Známy rapper vydal hymnu k MS vo futbale. Je to prepadák

Majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2022 začnú už v novembri. Katar privíta svetový šampionát, na ktorý sú zvedaví ľudia z celého sveta. A zvedavosť vyvolala aj nová hymna týchto MS od firmy Budweiser. Jej autorom je rapper Lil Baby. 

Lil Baby pod terčom kritiky 

Ako to už býva zvykom, futbalové majstrovstvá sveta majú svoju oficiálnu hymnu a následne vznikne niekoľko songov, ktoré sú neoficiálnymi hymnami. Niekedy si ich ale ľudia osvoja viac ako originálny track. Oficiálnou skladbou katarského šampionátu je „Hayya Hayya“. Venovali sme sa jej v osobitnom článku, ktorý nájdete na tomto odkaze a taktiež priložený nižšie.

Toto je hymna futbalových MS 2022. Sú tam rapové prvky?

Teraz sme svedkami hymny, ktorá pochádza z produkcie pivnej firmy Budweiser a jej hlavnou tvárou je rapper Lil Baby. Jedná sa o song „The World Is Yours To Take“, ktorý pracuje s klasickým samplom z roku 1985 „Everybody Wants To Rule The World“ (ten preslávila v uplynulých rokoch napríklad Lorde). Nechýba ani melódia hitu „The Tears for Fears“.

Budweiser je oficiálnym pivom šampionátu, pričom skladba „The World Is Yours To Take“ má aj dobré momenty, ale medzi futbalovými fanúšikmi v tejto chvíli prevláda kritika. Objavujú sa názory, že track je akýmsi nepodareným mixom starších songov, pričom vysvetlená nie je ani voľba Lil Babyho do pozície interpreta.

Samozrejme, je priskoro na podrobnejšie hodnotenia, ale ak sa nestane nič prevratné, tak tento song zrejme nedosiahne takú slávu ako napríklad „Waka Waka“ od Shakiry z roku 2010. Do MS 2022 v Katare ešte ostáva nejaký ten čas, nebudeme prekvapení, ak sa objavia aj ďalšie hymny, či pokusy o ne.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Mohlo by ťa zaujímať:  Kvantita vs kvalita: Ako nájsť v rapovej tvorbe balans? (NÁZOR)

Photo credits: SNL24.com, Instagram/Lionel Messi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.