Na prvé počutie: Sergei Barracuda drží latku vysoko. Akí sú hostia?

Prinášame vám nový diel našej rubriky Na prvé počutie, v ktorej sa venujeme aktuálnym hudobným projektom českých a slovenských rapových interpretov. Dnes bude reč o interpretovi od našich západných susedov, konkrétne o Sergeiovi Barracudovi. Nový rok ho zastihol v poriadnej rapovej forme, publikoval album Produkt, ktorý uzrel svetlo sveta jedenásteho januára 2021. Poďme sa spoločne pozrieť, čím nás tento interpret predstavil tento raz. 

Nový rapový rok sa nám rozbieha vo veľkom štýle, po EP Sabotage, ktoré vydal Karlo z Milion+, prichádza Sergei Barracuda, ktorý dáva o sebe vedieť hudobným projektom Produkt. Sergei patrí medzi najskúsenejších rapperov z českej a slovenskej scény, pričom treba dodať, že je stále veľmi aktívny. Nie je to totiž tak dávno, čo vydal projekt Medusa II. Ten slávil medzi ľuďmi veľký úspech a objavilo sa tam viacero zaujímavých mien, z ktorých môžeme spomenúť napríklad Rytmusa, Pil C-ho či Dokkeytina. Teraz Sergei pokračuje v rapovej forme a predstavuje Produkt, ktorý obsahuje 11 skladieb. Tie dokopy predstavajú 36 minút hudby. Veľa? Málo? Akurát? To necháme na vás, predsa len, o úspechu či neúspechu rozhodujú v konečnom dôsledku predovšetkým poslucháči.

Na Produkte sa objavujú aj tracky, ktoré už ľudia majú napočúvané. Napríklad skladba LeBron, ktorá je Sergeiovým naplnením minuloročnej výzvy Hot16Challenge2. Okrem toho, taktiež song Baba Yaga, ktorý je nástupovkou pre českého MMA fightera Václava Mikuláška, ktorý je známy práve touto prezývkou. Vidieť ho môžete aktuálne v českej organizácii Oktagon, kde sa koncom roka bil napríklad Karlosom Terminátorom Vémolom. Mikuláška aj Barracudu spájú túžba vyjsť z priemeru, uspieť, nestratiť tvár a Ostrava. Práve o Ostrave, konkrétne o Bohumíne sa od Sergeia dozvedáme aj v ďalších trackoch. Jeho texty nie sú vatou, snaží sa odovzdať myšlienky, postoje, názory. K tomu pridajme kvalitnú hudbu a dobré frázovanie, čím získame hudobný projekt, ktorý sa dozaista oplatí vypočuť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
A$AP Rocky oslávil narodeniny. Poznáš všetky tieto „bomby”?

Na albume sa objavuje šikovný a talentovaný Slovák Shimmi, ktorý dostáva v priestor v tracku V Kalendáři, čo nás príjemne prekvapilo a rozhodne táto mladá krv oživila výborný newschoolový projekt. Svoje miesto na Produkte má aj Daweed Hustle, s ktorým Sergei spolupracuje na jemne politicky ladenej skladbe Babiš. Zaujme, že hneď v troch prípadoch sa objavuje Hard Rico, pútavý interpret, ktorého ľudia, predovšetkým na Slovensku, zrejme až tak nepoznajú. Jeho pozícia na projekte však nie je prekvapením. Sergei je známy tým, že si ľudí na albumy nevolá účelovo, ale spolupracuje s tými, ktorí pre neho niečo znamenajú, respektíve sa mu s nimi dobre robí. Je to cítiť aj na samotných songoch.

Hneď prvá skladba na Produkte, ktorou je track Doopravdy, je dôkazom, že sa tejto Sergeiovej práci oplatí dať šancu. Ak máš jeho skladby rád dlhodobo, tak tých aktuálnych jedenásť ťa dozaista zaujme.

Zároveň oceňujeme, že Sergei po hviezdami nabitom trackliste projektu Medusa nesiahol po rovnakej karte. Nechápte nás zle, featy s Ektorom či Pil C-im patrili medzi to najlepšie, čo sme v českom rape minulý rok počuli, no myslíme to skôr tak, že nakoľko vychádzajú projekty pomerne v blízkom časovom intervale, je len výhodou obmena hostí. Ako sme spomínali, zástupcom novej vlny je Shimmi z gangu BLAS, ktorý projekt príjemne oživil. Zároveň máme možnosť počuť Daweeda, ktorý je pred releasom svojho chystaného albumu vo výbornej rapovej forme a v textoch má vždy čo poslucháčom ponúknuť. No a Ricovi to so Sergeiom evidentne veľmi sedí, rozumejú si pravdepodobne aj po ľudskej stránke a blízko majú aj tematicky.

Samotný autor potvrdil svoju pozíciu ďalším fresh projektom, ktorý ako pevne veríme, dostane od fanúšikov zaslúženú odozvu. Barracuda má stále čo ponúknuť, potvrdzuje to aj v úvode roka 2021 a podľa vlastných slov v aktivite ani zďaleka neplánuje ubrať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dameho feat s Kalim, o ktorom sa nehovorí, ale malo by sa

Foto: Sergei Barracuda, fotenie pre Queens ChinaTown, Instagram

Odporúčame