Najväčšie klišé v tetovaniach: Pozri, ktoré motívy sú out a prečo by si si ich nemal dať na kožu

Photo by Allef Vinicius on Unsplash

#Kérka je na celý život, nielen na okamih. A preto si treba sakramentsky dobre premyslieť výber motívu, ktorý si zvečníte na telo. Podľa vychýrených tatérov by ste pri jeho výbere nemali zabúdať na jedno pravidlo: „Nie všetko, čo nájdete na internete, je IN.“ To, že má rovnaký motív zvečnený na pokožke množstvo ľudí, ešte automaticky neznamená, že ide o umelecké dielo. Je to klišé, ktorému by ste sa mali radšej vyhýbať.

Toto je 6 vecí, o ktorých si ľudia myslia, že sú trendy. Ak však chcete niečo skutočne originálne, určite sa neinšpirujte týmto zoznamom.

#1 Relikvie smrti z Harryho Pottera

Považujete sa za skalného fanúšika Harryho Pottera? Tak ani v tom prípade si nevyberajte motív Relikvie smrti. Možno si myslíte, že je to originálne tetovanie, ktoré nemá nikto. Ste na omyle. Patrí totiž to medzi najčastejšie tetovania. Aj vlna Harryho Pottera raz prejde. A nahradí ho nový fiktívny hrdina.

#2 Turistické pamiatky

Boli ste v Paríži a nadchla vás majestátnosť Eiffelovky? V tom prípade nemusíte ihneď bežať do tetovacieho štúdia. Rôzne turistické pamiatky či destinácie sú podľa viacerých tatérov úplne out. Na pokožke ich má zvečnených množstvo ľudí. A nie, vôbec nie sú originálne.

#3 Tetovanie na prstoch

Sú malé, (väčšinou) jedinečné a rozhodne zaujmú. Avšak ani tetovanie na prstoch nie je niečo, čo by vám automaticky odporučil skúsený tatér. V prvom rade treba myslieť na to, že tetovanie na tomto mieste bude vždy viditeľné. Časom sa ľahko vyšúcha, pričom ho má pomerne dosť milovníkov tetovania, čo z neho robí klišé položku.

#4 Motívy okopírované z Pinterestu

https://www.instagram.com/p/BmH5nu4FtWy/?tagged=girlytattoo

Na Pintereste si môžete nájsť množstvo obrázkov, ktorými sa môžete inšpirovať. Ale i tu treba rátať s tým, že nebudete sami, koho daný motív tetovania zaujme. Miesto jedinečného tetovania môžete mať niečo, čo má od originality poriadne ďaleko. Preto ak túžite skutočne po niečom neopakovateľnom, skúste si vymyslieť vlastný motív. Nebude to jednoduché, ale určite to zvládnete.

#5 Mená svojich detí či (bývalých) lások

Na to, aby ste vedeli, že sa vaša prvorodená dcéra volá Zdena, si naozaj nepotrebujete dať tetovanie na pol tela. Podobne dobrý nápad nemusí byť ani zvečnenie mena vašej (budúcej bývalej) lásky na pokožku. Čo sa stane, ak sa raz nedajbože raz váš vzťah rozpadne? Mená vo všeobecnosti vôbec nie sú dobrý nápad.

#6 Ruže a spol.

Ruže, kotva, kríž či srdce. To sú motívy, ktoré si spájame skôr s námorníkmi, než s 21. storočím. Tieto motívy sú out. Preto si skúste vybrať niečo fresh. Ruže skutočne netreba vyťahovať zo záhrobia.

Veríme, že si vyberiete motív, ktorý bude nielen originálny, a ktorý bude mať pre vás zároveň pridanú hodnotu.

Zdroj: independent.co.uk
Odporúčame