Top 10 kníh pod stromček: Náš výber poteší tvoju frajerku, kamošku i maminu

kniha vianočný darček

Kniha je vždy dobrý nápad (Zdroj: GettyImages)

#Hľadáš milý darček pre svoju polovičku, kamarátku, sestru či dcéru. Vkusne vybraná kniha pod vianočným stromčekom určite poteší. My z Hashtagu sme si pre teba pripravili zoznam, ktorým sa môžeš pri výbere inšpirovať!

Hrad v Škótsku

Prvý knižný tip je z pera obľúbenej autorky romantických príbehov Julie Caplin. Keď sa Izzy vráti z vychýrenej kuchárskej školy Killorgally späť do škótskeho hradu, ktorý zdedila, čaká ju tam hneď niekoľko prekvapení. Okrem toho, že vo svojej kuchyni objaví príťažlivého profesora histórie Rossa, jej mama sa počas Izzyinej neprítomnosti pustila do rozsiahlej rekonštrukcie. Navyše hrad na Vianoce prenajala skupinke zámožných hostí!

A tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby chátrajúci hrad premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je na prekvapenie všetkých aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac.

Julie Caplin, Hrad v Škótsku
Romantika v Škótsku (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Hrad v Škótsku zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

55 pravdivých príbehov

Kniha s podtitulom Príbehy okolo nás ti predstaví 55 ľudí, ktorí zažili svoje životné výhry, ale aj pády. Možno v nej objavíš situácie, aké sa stali aj tebe alebo tvojim blízkym. Láska, priateľstvo a spokojnosť, ale aj nevera, klamstvo či zrada. Táto kniha je neraz napínavejšia ako film či seriál v televízii. Navyše sú napísané ľudsky a autenticky, takže sa určite nebudeš vedieť dočkať, ako sa rozprávanie skončí. 

55 pravdivých príbehov
Prečítaj si príbehy zo života (Zdroj: Panta Rhei)

Ak ťa kniha 55 pravdivých príbehov zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Birthday girl

Jordan je devätnásťročné dievča, ktoré pochádza z veľmi zlých rodinných pomerov. Dá sa dokopy so svojím najlepším priateľom Coleom a začnú spolu bývať. Jordan chodí na vysokú školu, pracuje v miestnom bare a vo vzťahu je tou zodpovednou. Počas jej narodenín ju však Cole nevyzdvihne z práce tak, ako mal.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
10 najlepších kníh Stephena Kinga: Čítal si všetky diela majstra hororu?

Rozhodne sa teda, že si zájde do kina a tam narazí na Pikea. Po príjemne strávenom čase sa ich cesty majú rozísť. Čoskoro však zistí, že Pike je Coleovým otcom. Cole zapríčiní, že ich vyhodia z bytu a Pike im ponúkne, aby sa nasťahovali k nemu. Ako má Jordan vydržať v dome so svojím priateľom a jeho otcom, ktorý je dokonalým príkladom muža, ktorého by chcela? Kniha od Penelope Douglas ťa dokonale romanticky naladí.

Birthday girl
Zakázaná romanca (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Birthday girl zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Arsene Lupin: Lupič džentlmen

Milovníčky seriálu Lupin sa teraz môžu začítať aj do jeho knižnej podoby, pod ktorú sa podpísal Maurice Leblanc. Nie je zločin ako zločin a tie, ktoré má na svedomí Arsene Lupin, sú plné nečakaných zvratov, veselých momentov a obdivuhodnej zlodejskej šikovnosti, s akou sa mu darí unikať pred spravodlivosťou. Podarí sa nepolapiteľnému lupičovi zvíťaziť aj nad slávnym anglickým vyšetrovateľom?  Obaja súperi sú odhodlaní nič tomu druhému nedarovať. Veď v stávke je ich dobrá povesť.

Postava Arsena Lupina sa prvýkrát objavila už v roku 1906 a jeho neuveriteľné dobrodružstvá zachytáva 17 románov, 39 noviel a poviedok, päť divadelných hier a takmer dvadsiatka filmových adaptácií a divadelných inscenácií. Na základe inšpirácie Arsenom Lupinom vznikol aj spomínaný seriál Lupin, kde sa v hlavnej úlohe zaskvel Omar Sy.

