého trochu, asi tak by som to nazval. Beat od Dalyba tomu určite pridal ten správny „vibe“. O klip sa postarali ľudia v dielni DAF647, a v klipe môžeš vidieť takmer celé zoskupenie YZO Empire. Nech už máte na tento počin akýkoľvek názor, tento klip skrátka patrí medzi tie najzaujímavejšie ale aj najkontroverznejšie videoklipy, aké u nás vyšli.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

Pil C – Peepshow

Track Peepshow od aktuálne jedného z najpopulárnejších interpretov bol vydaný v závere minulého roka. Spolu s ním bol vydaný aj tracklist ešte vtedy očakávaného albumu Hype, no a v neposlednom rade videoklip. Zaujímavosťou je, že o videoklip sa v podstate postaral sám Lukáš, so strihom mu pomohol Cash T. Klip vznikol v ďalekom HongKongu a konečný výsledok tejto práce naozaj stojí za to.

Jofre – 92101 ft. Ego

Samotný singel aj videoklip nesú peknú a silnú myšlienku. Od tejto spolupráce, ktorá vznikla začiatkom tohto roka sme aj niečo podobné čakali, a výsledok nás naozaj potešil. Klip vznikol pod taktovkou režiséra Michala Kvaka a je plný zaujímavých záberov, a je to zase niečo iné, u nás nie tak často vídané. Skladbou nás zároveň interpreti skvele navnadili na svoje chystané albumy.

DJ Wich – Choďte šeci do pi*e ft. Strapo, Hrdlorez Boris

Dnešok je ladený skôr do novších skladieb, a v takom trende budeme pokračovať aj v posledných dvoch skladbách. Tento počin vzbudil začiatkom tohto roka veľkú vlnu názorov, a tie boli diametrálne odlišné. Jedna skupina sa neskutočne bavila a užívala si odviazaný vizuál, druhá zase nadávala, ako niečo také môže niekto vypustiť. Koniec koncov pod taktovkou Michala Nemtudu a Kunesa vznikol ďalší mimoriadne zaujímavý a v našich končinách netradičný videoklip, a my sa rozhodne prikláňame ku názoru, že chalani to tu týmto počinom oživili, veď netreba brať všetko tak vážne. V klipe môžeš zazrieť naozaj mimoriadne veľa zaujímavých tvárí (nie len rapových).

Moja Reč – Všetko OK ft. Majk Spirit

Ste OK? My sme, a dnešok zakončíme touto skvelou, pohodovou a pozitívnou vecou, ktorá vznikla a bola súčasťou albumu Offline, ktorý vydala samozrejme dobre známa formácia Moja Reč. Sily na tejto skladbe spojili s Majkom Spiritom. O klip sa postarali ľudia z A-Teamu, na čele s Mišom Nemtudom, ktorý nám každým klipom dokazuje, že u nás patrí k tým najlepším „klipmakerom“. Vizuál nesie príjemnú atmosféru vtedy aktuálneho ročného obdobia.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

Tak, a tretia časť je na konci. My ďakujeme za vašu pozornosť, a ďakujeme za vašu priazeň, tipy, ale aj kritiku. Všetko nás posúva vpred, a chystajú sa veľké veci!

 

Odporúčame