Never všetkému, čo si myslíš: Čo je najlepšia prvá pomoc pre tvoju dušu?

dievča v lese

Recept na ubolenú dušu aj stratenú motiváciu (Zdroj: GettyImages)

#Nový rok je okamihom, kedy si často stanovujeme svoje ciele, motivácie, sny či lepšie verzie samých seba. Na tejto ceste ti skvelo dokážu pomôcť motivačné knihy, ktoré nasmerujú tvoje vedomie a myšlienky. V dnešnom knižnom tipe sme pre teba vybrali tituly, vďaka ktorým si stanovíš predsavzatia, naučíš regulovať svoje správanie alebo sa vyrovnáš s úzkosťou a stresom! Tak čo, si ready na rok 2024?!

Mikropredsavzatia

Vieš si predstaviť ideálnejší začiatok nového roka, ako s knihou, ktorá ti poradí, ako si stanoviť predsavzatia? My nie. A preto je naším prvým tipom práve kniha s názvom Mikropredsavzatia. Táto kniha ti pomôže meniť tvoj život postupne, jednoducho, bez stresu a natrvalo. Lebo hoci si stále dávaš nejaké ciele, tvoje odhodlanie a pevná vôľa časom ochladnú.

Porazia ich dlhoročné návyky a rutina bežných dní. Autorka Caroline Arnold však prichádza s účinným a systémovým riešením, ako sa svojich rozhodnutí držať a predsavzatia si splniť. Všetky „veľké zmeny“ rozdeľuje do čiastkových cieľov a vo svojej knihe opisuje praktický návod, ako ich dodržať. 

Mikropredsavzatia
Rozdeľ si veľký cieľ na menšie (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha mikropredsavzatia zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Dar

Vo svojej predchádzajúcej knihe Voľba autorka Edith Eger, ktorá sa narodila v Košiciach, vyrozprávala silný príbeh o tom, ako prežila koncentračný tábor v Osvienčime, začala nový život v Spojených štátoch a sama prešla cestou oslobodenia sa z „väzenia vlastnej mysle“.

V knihe Dar teraz táto oslavovaná terapeutka podáva povzbudivý a praktický návod, ako zmeniť myslenie a deštruktívne správanie, ktoré z nás robí väzňov. Opisuje dvanásť najčastejších obmedzujúcich pocitov a presvedčení. S empatiou a humorom poskytuje nástroje a riešenia vychádzajúce z jej vlastnej skúsenosti a z terapeutickej praxe, ako týmto výzvam čeliť.

Dar, Edith Eger
Prežila Osvienčim a teraz radí druhým vyrovnať sa s výzvami života (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Dar zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Ako ihneď zmeniť náladu, Olivia Remes

Teraz potešíme všetky náladové tipy. V knihe sa totiž dozvieš, ako ihneď dokážeš zmeniť svoju náladu! Výskumníčka Cambridgeskej univerzity v oblasti duševného zdravia, doktorka Olivia Remes, strávila posledných desať rokov odhaľovaním tajomstva, ako odbúrať úzkosť, stres a paniku.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Top 10 kníh pod stromček: Náš výber poteší tvoju frajerku, kamošku i maminu

Jej stručná knižka ide priamo na koreň veci. Ponúka 50 jednoduchých, na vede založených riešení na boj s duševnými stavmi, ktoré nám znepríjemňujú život. Tieto často prekvapivé tipy a triky sú zamerané na všetko, od preťaženia, cez nerozhodnosť a nedostatok motivácie, až po úzkosť a ťaživé myšlienky. V dlhodobom horizonte ti pomôžu urobiť prvé kroky, ako odstrániť ich príčiny.

Ako ihneď zmeniť náladu
Náladu dokážeš ovplyvniť prekvapivo ľahko (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Ako ihneď zmeniť náladu zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Liečba piatich bolestí duše

Ak si náhodou v novom roku prechádzaš rozchodom či akýmkoľvek bôľom, s ktorým sa v nasledujúcom roku potrebuješ vyrovnať, možno je pre teba ideálna práve kniha od Lise Bourbear. Vynikajúca a obľúbená kanadská autorka podrobne rozoberá päť základných citových zranení, ktoré hlboko ovplyvňujú náš život. Sú to odmietnutie, opustenie, poníženie, zrada a nespravodlivosť.

Kniha ti ukáže, že najväčšou prekážkou k uzdraveniu je zvyčajne naše ego, ktoré treba rozoznať a zmenšiť. Ak túto úlohu zvládneš, priprav sa na prúd pozitivity, ktorý zasiahne tvoj život.

Liečba piatich bolestí duše
Vylieč sa z bolestí duše (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Liečba piatich bolestí duše zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Mladá, krásna, úspešná, Alanna Kalb

Túžiš byť za dámu, ale napriek tomu si nevieš zorganizovať kabelku? Panikáriš, keď musíš pozdĺžne zaparkovať? Už ťa umára pracovať za almužnu, ale nevieš, ako si vypýtať vyšší plat? Tento unikátny sprievodca ponúka riešenie na všedné ženské patálie.

