Malí kazisveti: 10+ prípadov, keď sa deťom podarilo zničiť sakramentsky drahú vec a rodičov išlo z toho poraziť

Photo by Jake Hawkes on Unsplash

#Nevinne. Presne tak sa tvária všetky deti, keď ich prichytíte pri čine. Oni to neurobili, urobilo sa to samo. Každé dieťa sem-tam niečo pokazí. No keď sa mu podarí zničiť naozaj drahú vec, je to na zaplakanie. Ponúkame niekoľko skvelých historiek ľudí a ich ratolestí.

#1 Ples

Photo by Kris Atomic on Unsplash

7-ročná dcéra mojej kamarátky sa prihlásila na krúžok šikovných rúk. Vyslovene si to tam užívala. A mama s ňou. Teda až do chvíle, keď sa nezačali učiť šiť. Deti si mali na krúžok doniesť nejakú starú látku. Malá Erika to však svojej mame nepovedala. Problém prišiel však až vo chvíli, keď sa cez víkend mama chystala na reprezentačný ples. Na drahých šatách mala dieru ako svet. Odkiaľ dcérka zobrala látku na krúžok, si už vari všetci vieme domyslieť.

#2 Tablet

Muž si domov priniesol nový tablet. Dlho po ňom pokukoval, tak si vybral model z najnovšej rady, samozrejme s celým nevyhnutným tunningom. Jeho 5-ročný syn si však myslel, že je to nová podložka na krájanie jeho obľúbenej plastelíny. Nevedeli sme, či máme plakať, alebo ho zabiť. Malý to naozaj nemyslel zle.

#3 Diamantový prsteň

Photo by Jeremy Bishop on Unsplash

Keď som bola dieťa, moja mama stratila diamantový prsteň. Napriek úsiliu celej rodiny ho nikde nemohla nájsť. Neostávalo jej teda nič iné, než sa s tým zmieriť. Nakoniec sa našiel. Po viac ako dvadsiatich rokoch na garážovom výpredaji. Bol súčasťou domčeka pre bábiky. Prsteň si veselo trónil v detskej toalete.

#4 Kauza počítač

Boli to pre nás naozaj ťažké časy. Ako otec 4-ročného syna, s úverom a hypotékou na krku, som sa musel poriadne obracať. Moja žena tiež robila, koľko vládala. Tri hodiny denne nám syna strážila mladá pestúnka, čo sa však ukázalo ako najväčší kameň úrazu. Aby som si privyrobil, opravoval som doma počítače. Kamarát mi ponúkol 150 dolárov za opravu chyby na jeho stroji. Ten mal vtedy hodnotu okolo 2 320 dolárov. Bol som v práci, keď mi volala uplakaná žena. Práve sa vrátila domov a videla, ako náš 4-ročný syn „opravuje“ počítač. Mal v ruke skrutkovač a ničil, čo sa dalo. Myslel som si, že dostanem infarkt. Keď som sa potom snažil porozprávať s pestúnkou, tá len mykla plecami, že ona mu to dovolila. Vraj syn chcel opravovať, ako opravuje tatino. Aj keby sme predali všetko, čo sme doma mali, nemalo by to hodnotu vzniknutej škody. Našťastie môj kamarát to zobral celkom športovo. Vraj si aj tak chcel kúpiť nový . A nakoniec som mu nemusel vyplatiť celú hodnotu počítača. No aj tak nás to stálo viac než dosť.

#5 Prehrávač

Kedysi, keď CD prehrávače stáli viac ako jednu výplatu, sa nám pokazil nový model, z ktorého sme sa tešili len pár dní. Prišiel k nám opravár, ktorý našiel v CD mechanike zaseknutú mincu. Mohla za to naša malá dcéra. Kedy to stihla, to fakt netuším!

#6 Zničila mi to najcennejšie – oko

Photo by Luca Iaconelli on Unsplash

A myslím to naozaj. Mala som ju na rukách ako šesťmesačné bábätko. Zrazu sa začala brutálne tešiť a pichla ma pritom do oka. Nasledovali tri vážne operácie. Doposiaľ sotva vidím na ľavé oko. Avšak toho môjho malého kazisveta by som nevymenila za nič na svete.

#7 Rybičky

Mali sme akvárium v hodnote približne 3-tisíc dolárov. Naozaj sme sa z neho tešili. Roky starostlivosti, mnoho vzácnych druhov, jednoducho pýcha celej rodiny. Všetko sa však skončilo zásluhou nášho 7-ročného syna. Manžel išiel na nočnú a syn odpojil z akvária všetky filtre. Hneď som si to nevšimla, no po tej skaze bol v izbe poriadny smrad.

#8 Opäť TV

U nás to „vychytala“ telka. Ani sa nestihla ohriať, keď jej dcérka urobila kozmetickú úpravu. Zobrala nožnice a prešla jej po LCD monitore. Chvíľu nám trvalo, kým sme si zvykli na nový obraz.

#9 Horiaca garáž

Photo by Chris Rhoads on Unsplash

Sme traja súrodenci a tak sme nikdy nemali núdzu o zážitky, z ktorých rodičom stávali vlasy dupkom. Raz moja 7-ročná sestra prišla za bratom: Chceš vidieť, ako hodím zápalky do smetného koša?“ Brat bol ticho, nejako ho to nebralo. Sestra však nelenila a tak do smetiaka pri garáži hodila horiacu zápalku. O pár minút zachvátil garáž poriadny požiar. Otec rýchlo zachraňoval, čo sa dalo, rýchlo dal preč kanistre s benzínom, inak by náš dom vyletel do povetria. Utrpel pri tom viacero popálenín. Z tohto činu roky vinil suseda, myslel si, že požiar vznikol od jeho cigarety. Sestra – podpaľačka sa mu však k autorstvu tohto diela priznala po viac ako dvadsiatich rokoch. To jej teda trvalo!

#10 Diamanty

Muž mojej známej je klenotník. Preto svoju ženu sem-tam obdaroval diamantmi. Raz pri veľkom upratovaní domu sa ich malá dcéra rozhodla, že mamičke trošku pomôže. Vzala si pod mušku práve diamantové šperky. Rozhodla sa ich vyumývať v toalete. Spláchla a celá paráda skončila v kanalizácii.

#11 Nové autíčko

Môj muž nedá dopustiť na svojho štvorkolesového miláčika. Niekedy na to auto žiarlim, myslím, že ho miluje viac, ako mňa. Raz mu pri umývaní asistoval náš malý syn, ktorý to bral za obrovskú česť asistovať otcovi pri tak dôležitej činnosti. Jeho pomoc však skončila, keď vzal do ruky skrutkovač a prešiel s ním po vyleštenej karosérii. Môj muž takmer zinfarktoval.

Každý z nás občas niečo v detstve vyparatil. Máte aj vy podobné zážitky?

Zdroj: boredpanda.com
Odporúčame