Arsene Lupin: Lupič džentlmen
Arsene Lupin je trieda (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Lupič džentlmen zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Moja duša zostala v Osvienčime

Pre všetky duše, ktoré rady čítajú aj o krušných časoch, je tu tento knižný tip, ktorý dokáže privodiť nejednu slzu. „Nechcem, aby sa ti niečo stalo,“ zašepkal a vtlačil jej do ruky lístoček. Keď si ho prečítala, celé telo sa jej zachvelo, stálo tam – zaľúbil som sa do teba.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Máš v malíčku Harryho Pottera? Naše otázky preveria, či si skutočný fanúšik

Osvienčim, 1942: Tento nezabudnuteľný román založený na skutočnej udalosti oživuje najsilnejší príbeh zakázanej lásky v dejinách. V Osvienčime obohnanom ostnatým drôtom sa napriek nepredstaviteľným prekážkam do seba zamilujú dvaja ľudia. To, čo sa stane potom, ti vráti vieru v ľudskosť a prinúti ťa veriť v nádej aj tam, kde by nemala existovať. Knihe Ellie Midwood sa rozhodne oplatí dať šancu.

Moja duša zostala v Osvienčime
Láska zvíťazí (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Moja duša zostala v Osvienčime zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Súboj s láskou

Prvá dáma slovenskej historickej romance Jana Pronská si svojou jedinečnou tvorbou už pred rokmi získala priazeň slovenských čitateliek. V najnovšom, dvadsiatom piatom románe, inšpirovanom skutočnými udalosťami z našej histórie, vás zavedie na tajomný, povesťami opradený hrad Bystrica. Tu sa odohráva nezabudnuteľný príbeh o láske, zrade a pomste.

Súboj s láskou
Historický román o láske (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Súboj s láskou zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Vianočné kníhkupectvo

Autorka knihy, Jenny Colgan, nás privádza do historickej uličky zasneženého vianočného Edinburghu. Tu stojí útulné starobylé kníhkupectvo plné čarovných príbehov. Vedie ho milý pán McCredie a pre Carmen, ktorá práve stratila prácu a nasťahovala sa k sestre, je toto miesto ako splnený sen. Hrozí však, že sa čoskoro rozplynie ako skorá ranná hmla a pán McCredie ho bude musieť predať.

Vianoce sú však časom zázrakov a Carmen sa na tomto kúzelnom mieste neocitla náhodou. So všetkým svojím entuziazmom a láskou ku knihám je rozhodnutá vrátiť kníhkupectvu jeho zašlú slávu. Na pomoc jej nečakane prichádza aj známy a charizmatický autor, ktorého však nezaujíma len kníhkupectvo, ale aj odhodlaná Carmen.

Vianočné kníhkupectvo
Vianočný príbeh na jeden hlt (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Vianočné kníhkupectvo zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Ako vietor

Katarína Gillerová je obľúbená slovenská autorka, ktorá má na svojom konte už 23 kníh. Jej najnovší román opäť ponúka pútavý dej s prekvapujúcimi zvratmi a témy, ktoré chytia za srdce každú ženu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tápaš vo vzťahoch? Kašli na mýty a napíš mu prvá, radí psychoterapeut

Život je ako vietor, nikto z nás nevie, kam ho zaveje. Netušia to ani priateľky Melánia a Aneta, až kým ich dlhoročné priateľstvo nenaruší rozdielnosť pováh ich detí. Krásnu Anetu osud nešetrí, ani jedno z jej dvoch manželstiev nevydrží. Melánia je síce šťastne vydatá, no jej manžel často odchádza kvôli práci na celé mesiace z domu a starostlivosť o tri deti preto ostáva na nej. Dlhoročné priateľstvo sa začne rozpadať…

Ako vietor
Kniha o priateľstve (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Ako vietor zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Cukráreň Petry Tóthovej

Pripravte si dezerty ako z francúzskych cukrární! Petra Tóthová, porotkyňa známej šou Pečie celé Slovensko, vás zaškolí do elegantného umenia cukrárstva.

Kniha je plná nádherných zákuskov a tort, na aké človek len tak nenatrafí. Retro recepty oblečené do moderného šatu vás zanechajú v nemom úžase nad tým, aké umelecké dielo môže vzniknúť napríklad zo sloních sĺz alebo z punčových rezov.

Cukráreň Petry Tóthovej
Darček pre náruživé pekárky (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Cukráreň Petry Tóthovej zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

Olívia a on

„Teraz vám niečo prezradím. Keď som dopísala Olíviu, zostalo mi za ňou smutno. Obľúbila som si ju a niečím mi bola veľmi blízka,“ povedala o knihe jej autorka Táňa Keleová-Vasilková. Olíviin život sa krásne naplnil. Okrem milovanej hudby sa súčasťou jej dní stala Sofia, stará pani, ktorú si nesmierne obľúbila.

A Oliver, ktorý jej vhupol do života nečakane a rovnako nečakane ju jeho prítomnosť hreje a teší. Srdce má plné lásky. Vďaka týmto dvom ľudom sa jej ľahšie znášajú problémy doma, ktoré nemajú konca. Ale v živote je máločo jednoduché. Strata a bolesť si k nám zakaždým nájdu cestu. Neobídu ani Olíviu.

Olívia a on
Príbeh Olívie ťa nadchne (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Olívia a on zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU! 

 

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame