Dameho feat s Kalim, o ktorom sa nehovorí, ale malo by sa

Po prečítaní tohto článku budete mať v hlave jedinú otázku. Prečo Dame a Kali netvoria spolu častejšie? Nuž, rozhodne by mohli, pretože ich spolupráce sú prepracované zo všetkých strán. Iné to nie je ani v songu „Ísť Preč“, ktorý si teraz pripomenieme. 

Dame a Kali ako super kombo

Obaja sú skúsení, obaja sú kvalitní a obaja sú rozdielni. To robí z Dameho s Kalim kombináciu, ktorú skrátka chcete počuť. Jeden z ich top featov, o ktorom by sa malo hovoriť podľa nášho názoru viac, sa objavil na Dameho albume 100RY.

Konkrétne je reč o skladbe „Ísť Preč“. Prvotriedne spracovanie, vecnosť, referencie či emócia. To všetko sa v tomto tracku spája dokopy. Skladba vyšla v roku 2020 a k dnešnému dňu má na YouTube viac ako 2 milióny views. Dotvára ju zaujímavé lyrics video.

Ktovie, možno je to aj to témou, ktorú táto spolupráca vyjadruje. Žijeme v krajine, kde sa deje veľmi veľa problematických vecí, čo spôsobuje, že množstvo mladých ľudí má doslova chúť odísť preč.

Či je to správne riešenie, to necháme na posúdení každého jednotlivca. Dozaista je to alternatíva. Túto tému Dame a Kali zvládli na výbornú. Jasné, tento song nie je „koncertovka“ ani z neho nejde hype. To ale ani nie je jeho úlohou.

Bude vás zaujímať aj: Eminem je raper, ktorý sa sústreďuje predovšetkým na hudbu. Avšak, aj tento tvorca vie prehovoriť taktiež do fashion game, ktorá s hip-hopom úzko súvisí. Pozrite si, ako by mal vyzerať model topánok s Eminemovým prispením. Tešiť sa na ne môžeme v roku 2023. Všetko podstatné sa dozviete tu

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Dame, Instagram/Kali

Odporúčame