Vďaka nemu budeš v každej chvíli pôsobiť mlado, krásne a úspešne. POZOR: Kniha od Alanny Kalb obsahuje všetko, čo si vždy túžila vedieť, no bála si sa na to opýtať!

Mladá, krásna, úspešná
Zaručene ustojíš všetky ženské patálie (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Mladá, krásna, úspešná zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Neverte všetkému, čo si myslíte

Tvoje myšlienky sú základom tvojho úspechu, preto do zoznamu na rok 2024 zaradili práve túto knihu! Nauč sa prekonať úzkosť, pochybnosti a pokusy o sabotovanie seba samého bez toho, aby ste sa musel spoliehať na motiváciu alebo silu vôle.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zdražovanie sa dotklo aj učebníc: Vieš však nakúpiť výhodne, máme osvedčené tipy!

Autor Joseph Nguyen ti vo svojej knihe odhalí nielen hlavnú príčinu každého psychologického a emocionálneho utrpenia, ale aj spôsob, ako získať slobodu mysle, ktorá ti pomôže vytvoriť si život podľa tvojich predstáv.

Neverte všetkému, čo si myslíte
Myšlienky a zmena úrovne vedomia sú základom úspechu (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Neverte všetkému, čo si myslíte zaujala, môžete si ju zakúpiť priamo TU! 

Neúprosné nie zhonu

V uponáhľanom svete je potrebné sa zastaviť a presne o tom je táto kniha. Aký človek sa to zo mňa stáva? Táto otázka znepokojovala pastora a spisovateľa Johna Marka Comera. Navonok síce pôsobil ako úspešný človek, no v jeho vnútri nebolo všetko v poriadku.

A tak sa s prosbou o radu obrátil na dôveryhodného mentora, od ktorého si vypočul tieto slová: „Povedz neúprosné nie zhonu. Najväčším nepriateľom duchovného života je uponáhľanosť.“ Takú odpoveď síce nečakal, ale dodnes sa presviedča o tom, že práve to potreboval.

Namiesto toho, aby sme sa pokúsili presne pomenovať príčinu toxicity moderného sveta, mnohokrát iba riešime symptómy. Čoraz častejšie zaznievajú hlasy, ktoré za koreň veľkej časti zla považujú práve zhon a zaneprázdnenosť. Na stránkach tejto knihy nájdete pôsobivý návod, ako si v chaose moderného sveta udržať emočné zdravie a duchovný život.

Neúprosné nie zhonu
V uponáhľanom svete sa treba zastaviť (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Neúprosné nie zhonu zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Prvá pomoc pre dušu

Čo robiť v krízových situáciách, keď bojuješ so stresom a emóciami a zasahuje to do kvality tvojho života? Odpovede na tieto otázky nájdeš v knihe od Janette Šimkovej. Dočítaš sa o nich v tematicky rozdelených kapitolách podľa emočných a mentálnych „sústav“ (zranenia duše, srdca, ducha, ega a integrity).

Ponúkajú návody, ako bezpečne a svojpomocne zvládnuť okolnosti, ktoré si vyžadujú neustálu starostlivosť o vlastné duševné zdravie. Slúžia ako bezprostredná pomoc na získanie odstupu od problémov, pre ktoré prichádzaš o vyrovnanosť a stabilitu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
ROZHOVOR Sara Mia Velinská vydala ďalší bestseller plný vášne: Sama romantiku v knihách nevyhľadávam
Prvá pomoc pre dušu
S emóciami a stresom si poradíš ľahko (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Prvá pomoc pre dušu zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Upratané!

Máš chuť urobiť si poriadok v izbe či byte? Niekedy nám fyzický poriadok pomáha upratať si myšlienky v hlave. Po svetovom úspechu knihy Kúzelné upratovanie prichádza Marie Kondo s bohato ilustrovanou novinkou, kde prináša podrobné tipy, ako si vytvoriť pekný a šťastný domov.

Ilustrácie ukazujú, ako si usporiadať šatník, zásuvky či police, zároveň predstavujú unikátnu skladaciu metódu Marie Kondo, ako správne zložiť rôzne typy oblečenia. Kniha ťa sprevádza všetkými miestnosťami aj všetkými kategóriami predmetov, od oblečenia cez knihy, kozmetiku, dokumenty až po predmety s citovou hodnotou. 

Upratané!
Kniha pre uprataný a šťastný život (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Upratané! zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Ako byť šťastný

Jeho svätosť štrnásty Dalajláma je autorom mnohých kníh, no táto je jeho najpredávanejšou. Prostredníctvom meditácií a príbehov v nej ukazuje, ako čeliť depresii, úzkosti, hnevu, žiarlivosti alebo zlej nálade. Pomôže ti nájsť vnútorný pokoj v hlavných oblastiach života, ktorými sú vzťahy, zdravie, rodina, práca a duchovno.

Pri vzniku knihy Dalajláma spolupracoval s americkým psychiatrom Howardom C. Cutlerom, vďaka čomu má buddhistické rozprávanie o šťastí presah do západniarskej tradície. Ak chceš teda nový rok začať s novým a pokojnejším rozpoložením, rozhodne siahni po tejto knihe!

Ako byť šťastný, Dalajláma
Budhistická cesta šťastia pre Európanov (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Ako byť šťastný zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

 

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame