Michajlov a Refew rozoberajú nekonečnú tému: Prachy alebo diplom?

Refew x Michajlov (Zdroj: Instagram/1312 Records)

#Český raper Michajlov má aktuálne von album La Haine, čo v preklade z francúzskeho jazyka znamená „nenávisť“. Postupne niektoré songy publikuje aj na YouTube a nechýbajú pútavé videoklipy. V tom čerstvom rozoberá spolu s Refewom tému, ktorá zaujme nejedného z vás.

Michajlov sa pýta: Peniaze alebo diplom?

Michajlov sa v aktuálnom videoklipe predstavuje po boku Refewa, pričom ich skladba „Prachy vs diplom“ otvára problematiku, ktorá nemá jasnú odpoveď. Táto polemika panuje predovšetkým medzi mladými ľuďmi a je o tom, či ísť na vysokú školu a študovať, alebo po strednej škole ísť rovno do práce. My nejdeme v tomto texte lúskať tento sociokultúrny oriešok. Je to na každom z vás, ako uznáte za vhodné.

Každopádne, Michajlov s Refewom poskytujú svoj pohľad, pričom sa patrí dodať, že produkčne sa o track z albumu „La Haine“ postaral Business500, mix a master zaobstaral Gaex. Keď sa bavíme o vizuáli, video vytvoril Nikita Rublev.

Michajlov hneď v úvode hovorí, že vie, aké je to drieť rukami, hovorí o tom, ako počúval Eminema, keď chodil do fabriky. „Nič ti nespadne z neba, ale kľudne poď, čakaj,“ vyjadruje sa. Silný úvod, skvelá sloha a flow, ktorý z hlavy nedostanete ešte niekoľko hodín po vypočutí. V Michajlovovej časti sa dozvedáme zaujímavé pohľady, pričom on sám hovorí, že by rozhodne nemenil to, ako to má teraz.

„Pre teba som dement, pretože som nedorobil školu,“ pridáva sa Refew. Chalani majú jasno, vysokoškolský diplom nie je všetko, pričom podľa nich to ani zďaleka neurčuje to, kto bude aký úspešný.

Zaujímavé myšlienky, nebudeme si klamať. Nechýba množstvo referencií a prirovnaní. Celkový záver? Diplom z VŠ je super, ale sám o sebe z vás lepšieho človeka neurobí, a rovnako tak vám nezariadi lepšiu prácu. Alebo?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Strapo a Bitman: Jeden z TOP nákladov uplynulých rokov?

A ak by ste si chceli vypočuť celý album La Haine, môžete tak urobiť nižšie prostredníctvom platformy Spotify.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame