Najväčšia bomba Spiritovej kariéry! Ako šliape „Primetime“ ?

Majk Spirit

Dnes sa v rámci našej pravidelnej rubriky Reminder môžete tešiť na skutočnú pochúťku. Vraciame sa totiž do roku 2015, kedy Majk Spirit publikoval skladbu „Primetime“. Od prvého momentu bolo všetkým zainteresovaným jasné, že tento track má obrovský potenciál. Bolo tomu tak z viacerých dôvodov, ktoré si rozoberieme. Avšak, od vypustenia „Primetime“ prešlo viac než šesť rokov a tento song stále pravidelne hrá na koncertoch, festivaloch či v rádiách. Čím to je?

Nebudeme si klamať, „Primetime“ hrá preto, že je to banger po všetkých stránkach a túto skladbu oceňujú aj poslucháči rapu, ktorí nemajú samotného Majka Spirita práve v láske. Teda, „Primetime“ je populárny aj mimo rap, majú ho radi aj ľudia, ktorí vyznávajú iné žánre. Táto skladba v istom ohľade ovládla hru a zaradila sa v priebehu rokov medzi najpopulárnejšie tracky, ktoré kedy na našom území vyšli. Potvrdzujú to aj views na video platforme YouTube, kde bol „Primetime“ v čase vznikania tohto článku pustený viac ako 37 miliónov krát a to je niečo, o čom iní interpreti a tracky môžu vyslovene iba snívať.

„Primetime“ má skvelý text, premyslené riadky s výpovednou hodnotou, ktoré majú spád, pričom treba uznať, že Majk si dal na tomto songu naozaj záležať. K tomu chytľavý refrén, ktorý sa okamžite dostane pod kožu. Zabudnúť netreba ani na parádny beat a v neposlednom rade na videoklip, ktorý sa stal svojho času nadčasovým a ide z neho dodnes skutočne veľmi pozitívna energia. „Primetime“ je song, ktorý vás dostane do varu, dostane vás do pohody, ale napríklad vás aj namotivuje. Málokedy sa stane, že daná skladba má všetko, o čom poslucháč sníva, ale v tomto prípade môžeme konštatovať, že to tak je. Z hľadiska objektivity sme hľadali na „Primetime“ aj slabé miesta, ale nepodarilo sa nám ich nájsť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Uličný rap, z ktorého mrazí. Michajlov je späť (VIDEO)

Ktovie, či tam vôbec nejaké sú. Ak si dobre pamätáte, rok 2015 bol rokom, kedy Majk Spirit vydal hneď dva albumy, Y WHITE a Y BLACK, pričom „Primetime“ je súčasťou bielej verzie Ypsilonu. Hneď viacero vtedajších songov v sebe nieslo skutočne veľké posolstvo a „Primetime“ sa zaradil na samotný TOP toho, o čom píšeme. Predovšetkým myšlienka, ktorú sme použili v titulku: „Buď zmeníš svet alebo svet zmení teba, to je dané,“ sa zdá sa byť vyslovene úžasná. A takých je tam viacero, stačí sa započúvať. Nepochybujeme o tom, že keď si teraz „Primetime“ pustíte, vypočujete si ho minimálne dvakrát alebo dokonca trikrát.

Žijeme v dobe, ktorá nie je jednoduchá, pričom nástrah ako zísť zo správneho chodníka je skutočne niekoľko. Spoločnosť je nastavená tak, že väčšina z ľudí zapadne do priemeru, pričom nikdy nedosiahne svoj maximálny potenciál a to je škoda. Byť samým sebou, robiť to, čo máte radi a bojovať za svoje sny je niečo, čo sa už príliš ani nenosí. O to dôležitejšie to ale je, pričom by sme o tom mohli polemizovať prakticky donekonečna. Majk to vedel už šesť rokov dozadu a vie to dodnes. Sám je totiž dôkazom toho, že keď máš sen a pracuješ na ňom denne niekoľko rokov, tak sa skôr alebo neskôr pretaví v realitu.

Photo credits: Majk Spirit, „Primetime“, YouTube

Odporúčame