Muzikant z Popradu rapuje o domove. Poznáte rapera menom Irit?

Irit je mladý začínajúci raper, ktorý sa svojimi trackmi snaží preraziť na slovenskej hudobnej scéne a zaujať svojou tvorbou. Popri mnohých ďalších – mladých, dravých a tých skúsenejších a ostrieľanejších, to určite nemá  jednoduché, no on sa nevzdáva a postupne si nachádza svojich verných fanúšikov.

Približne pred pol rokom vyšla na svetlo sveta jeho skladba Chce to len čas, o ktorej napísal toto: „Všetci máme nejakú svoju cestu, pre niektorých je viac, pre niektorých menej kľukatá. Nič však nemení na tom, že každý jeden z nás si musí prejsť situáciami, ktoré nás vyfackajú viac než prísny otec. Dôležité však je stále pevne stáť a celé to brať ako školu,pretože časom to všetko prejde a koniec koncov to možno aj oceníme.

Podobne otvorene sa prejavil aj v skladbe Domov, ktorá vyšla len nedávno. Irit v nej vyjadruje pocity ľudí, ktorým po odchode zo zahraničia chýba domov. Irit rapuje o tom, že žiadne peniaze na svete, ktoré v zahraničí zarobí mu nevynahradí pocit, keď sa vráti domov, do svojich obľúbených miest, kde vyrastal, dospieval, zažíval prvé radosti i sklamania. Vyzýva k tomu, aby sa mladí vrátili zo zahraničia domov, kde je najlepšie.

Zaujímavý je aj videoklip. Je tvorený z instastory Irita a jeho fanúšikov z rôznych kútov sveta a zo Slovenska. Klip je dynamický a zaujímavý  a určite zaujme. Podobne ako skladba, ktorá v sebe ukrýva veľa pravdivého.
Odporúčame